25 Moduri de calmare a friabilelor

9 sfaturi "în grabă"

1) Lasă casa

Fiul meu se calmează imediat când îl duc afară dacă suntem în afara orașului sau cel puțin pe balcon. Stăm și ascultăm de vânt, prindeți chirpirea păsărilor, priviți copacii.







Îmi țin fiica lângă piept și o rog ușor. Apoi încep să-i șoptesc în ureche: shih-she-shi. Se calmează de îndată ce aude aceste sunete.

3) Atingerea mâinilor

Fiul meu, fac un masaj. Mai întâi am încălzesc între mâinile tale un pic de ulei pentru copii și să înceapă să masaj ușor pe frunte, apoi mișcări blânde freca nasul, rândul său, pe obraji, bărbie și gât. Fiul meu îi place mai ales atunci când frămînt brațele și picioarele.

4) Humming o melodie

Am un secret, cum să calmez un copil plâns. Stăm într-o cameră cu luminile oprite și încep să cânt un cântec micuței mele. De obicei, iau melodia, dar eu însumi mă gândesc la cuvinte, iar tema principală a cântecelor mele este despre dragostea copilului.

Părinții provoacă adesea comportamentul capricios al copilului, când nu-l dau în pat pentru o lungă perioadă de timp. copiii se obosesc repede, de aceea au nevoie doar de o odihnă frecventă. pentru a evita isterie, trimiteți un somn puțin, de îndată ce observați primele semne de oboseală.

5) Creați o lume a apei

Ori de câte ori gemenii mei de 10 luni încep să fie capricios, le toarnă o baie. O schimbare a situației îmbunătățește starea de spirit și se relaxează cu adevărat. Mai ales le place atunci când încep spumarea gelului cu ulei de lavanda.

6) Ajutor rece

Când fiica mea polutoragodovalaya începe să plângă, eu recurg la acest truc: deschide frigiderul si obtinerea fiica mea în fața lui, astfel încât aerul rece a fost pe noi. Fața fetiței este împrospătată și se calmează.

7) jucărie moale

Arma mea este o jucărie muzicală moale. De fiecare dată când o iau ca o surpriză și funcționează! Este necesar doar să apăsați un buton secret pe un ursuleț de pluș, pe măsură ce o frișcă se calmează, ascultând un cântec vesel, pe care jucăria "bâzâie".

Știu un truc care "a lucrat" cu toți cei trei copii ai mei. Eu iau copilul plâns în brațele mele și îl aduc la oglindă. Cunoașterea copilului "altul" distrage strigătul din gândurile triste și trece repede, uitând de anxietatea sa.

9) Conectați ventilatorul

Nu subestimati puterea ventilatorului. Odată, când copilul a fost spulberat, am trimis fluxul de aer jos și am stat cu copilul sub el. Miezul era fascinat de răcoarea plăcută și de dispozitivul de filare.

Sfaturi pentru părinți despre beneficiile mișcării

  1. Când nimic nu ne ajută să ne liniștească copilul, o punem într-un cărucior și începe să tremură ușor. Această vibrație o distrage de isterie.
  2. Orice mișcări ritmice, măsurate, bewitching, ajută copilul să se relaxeze. Am folosit deja această metodă eficientă timp de opt luni.
  3. Dacă puștiul e puțin nervos, l-am pus pe trambulină. Jumping, copilul este distras, iar lacrimile sunt înlocuite de râs.
  4. Uneori, când fiica mea nu se liniștește. Atunci recurg la o afacere de două ori folositoare. Mă așez pe minge pentru exerciții și să sară - și copilul râde, și-mi antrenez picioarele.
  5. Motivul este gazele. Unul dintre motivele comportamentului capricios al copilului este durerea datorată gazului intestinal. Puteți să le ajutați să le scape. Puneți-o exact pe spate, luați picioarele copiilor în mâinile dvs. și faceți-i să se mute pe principiul călătoriei cu bicicleta. De asemenea, după consultarea medicului, îi puteți da copilului util, în acest caz, produse naturale.






Plânsul unui copil este principala cale de a face față stresului. Știind cât de importantă este această funcție pentru prăjituri, încercați să înfrângeți tantrul cu ajutorul iubirii.

  1. Puneți copilul în cărucior și atingeți-l până la marginea mașinii de spălat. Spalarea incepe, iar vibratiile si zgomotul luminos vor actiona asupra miezurilor, nu mai rau decat o cusur. Principalul lucru nu este să lași frunzele unuia, să-ți ții mâinile pe scaunul cu rotile.
  2. Amintiți-vă că bebelușii din uterul mamei lor nu se află niciodată pe spate. Prin urmare, pentru a calma copilul, țineți-l pe mâini și întoarceți-vă de la burtă la un butoi, apoi la celălalt.
  3. Plânsul unui copil este principala cale de a face față stresului. Cunoscând cât de importantă este această funcție pentru un copil, încercați să înfrângeți tantrul cu ajutorul iubirii. Păstrați miezul pe mâini, vorbiți-l cu voce blândă.
  4. Copiii devin foarte repede obosiți - au nevoie de o odihnă frecventă. Pentru a evita isterie, trimiteți unul mic pentru a dormi de îndată ce observați primele semne de oboseală.

Nu există nici o modalitate care să funcționeze în mod credibil în toate situațiile. În același timp, există cele mai eficiente trucuri testate în timp.

25 Moduri de calmare a friabilelor
Când soțul și soția devin o mamă și un tată

25 Moduri de calmare a friabilelor
Cum de a mângâia un copil plâns?

25 Moduri de calmare a friabilelor
Ce exerciții fizice sunt dăunătoare fetelor

Corpul femeii a viitorului este format în copilărie, astfel încât procesul a fost armonios și fără a afecta sănătatea și cifrele, este important să se distribuie în mod corespunzător sarcina fetelor în sport și de fitness.

Linia dintre normă și respingere este întotdeauna dificil de găsit, însă în cazul hiperactivității, discrepanțele apar prea des. Părinții o confundă cu neliniște, iar medicii se grăbesc adesea cu concluzii.

25 Moduri de calmare a friabilelor
Test: Cât de des te minți copilului tău?

Știm că atunci când un copil este înșelător, e rău. Dar suntem mereu cinstiți înaintea lui? Adulții înșală adesea copiii lor. Această minciună nu este întotdeauna inofensivă și justificată. Putem face fără ea? Și trebuie să răspândi adevărul copilului? Acest lucru veți învăța răspunzând la întrebările testului nostru.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: