5 modalități de îmbunătățire a organizării

5 modalități de îmbunătățire a organizării

Organizaționalitatea va contribui la aducerea oricărui caz la capăt și la timp. Prin urmare, Work.ua a pregătit 5 sfaturi simple care vă vor ajuta să fiți mai bine organizați în munca dvs., punând lucrurile la dispoziție la locul de muncă.







Scapă de gunoi

A păstra totul amestecat este un obicei foarte prost. Dacă nu puteți arunca ceva, atunci cel puțin să o sortați și să o aranjați. Rapoartele de anul trecut - într-un dosar, proaspete - în altul. Și apoi eliminați toate lucrurile irelevante de pe birou. În plus, aceasta va pune lucrurile în ordine nu numai pe birou, în computer sau în biroul dvs., dar și în capul dumneavoastră.

Ordonează după lista de sarcini

Nu întârzia "curățarea", trebuie să coincidă cu etapele finalizate din lista de sarcini. Este plătit acest cont? Duceți-l în locul potrivit și nu lăsați să se învârtă de la un pachet de hârtii la altul sau să săriți pe diferite părți și sertare ale biroului.

Păstrați curat

Utilizați tehnologia cu înțelepciune

clasamentul general, cu excepția faptului că în expresia „Ia-l de acolo“ ar trebui să scrie „acolo“ :))) Într-adevăr, cele mai multe dintre resturile începe cu lucrări dezordonate la timp.







Hei, Natalia, am depășit! În timp ce scriați și gândiți, ați mai făcut-o înainte. Cu ocazia unei lucrări - susțin.

De asemenea, cred că hârtia este un prieten vechi și de încredere, chiar dacă are proprietatea de a se pierde și rupe. Ceea ce este scris cu mâna lui - cu siguranță nu va fi uitat, chiar dacă hârtia undeva să meargă.

Excelent! Bine facut! O cochilie în ochiul taurului!
Numai o greșeală enervantă: "Ia-l de acolo". Cursul de școală al rușilor mare și puternic - "de acolo" este scris împreună.

Din nefericire, pentru a îndeplini toate aceste recomandări în 100% din suma pe care trebuie să o ai FOARTE mult spațiu pe muncitor - îmi pare rău pentru punctele - locul și în jurul lui.

Văzând titlul articolului, foarte interesat, pentru că acum lucrez într-un loc în care există întotdeauna un blocaj, o mulțime de cazuri, și probleme cu normă întreagă - a ratat în mod inevitabil, ceva. Am crezut că ar fi sugerat ceva în organizarea timpului meu de lucru sau ceva despre el. Dar articolul a trebuit să fie numit "5 moduri de a pune lucrurile în ordine pe desktop". Nu am nimic împotriva acestui lucru, susțin complet, dar titlul, aparent, nu este din acea operă.
Cu ocazia purtătorilor de hârtie - este solidar cu Natalia și Cyril.
De asemenea, aș dori să întreb - dacă de multe ori treceți prin intermediul documentelor de pe masă, când să lucrați. -)))

Mi se pare, este mai bine să o faceți la sfârșitul zilei de lucru, când nimeni nu va chema, dar sarcinile principale sunt îndeplinite. E timpul să punem hârtiile. Doar viziunea mea subiectivă.

Elena, la verificat în prezent: Dacă ai pus doar hârtia în locul potrivit (acest lucru este de multe ori locul - gunoi) și nu în baia de ulei cu gândul „Atunci toți împreună face afară“ - nu trebuie să se ocupe de lucrări de amestecare. Niciodată. În general, niciodată. Undeva unde am întâlnit zicând că molozul este lucrarea pe care nu am petrecut treizeci de secunde la un moment dat. Aici și cu resturile de hârtie.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: