4 Cele mai importante motive pentru a călători în lume sau de ce mă îndrăgosesc de călătorii

În articol veți afla:

Motive pentru a călători

Ai putea să mă descrii ca o persoană care are o pasiune pentru călătorie. Am fost mereu un călător și am visat unde să merg mai departe. Fie că aveam călătorii în Europa cu părinții mei, fie că aveam o călătorie de șase săptămâni în Australia, când eram în prima clasă, dorința de a călători era mereu în mine. Părinții mei au călătorit la fel de des ca și cum ar fi treaba lor.







Ei făceau parte dintr-o franciză (folosind un brand pentru a-și promova scopul) care necesită participarea lor la conferințe din SUA și Canada, iar întâlnirile și contractele cu furnizorii le-au calificat pentru călătorii în întreaga lume. Am aflat cu frații și surorile noastre minorii noștri foarte bine din cauza timpului petrecut cu ei. Și a fost minunat.

4 Cele mai importante motive pentru a călători în lume sau de ce mă îndrăgosesc de călătorii

4 motive excelente pentru a călători în lume și pentru a vă extinde viața

M-am mutat de 10 ori în zece ani și nu intenționez să mă opresc. Am locuit în Elveția, Anglia, Noua Scoție, New Brunswick, Ontario, Columbia Britanică și chiar în Vietnam. Din cauza tuturor acestor călătorii, simt că am trăit 10 vieți. Există multe motive pentru a călători, dar aici sunt cele mai importante 4 motive care vă vor schimba viața. Aflați cum să vă ușurați să vă mutați într-o altă țară.

Veți înțelege fără de care nu puteți trăi

De fiecare dată când merg la un loc nou, primesc o nouă experiență, pe care vreau să o amintesc pentru totdeauna sau să uit. Călătoria deschide o lume întreagă de posibilități diferite și începeți să vedeți ce nu puteți face fără viață. Asistența medicală este exemplul meu. Când am trăit în Vietnam, nu am înțeles cât de bine am fost în Canada până când aveam nevoie de un spital. Am intrat într-un accident minor pe o motocicletă și am avut nevoie să văd un doctor. Când sotul meu și cu mine am ajuns la spital, tehnologia nu mi-a permis să mă simt în siguranță. așa că a existat întotdeauna în legătură cu medicina.

4 Cele mai importante motive pentru a călători în lume sau de ce mă îndrăgosesc de călătorii

Apreciez lucrurile înainte de a fi pierdute

Primul lucru pe care l-au folosit pentru tratarea rănilor a fost un fel de lichid brun. Nu știam cum a fost la vremea respectivă, dar m-am simțit foarte îngrijorat, pentru că ulterior sa dovedit a fi iod. Sănătatea este acum în fruntea listei priorităților mele. când mă gândesc unde să merg mai departe. Dacă se întâmplă ceva neprevăzut, vreau să mă simt în siguranță și vreau să știu că sunt într-un spital care utilizează cea mai recentă și cea mai bună tehnologie. Îngrijirea medicală este ceva pe care niciodată nu-l acceptăm și pentru care sunt foarte recunoscător. La următoarea ieșire din străinătate sau atunci când decideți unde trebuie să trăiți, asistența medicală va fi în partea de sus a listei mele.







Veți întâlni oameni care vă vor schimba viața.

Aveți timp să vă inspirați

Cu cât sunt mai multe locuri pe care le vizitez, cu atât mai mult timp am visele și mă inspir. Schimbarea unui mediu tipic te face să devii o persoană nouă, cu noi gânduri și moduri de gândire. Zilele în care am rătăcit ore întregi la Paris m-au învățat foarte mult. M-au inspirat să iubesc simplitatea vieții; doar băut cafea și așezat într-o cafenea, am învățat să trăiesc. Acest oraș este plin de scene frumoase, istorie, simplitate și frumusețe.

4 Cele mai importante motive pentru a călători în lume sau de ce mă îndrăgosesc de călătorii

Un nou punct de vedere

Noul peisaj și stilul de viață mă inspiră întotdeauna și îmi permit să văd lumea dintr-o perspectivă diferită. Uneori ieșirea din capul tău într-un mediu nou îți poate oferi un set diferit de emoții, o nouă apreciere pentru viață; timp pentru tine pentru a lasa fluxul de creativitate. Într-o cafenea din Paris, aș putea să observ oamenii și să scriu ore întregi. Nu există distragere și mă pot bucura de ceea ce este în fața mea.

Călătoria este timpul să vă inspirați. Am libertatea să mă gândesc la scopul meu, să-mi enumăr visele și să reflectez în ce direcție vreau să mișc viața. Fiecare loc pe care l-am vizitat mi-a dat timp să fiu inspirat și să-mi imaginez un nou mod de viață. Locurile noi ajută la crearea de noi oportunități.

Puteți trăi o altă cultură și mod de viață.

Am trăit, ca și elvețianul, britanicii, vietnamezii, locuitorii regiunii maritime estice și vestice. Simt că am trăit mai mult de 10 vieți diferite din cauza călătoriilor pe care le-am făcut. Fiecare țară nouă oferă o idee despre ce fel de viață poate fi dacă ați trăi în această țară încă de la naștere. Puteți absorbi totul: oameni, mâncare, cultură și stil de viață. Puteți trăi ca un local și să încercați alimente noi, obiceiuri noi și să faceți parte din ceva care este complet diferit de modul în care ați crescut.

4 Cele mai importante motive pentru a călători în lume sau de ce mă îndrăgosesc de călătorii

Motivele de a călători sunt nesfârșite

A fost o experiență uimitoare și una pe care nu o voi uita niciodată. Mi-a deschis ochii într-un alt mod de viață și chiar m-a ajutat să mă conectez la modul vietnamez de viață. Sunt atât de recunoscător pentru toate sărbătorile pe care le-am petrecut în Vietnam și pentru toți cei care m-au întâlnit pe drum!

Nu există nici o îndoială că călătoriile mi-au schimbat viața. Mi-a făcut să apreciez ceea ce am deja la domiciliu și, de asemenea, mi-a dat un apetit pentru a vedea lumea. Am devenit mai interesant, îngrijitor și curios. Călătoriile mi-au mărit înțelegerea și aprecierea lumii. Sunt atât de recunoscător că părinții mei iubeau călătoria și că l-am moștenit de la ei.

Ce alte motive uimitoare de a călători în lume, ați adăuga la listă?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: