5 Reguli pentru îngrijirea pielii în timpul verii - acasă

5 Reguli pentru îngrijirea pielii în timpul verii - acasă

M-am dus întotdeauna la lucru, ca sărbătoare. Aici, colegii mei, oameni cu minte asemănătoare, o echipă de profesioniști inteligenți și oameni frumoși. Am întâlnit împreună această iarnă tare. Solidaritatea în principiu, ne-am certat în miniaturi, uneori nu am fost de acord între ele, am discutat în mod fierbinte despre politici și politicieni. Apoi a venit izvorul ... Și între noi nu mai există contradicții, am uitat de orice dezacorduri. Ca unul vom repeta: "Nu vom permite războiul! Noi nu trebuie să apere! "Colectivul nostru este tot de Ucraina: locuitorii din Lviv, Harkov, Simferopol, Kherson, Kiev. Sunt un etnic rus, care, prin ideea absurdă a vreunuia, ar fi trebuit să "experimenteze toate deliciile lui Bandery și naționalismului". Dar toate acestea nu au fost și nu! Există înțelepciunea oamenilor, înțelegerea și respectul profund pentru toate națiunile! Îmi place Ucraina cu toată inima mea și ea îmi vine reciproc. Noi, colectivul goodhouse.com.ua, suntem siguri că numai unitatea, bunătatea și iubirea noastră ne vor conduce spre pace și fericire!







5 Reguli pentru îngrijirea pielii în timpul verii - acasă

Evenimentele din ultimele luni care au zdruncinat țara au făcut ajustări ale viziunii noastre asupra lumii. Sa dovedit, lumea este atât de fragil, încât doar un singur cuvânt greșit sau cu fapta, zgîlțîie în fragmente mici, rănind inima și sufletul în sensul literal. Toată lumea se luptă pentru adevăr. Singura contradicție care împarte oamenii în tabere războinice este aceea că toată lumea are acest adevăr: cineva execută o ordine și cineva acționează la cererea inimii. Ne-ar plăcea atât de mult să avem cât mai multe obiective unificatoare, momente de bucurie și ocazii de mândrie pentru rudele, prietenii, vecinii, colegii noștri și compatrioții noștri care nu sunt familiarizați cu noi. Despre ce vorbesc femeile astăzi - mame, neveste, surori și fiice? Ei se roagă lui Dumnezeu că această lume este sigură și sănătoasă! Copiii, soții și frații nu stau pe părțile opuse ale baricadei, ci se bucură cu succes la locul de muncă și la școală. Și au glumit, lăsat, iubiți. Pace la tine și la familiile tale! Amintiți-vă, Ucraina este o singură țară!







5 Reguli pentru îngrijirea pielii în timpul verii - acasă

În sezonul fierbinte, pielea necesită o grijă deosebită!

Căldura și soarele afectează negativ pielea noastră: uscăciune, aparitia prematura a ridurilor, exfolieri și alte probleme pot strica aspectul si starea de spirit. Spunem cum să avem grijă de pielea corpului în sezonul fierbinte.

Regula 2
Textură de lumină
Crema de grasime pentru organism este o decizie proasta in sezonul cald. Cremele cu saturație creează un film pe piele care împiedică transpirația și înfundă porii. Roșeața și erupția pe piele pot apărea tocmai datorită utilizării unui mijloc prea saturat. O opțiune bună - lapte pentru organism: se absorb rapid, hidratează perfect și protejează pielea. Odată sau de două ori pe săptămână, utilizați un scrub pentru a curăța pielea particulelor keratinizate.

Top-5 aplicații care vor proteja împotriva nereușitelor.

Articolul 3
Mai multă apă!
În timpul fierbinte, corpul este deshidratat, iar pielea suferă de asemenea. Așa că beți cât mai multă apă! Și pentru hidratarea suplimentară, din când în când, pulverizați pielea deschisă cu un spray de apă. Puteți cumpăra apă termală specială, puteți utiliza apa obișnuită (preferabil filtrată).

Regula 4
Filtre de protecție solară
Voi petreceți toată vara în oraș. Soarele din metropola poate fi la fel de ars ca pe plajă! Prin urmare, alegerea mijloacelor de produse de îngrijire a pielii, uita-te pentru cele care conțin SPF-filtre, cu un grad de protecție nu mai puțin de 25, iar dacă aveți pielea echitabil - 50. Aplicati produsul pe pielea expusă de fiecare dată când ies, chiar dacă nu intenționați să vă aflați la soare toată ziua.

Regula 5
Acordați atenție dietei
În vara plină de fructe și legume. În plus, acestea conțin o mulțime de umiditate, care este atât de necesară pentru organism în timpul verii, în plus, acestea au un efect detoxifiant puternic. Introduceți regula o dată pe săptămână pentru a vă face o zi liberă. pe fructe și legume. Acest lucru va ajuta la eliminarea toxinelor din organism - și, ca rezultat, starea pielii se va îmbunătăți. Renunțați la dulciurile obișnuite care provoacă erupții cutanate.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: