20 de ani de viață împreună sub coadă - formula dragostei

05.06.05 01:41 20 de ani de viață împreună sub coadă

niciodată nu a crezut că o astfel de vozmozhno.posle 20 de ani de căsătorie devenit atât prieten îndepărtat drugu.pomenyalos totul dintr-o dată nu srazu.golova cheshitsa, matreata nu este „în sensul coarnelor nu cresc“ .pochemu? Nu înțeleg cum poți schimba dintr-o dată. poate cineva să lumineze întunericul?






Pfeiffer

Totul nu este la fel de rău cum crezi. Totul este mult mai rău

05.06.05 05:00 Re: 20 de ani de viață împreună sub coadă

Ca răspuns la: totul sa schimbat brusc și imediat


Aceasta nu se întâmplă, atunci toate acestea în liniște, imperceptibil, treptat muta nu poate fi atât de bine, dar apoi, din nou! Trezit în această dimineață și este diferit, fiecare circumstanță este întotdeauna o consecință a cărei

Dacă doriți să faceți ceva bine, faceți-l singur

05.06.05 06:45 Re: 20 de ani de viață împreună sub coadă

Ca răspuns la: Nu înțeleg cum se poate schimba atât de brusc. Poate cineva să lumineze întunericul?


Din păcate, se întâmplă. Oamenii se schimbă și nu întotdeauna în bine.
Când dragostea trece, deficiențele, care nu au observat anterior, vin în prim plan, iar avantajele sunt deficiențe. Și omul dintr-o dată nu pare a fi distractiv și amuzant, nu generos și cheltuitor, nu inteligent, și „inteligent“ sau pur și simplu plictisitor, nu e bun, și „pios“ nu este onest și brutal, ca adevarul poate fi brutal.
Aici. Ceva dimineață ma tras la filosofie.
Un optimist incurabil, nici o boală nu este teribilă.

05.06.05 10:19 Re: 20 de ani de viață împreună sub coadă

Mi-am citit și am amintit acum doi ani: aceleași gânduri, aceleași senzații. Am trăit împreună, este adevărat, nu 20, ci 15 ani, dar acest lucru nu este prea mic. Și brusc (așa cum am crezut atunci "brusc") - decalajul. Pământul a plecat de sub picioare, nu și-a imaginat cum să trăiască, de asemenea, a crezut că 15 ani, și ce ani, pentru că tineretul, o pisică sub coadă. Dar timpul chiar vindecă. Și cel mai important, ceea ce mi-am dat seama pentru mine doi ani după pauză, faptul că defecțiunea este întotdeauna BOT, nu există nici un gol pe un loc plat. Va fi greu acum să mă înțelegeți și să fiți de acord cu mine. Nu aș fi de acord cu etim acum doi ani, dacă mi-ar fi spus cineva asta. Cum - eram "soțul perfect", soția mea a fost invidioasă de toți prietenii ei și de UTB-ul ei mereu flatat. Prin urmare, nu a fost atât de "perfectă".






Suntem la aceeași vârstă, astfel încât experiența de viață din spatele ei este cam aceeași, deși nu întotdeauna aceasta este măsurată de ani. Dacă înțeleg corect, pauza finală nu sa întâmplat încă, să trăiți împreună. Deci există încă o șansă. Aici, pe forum, aproape că nimeni nu poate ajuta. Dar dacă vrei să-ți salvezi familia, nu o poți face fără ajutor din afară. O șansă reală este să întrebi psihologul familiei. Credeți că merită. Dar psihologul ar trebui să fie vorbitor de limbă rusă - ar trebui să existe o mentalitate comună. Ar putea sugera acest lucru, dar trăim în diferite țări - departe.
Dacă doriți - scrieți personal, decât pot - vă voi ajuta. Totul se formează. Mult noroc!

06.06.05 13:52 Re: 20 de ani de viață împreună sub coadă

ați scris corect, dar nu ați luat în considerare versiunea intermediară (a mea). Am ieșit din criză cu dorința de a trăi împreună. Și relația noastră este acum mult mai bună și aș spune mai perfectă decât înainte. Costa doar o mulțime de putere, sacrificiu și dorință. Unde este mai ușor să lăsați totul și să începeți cu o foaie nouă. Această determinare este ca o evadare. Dar, fără îndoială, mai bine decât a trage o existență de familie mizerabilă.

06.06.05 15:25 Re: 20 de ani de viață împreună sub coadă

și dacă m-au lovit brusc cu picioarele, sângele este turnat de la cei apropiați de gât. (C)

19.06.05 13:10 Re: 20 de ani de viață împreună sub coadă

Și noi, de asemenea, suntem pe punctul de a ne rupe. După 21 de ani de a fi împreună. Fiica a crescut, nu mai vrei să te mai ticăiești. Îmi pare rău. Mi-ar arunca acum 20 de ani! Dar trebuie să învățăm să trăim mai mult. Și cel mai probabil, singur. Cu muzhchinkami acum napryazhenka. Dar nu este sfârșitul lumii. O mulțime de lucruri interesante în lume. Și dacă într-adevăr devine insuportabilă, atunci puteți pleca la mănăstire. Nu regret, nu mă sun, nu plâng.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: