10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă


Una dintre portalurile occidentale de internet a decis să reamintească seturile de film care au devenit legendare. În top 10 au fost rochii din filmele "Micul dejun la Tiffany", "Seven Year Itch", "Atonement" și alte capodopere memorabile ale artei personalizate.







"Mania din al șaptelea an" (1951)

Primul pe listă este tinuta eroinei Marilyn Monroe, în care ea a stat peste vana de ventilație în filmul "Seven Year Itch". Rochia a devenit legendara, la fel ca si actrita.

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

"Micul dejun la Tiffany's" (1961)

Rochia neagră Givenchy, în care a fost împușcată Audrey Hepburn, nu a devenit mai puțin faimoasă decât proprietarul ei. O mostră de bun gust și eleganță!

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

"Doctor Știu" (1961)

Ursula Anderssen este considerat unul dintre cele mai sexy „Bond Girls“ si unui tricou ei alb, a devenit un clasic instant, o replică pe care le-am văzut deja într-o altă serie de James Bond - în filmul „Die Another Day“.

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

"My Fair Lady" (1964)

Și din nou în listă este Audrey Hepburn. Costumul eroinei ei din filmul "My Fair Lady" a încercat să copieze de mai multe ori, dar, așa cum se întâmplă adesea, nimeni nu poate depăși originalul.

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

"Cu milioane de ani înainte de epoca noastră" (1966)

Una dintre cele mai sexy imagini ale cinematografiei a fost încorporată pe ecran de Raquel Welch. În filmul "A Million Years BCE", actrița a apărut în "piei de animale", care arată nu mai puțin spectaculoase decât rochiile moderne Balmain.

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă






Olivia Newton-John a devenit un simbol al sexului din anii 1980 datorită rolului său în melodrama muzicală "Brillin". În multe privințe, a fost promovat de jambierele strălucitoare, corpurile înguste și, desigur, tocurile înalte.

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

Rochia rosie Nicole Kidman din filmul "Moulin Rouge" a fost primul pas în popularizarea burlescului ca tendință de modă.

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

Rochia verde în care am văzut eroina lui Kira Knightley în drama "Atonement", a fost de mult inclusă în analele modă și cinema. Unii critici de modă entuziaști au încercat chiar să-l numească "cei mai buni dintre cei mai buni" din toate timpurile, dar fanii clasicilor vechi au crescut și au restabilit justiția. Rochia, desigur, este bine, dar are și concurenți.

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

Lista se închide cu rochia de mireasă Vivienne Westwood, în care eroina lui Sarah Jessica Parker nu sa căsătorit niciodată cu bărbatul viselor ei. În opinia mea, o alegere controversată, dar ce spui?

10 imagini cinematografice care au devenit legendare, o bârfă

  • sursă
  • fotografie Shot din filmul "Sex and the City"
  • fotografie Shot din filmul "Seven Year Itch"
  • fotografie Shot din filmul "Doctor Nou"
  • photo Shot din filmul "Micul dejun la Tiffany's"
  • fotografie Shot din filmul "My Fair Lady"
  • fotografie Shot din filmul "Brillin"
  • fotografie Shot din filmul "Atonement"
  • fotografie Shot din filmul "Cum să scapi de un tip în zece zile"
  • fotografie Shot din filmul "A Million Years BCE"
  • fotografie Shot din filmul "Moulin Rouge"
  • tag-uri
    • Sarah Jessica Parker
    • modă
    • Kate Hudson
    • film
    • Marylin Monroe

Îmi place rochia verde de la "ispășire". Am vrut să iau totul pentru un croitor pentru a mă face să arate așa, dar nimeni nu a luat-o.

nimic teribil =). Doar amintiți-vă, la fel ca în filmul Carrie a explicat prietenilor ei că este o pasăre, nu un stilou, ca și cele gând =) și, de asemenea, cred că acest lucru nu este cel mai bun de păsări accesorii și rochie exact ca foarte Carrie a decorat .. Pe de altă parte, această pasăre este amintită și discutată și ce altceva este necesar? =)

și pentru mine, așa că pe această listă va fi rochia superioară kate hudson
dar, în general, o compilație a ceea ce aveți nevoie!

cu siguranță! și filmul nu este, iar rochia este obișnuită

doar pentru informație: rochie monroe și filmul în sine într-un moment în care a ieșit în nici un fel nu celebru. bine, a existat un mic scandal, că ei spun, fără rușine, fuste. și numai după moartea ei, când a devenit o idee ulterioară de a face o stea mare, acest cadru și această rochie era neclintită. despre același lucru cu Ursula andress (care, întâmplător, îmi place) primele două filme nu au fost foarte bune. și numai cu cel de-al treilea a izbucnit isteria - aici, în același timp și despre costumul de baie de la primul film pe care și-l amintea

În film, fusta lui Monroe se ridică ușor de la rafalele aerului din "metrou".
Fotografiile cunoscute, cu un tiv care zboară, au fost împușcate pe o simulare de filmare, care a fost făcută special pentru jurnaliști.

da, apropo
Îmi amintesc că vizionez întregul film, așteptam acest moment și nu am așteptat: (((







Trimiteți-le prietenilor: