5 Lucruri care nu merită făcute în Georgia

Bună ziua, dragi cititori. Spune-mi direct ce ai de odihnit? Poate vrei să stai pe nisip, adus din diferite colțuri ale lumii într-o vilă privată undeva în Europa? Sau doriți să vă relaxați într-un hotel cu un rating de peste 9000.







Bună ziua, dragi cititori.

Spune-mi direct ce ai de odihnit? Poate vrei să stai pe nisip, adus din diferite colțuri ale lumii într-o vilă privată undeva în Europa? Sau vrei să te relaxezi într-un hotel cu un rating de peste 9000 de stele pe țărmurile cele mai îndepărtate ale Estului necunoscut? Poate vrei să-i mulțumești prietenilor tăi cu albume minunate cu vedere la vasele de peste mări pe fundalul răspândirii peisajelor de la zgârie-nori de cristal?

Dacă vă decideți să mergeți în Georgia, atunci, din păcate, nu veți găsi acolo cele mai luxoase hoteluri sau restaurante cu preparate delicioase din bucătăria mediteraneană, bucătarii care au mai multe stele mishlenovksih. De asemenea, nu veți observa monștrii babilonieni în ascensiune care susțin cerul albastru infinit.

Dar există lucruri pe care le puteți face fără. Un alt lucru este că nu puteți face fără pace. De aceea trebuie să vii în Georgia. Aici, nu te vei simti ca un outsider, un turist cu un material plastic in miniatura, a ajuns pentru a crea terabytes inutile de fotografii, pe care le puteți lăuda apoi la prieteni. Sau cumpărăm în mod inconștient suveniruri. Sunt de acord, toate acestea sunt puțin lipsite de sens.

5 Lucruri care nu merită făcute în Georgia

În Georgia, totuși, trebuie să mergeți în mod semnificativ, altfel riscați să nu înțelegeți țara.

În Georgia nu te poți ajuta să te îndrăgostești

5 Lucruri care nu merită făcute în Georgia

5 Lucruri care nu merită făcute în Georgia

Probabil una dintre minunile actuale ale lumii este Georgia. Peisajele ei, aerul ei, oamenii ei.

În Georgia nu puteți rămâne foame

Georgienii îi place să mănânce și să bea foarte mult. Alegerea este larg: aici sunt bine cunoscute în întreaga khinkali mondială și khachapuri delicioase, și kupaty suculent și frigaruile de prăjire dorit. Gama de băuturi este foarte, foarte larg: este vinuri mai bune și Chacha la os, și producția de bere locală excelentă, și sunt utile apa Borjomi. Porțiunile sunt mari - prețurile sunt mici.

Georgienii iubesc și apreciază bucătăria lor foarte mult, de aceea printre zecile de locuri din cele mai faimoase "serii de mâncare" - Chardin - puteți găsi zeci de locuri cu nume exotice și cu bucătărie mai puțin exotică.

5 Lucruri care nu merită făcute în Georgia

În Georgia este imposibil să nu se facă prieteni

Nu sunt o persoană comunicativă, autonomă, dar amintirile cele mai calde sunt legate de mine, tocmai prin comunicarea cu oamenii locali. Se topeste inima de gheață, pietrificat în capitala de fier rece a regatului, georgienii au făcut imposibilul: forțat să revizuiască propriile lor valori, fără a face o singură observație.






Când mi sa spus despre ospitalitatea georgiană, la început nu am crezut în oportunitatea sa. Dar dacă vă cereți să găsiți un prieten într-un pasager întâmplător, el va profita cu siguranță de șansa de a vă cumpăra vin georgian. Dupa aceea veti intelege ce inseamna sa fiti prieteni adevarati. Adică, atunci când un serviciu nu este rugat să dea ceva înapoi, atunci când contul de bani nu are sens, pentru că cel mai prețios lucru ai, ai deja achiziționat, atunci când frumos să vorbesc cu oamenii și vă entree în orice companie aleatoare, deoarece divizia pe cont propriu și pe cele ale altora sunt absenți în principiu. Și dacă întrebați ce este mai scump în inima mea: prostituția de oțel a vechilor relații ale unei societăți iluminate sau această naivitate sălbatică, eu, fără ezitare, voi alege al doilea. Căci nimeni în lume nu este prietenos și nu-i place, așa cum fac Georgienii.

5 Lucruri care nu merită făcute în Georgia

Este imposibil să nu te întorci în Georgia

Lăsând, am fost deprimat. Îmi place să mă odihnesc, dar monotonia ucide. Lăsând câteva săptămâni, de obicei spre mijloc, vreau deja înapoi. Pentru că nu există nimic care să poată respira viața în aceste cadavre, învârtindu-se pe valuri cu bronzul auriu al soarelui turc arzător.
În Georgia, trăiți ca o familie mare și nu un turist în afara călătoriei, singura funcție a cărei capacitate este de a umple buzunarele managerilor locali. De fiecare dată când deschideți Georgia din nou, pentru că fiecare colț al acestei mici țări caucazian pătrunsă de viață, o pasiune pentru necunoscut și o capacitate uimitoare de a se adapta la sentimentele si dorintele, deoarece chiar roci locale și copaci știu că dorința de oaspeți - legea.

În orice alt loc nu aș merge înapoi la fel de mult ca și în Georgia, o țară în care o parte din mine pentru totdeauna stabilit în ziduri inexpugnabile cetăți puternice construite de oameni atât de iubitor și de ajutor.

5 Lucruri care nu merită făcute în Georgia

Este imposibil să nu vă amintiți.

În dealurile Georgiei se află noaptea ceață;
Aragva poartă un zgomot în fața mea.
Sunt trist și ușor; durerea mea este ușoară;
Tristețea mea este plină de tine,
De tine, de tine singur. Deznădăjduirea mea
Nimic chinuri, nu vă faceți griji,
Și inima arde și iubește din nou - pentru că,
Ceea ce nu poate iubi nu poate.

Pe dealurile Georgiei - AS Pușkin

AS62: acesta este un mare 5 puncte)

"cu siguranță veți admite să iubiți pentru Rusia de lungă durată"
În Georgia, Rusia este iubită.
Aveam vecini care veniseră de la Georgia la Moscova cu mulți ani în urmă. Este georgian, ea este rusă. Cu ce ​​ură au vorbit despre Rusia - dragă mama mea. Nu am văzut niciodată o astfel de ură de la nimeni. Faptul că a fost o vizită în Rusia a ajutat-o ​​să supraviețuiască odată cu copiii, în anii 90.
Din cuvintele lor - chiar Rusia chiar mai urăște în Georgia în sine.

preciosa: scriu despre ceea ce m-am văzut. Nu am întâlnit nici o atitudine negativă față de Rusia în Georgia, care să se ocupe atât de generația mai tânără, cât și de generația mai în vârstă. Dimpotrivă, ei se întreabă în mod constant ce acțiuni va lua Moscova împotriva oficialului Tbilisi?
Faptul că judecați o familie și presupusele cuvinte despre majoritate nu este altceva decât ficțiune.

De asemenea, cred că nu este posibil să nu se îndrăgostească de Georgia. Frumusețea uimitoare a locului, gazdele ospitaliere. Am vorbit cu șoferii de taxi și vânzătorii de pe piețe (să nu mai vorbim de ghiduri și compania care se întâlnește) - toți sunt foarte prietenoși, aproape toți - rude, dacă nu în Moscova, și în întreaga Rusia în mod necesar. Vârsta medie - toate instruiți în Rusia, Ucraina, a reamintit Uniunea Sovietică, regret că nu pot călători liber în Rusia (Ambasada Rusiei în Georgia, nu putem fără viză să vină la ei. - ele nu sunt). Deși tinerii deja aproape nu vorbesc rusă.
Amintirile sunt bune. Și cum cântă. Prin urmare, al cincilea punct - este imposibil să nu admirați cântecele cu cântece și incendiare și complet goale!

Și unde, spune-mi, du-te să te bucuri de cântecul multicolor din Tbilisi? Ei spun că Plehanov (Îmi pare rău, Agmashenebeli) are un centru cultural național? Cine știe?

Se pare că în greșeală am trăit în Georgia timp de 4 luni, rușii sunt în prezent extrem de ostili, consideră că invadatorii). În general, Georgia este o țară depresivă, chiar și în Rusia, oamenii sunt mai sinceri și mai deschisi, fără a menționa țările vecine, Turcia, Armenia și Azerbaidjan.
Singurul lucru, desigur, natura în Georgia este uimitor, deși în Turcia nu este mai rău, dar poate mai bine.

Cuplu Cu prietenii Cu colegi Cu familia singur Familie cu copii mici Familie cu copii







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: