8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune cursuri de masterat din întreaga lume!

Cartofi umpluți cu ciuperci în smântână

8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune cursuri de masterat din întreaga lume!

Se vor lua: cartofi, ciuperci, șuncă, vinete sau dovlecei, verde tăiat, ou fiert, brânză topită.







Cum să gătești cartofi umpluți cu șuncă. Se clătește cartofii, se coace direct în piele în cuptor până când fierte, apoi se taie în jumătate, scoateți carnea cu o lingura, lăsând un perete subțire. Se amestecă pulpa de cartofi cu alimente prajite, tăiat în fâșii (vinete, ciuperci și șuncă) de floarea-soarelui și piper, se umple cu ierburi de umplutura si galbenus de ou fiert ou maruntita, pune umplutura pe cartofi, se presara cu parmezan, se presara cu unt și se coace într-un cuptor bine încins până la rumenire .

Cartofi umpluți cu pește afumat

8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune clase de master din întreaga lume!

Se va lua: 500g file de pește fierbinte afumat, 8 tuberculi de cartofi, 1-2 cepe, 1 ou, 2 linguri. smantana, 1 lingura. unt.

Cum să gătești cartofi umpluți cu pește afumat. Se fierb cartofii până barca moale, turnate, taie partea de sus, se scoate pulpa, împreună cu ceapă și poftă de mâncare de pește într-o mașină de tocat carne, pentru a conduce la o mulțime de ou crud, se amestecă și ușor bătut. Umpleți cartofii gătite cu carne tocată, pus într-o formă unsă, se toarna smantana, se coace 3-5min la putere maximă în cuptorul cu microunde.

Umplut cartofi de cartofi

8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune cursuri de masterat din întreaga lume!

  • 6 cartofi;
  • 330 grame de carne de vită macră;
  • 1 ceapa medie, tocat fin;
  • 3 cuișoare usturoi, zdrobite;
  • Porumb de 3/4 cani;
  • 3/4 fasole neagră;
  • 1 rosie mare, curățată și tocată;
  • 2 linguri de coriandru, tocate marunt;
  • 1 lingurita de praf de chili;
  • 1/2 linguriță de ardei gras;
  • 1/4 linguriță de chimen;
  • sare și piper la gust;
  • ulei de măsline;
  • 3/4 ceasca de brânză rasă.

Pentru umplere:
Se amestecă ardeiul roșu, boia și chimenul într-un castron mic. Aproape 2 lingurițe de ulei sunt încălzite într-o tigaie, la foc mediu. Puneți carnea pe ea. Dacă prea mult grăsime și suc de carne, apoi fuzionați-le. În coacere adăugăm ceapa și usturoiul. Gatiti pana cand ceapa este translucida.

Apoi se adaugă roșiile și se fierbe timp de 1-2 minute. Acolo ne-am așezat fasole și porumb. Adăugați condimente și coriandru tăiat. Combinați ușor totul. Se condimentează cu sare și piper. Stingeți încă 5-7 minute. L-am lăsat deoparte.

Pentru piei de cartofi:
Preîncălziți cuptorul la 200 ° C. Am așezat o foaie de folie pe foaia de copt și l-am uleiat ușor. Mina și cartofii uscați. De câteva ori îl străpungem cu o furculiță. Apoi cartofii trebuie frecați cu ulei. Răspândiți cartofii pe o tavă de copt și coaceți timp de 50 de minute până când devin moi și coaja este acoperită cu crustă crocantă.







Lăsați-i să se răcească câteva minute. Când cartofii s-au răcit, tăiați-le în lungime în jumătate. Practic, toată carnea este îndepărtată cu o furculiță sau lingură, lăsând puțin lângă coajă. Lubrifiați piei în interiorul uleiului.

Turnăm cartofii în sus. Coaceți timp de 10 minute. Apoi, întoarceți cartofii în poziția lor inițială și coaceți încă 5-7 minute până când marginile pielii sunt prăjite. În cele din urmă, scoatem piei din cuptor și imediat le umplem cu umplutură de carne. În vârf, cu brânză rasă stropită și împinse înapoi în cuptor. Și așteptați până ce se topește brânza. Înainte de a servi, cartofii umpluți sunt presați cu cilantro tocat.

Cartof cartofi cu broccoli sub coaja de brânză

8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune cursuri de masterat din întreaga lume!

  • 4 cartofi;
  • 420 g de fasole albă (oală conservată);
  • ¾ ceasca de apa;
  • de la jumătate până la un pahar întreg de brânză;
  • ½ lingurita de sare;
  • 1 grămadă de broccoli;
  • 4 cuișoare de usturoi;
  • 1 lingură de ulei de măsline;
  • 1 vârf de piper roșu.

Preîncălziți cuptorul la 200 ° C. Puneți cartofii uniform cu o furculiță. Am pus-o în cuptor și se coace timp de 45-50 de minute.

În acest moment împărțim broccoli în inflorescențe. Le trecem printr-o mașină de măcinat cu carne sau trecem printr-un cuțit de usturoi un cățel de usturoi. Într-o tigaie mare, încălziți 1 lingură de ulei de măsline și adăugați usturoi. După aproximativ 30 de secunde, aruncați un vârf de ardei roșu și broccoli. Broccoli broși până când inflorescența este moale, aproximativ 5-7 minute.

Deschideți borcanul de fasole, îmbinați brânza și clătiți-o. Într-un blender, amestecați fasolea, ¾ ceasca de apa, jumatate de ceasca de branza si ½ lingurita de sare. Puteți adăuga opțional condimente suplimentare sau apă pentru a face sosul mai lichid.

Când cartofii sunt coapte, îndepărtați cu grijă majoritatea pulpei. În fiecare cartof se adaugă amestecul de fasole și în partea superioară a inflorescenței broccoli din amestecul de brânză. Așezați cartofii în cuptor timp de câteva minute până când se topesc brânza. Servește cartofii calzi.

Cartofi umpluți în italiană

8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune cursuri de masterat din întreaga lume!

Nevoie: 200g dovlecel, 150g de brânză moale, conserve de 100g rosii uscate, 8 cartofi mari, frunze de dafin 1, 3 linguri ulei de măsline, 1 lingura. oregano, 1 lingurita cumin, piper, sare.

Cum să gătești cartofi italieni umpluți. În apă sărată cu laur și chimen, fierbeți cartofii. Tăiați un cub mare de roșii și brânză, tăiați dovlecelul cu paie, ardeți cu apă clocotită și clătiți cu apă rece. Se amestecă brânza, dovleceii, roșiile, oregano, piperul, se adaugă 2 lingurițe. de ulei de măsline. Tăiați a treia treime din tuberculii de cartofi, scoateți pulpa pentru a obține bărcile. Puneți umplutura în cartofi dintr-un cartof, puneți-o pe o foaie de copt unsă, coaceți într-un cuptor de 10 grade încălzit la 200 de grade.


Ouăle coapte în piele de cartofi

8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune cursuri de masterat din întreaga lume!

  • 4 cartofi coapte;
  • 4 linguri de unt;
  • 4 oua medii;
  • ceapa verde, cârnați, brânză;
  • sare, piper la gust.

Tăiați vârful cartofului copt și o lingură sau furculiță cu un canel mic. În el se întinde pe o lingură de unt pentru fiecare cartof. Solim, piper.

Apoi împărțiți 1 ou în fiecare "ceașcă". Mai sus am loc topping-uri dorite - poate fi orice: cârnați, ceapă, ierburi, brânză ... Se presară condimentele preferate.

Coaceți în cuptorul preîncălzit la 190 ° C timp de aproximativ 20-25 de minute sau până când ouăle sunt coapte.

Pizza copt în cartofi

Toată lumea iubește pizza. Dar toată lumea nu mai iubește cartofii. De ce să nu combinați împreună două feluri de mâncare adorate?

8 Rețete abrupte pentru cartofi copți - îmi place hobby - cele mai bune clase de master din întreaga lume!

  • 3 cartofi mari;
  • ketchup-ul favorit;
  • 2 cani de brânză;
  • felii de salam.

Coacem cartofii într-un cuptor cu microunde (da, da, este în el) timp de aproximativ 12-15 minute. Apoi, facem o secțiune longitudinală în fiecare cartof și facem o depresiune nu foarte profundă în centru. Se presară ușor cu sare și se presară cu ketchup. Apoi, stropiți generos cu brânză și puneți-vă pe cercuri de salam.

După aceea ne-am pus pe cartofi de copt și trimite un preîncălzit la 200 ° C, cuptor timp de 15 minute sau cam asa ceva, apoi până când brânza începe să se topească și se coace. Ne scoate, da un pic mai rece și ne servi la masă.







Trimiteți-le prietenilor: