9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

9 motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

Când în copilărie am văzut pentru prima oară "Little Mermaid", imediat imediat sa îndrăgostit de personajul principal fără urmă. Ariel este standardul de eleganță și frumusețe printre sirene. Și fiecare dintre noi a vrut să fie în locul ei. Înot, în piscină sau pe mare, am încercat să imităm mișcările micului sirenă. Să recunoaștem și să recunoaștem asta. că acum nimic nu sa schimbat, la fel ca și în copilărie, am fi ajuns fericit în locul lui Ariel. Și pentru aceasta există mai multe motive:

1 Ariel este Prințesa Mării.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

Ce fel de fată nu visează să devină o prințesă în copilărie? Și dacă credeți că Ariel trăiește în regatul marii, atunci devine și mai tentant.

2. Ariel este într-adevăr foarte bun la înot.

Desigur, pentru ea este natural. Dacă am ieșit brusc să fim în locul ei ca un copil, atunci trebuia să luăm lecții de înot pentru a ne apropia mai puțin de nivelul ei. Și ar trebui să ne luptăm cu teama profunzimii. La urma urmei, Ariel a trăit toată viața pe podeaua oceanului și nu a trebuit să se scufunde în apă dintr-un turn minunat. Este demn de respect profund.

3. Ariel - proprietarul părului magnific.

În timp ce noi încercam să facem coafura frumoasă, cu ajutorul benzilor de cauciuc și a cuielor, Ariel se prezintă într-adevăr pe o stâncă cu vânt și stilul său este incredibil de bun. Aparent, ea folosește magie, care împiedică părul să se ude și să se încurce. Între timp, am făcut nenumărate încercări de a obține propriile bretonuri ale lui Ariel, tăindu-ne părul în diferite moduri. Rezultatul a fost întotdeauna nereușit și a trebuit să așteptăm, când părul ar crește din nou pentru a încerca din nou norocul nostru.

4. Ariel este absolut neînfricat.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

Nu se temea de diferențele culturale dintre sirene și oameni și ea a apărut cu îndrăzneală terenul în care nu știa pe nimeni și nimic. Ea a învățat cu ușurință să folosească o furculiță ca și tacâmuri, deși inițial a fost considerată un pieptene neobișnuit. În copilărie, ne-a fost frică să mergem la o nouă școală, ca să nu mai vorbim de un ecosistem nou și necunoscut.

5. Ariel poate crea un costum elegant din orice.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

Rope și vele? Minunat! Totul este gata! ... Dar va funcționa, doar dacă tu ești Ariel. Când am încercat să realizăm un ansamblu similar de cearșafuri și șireturi pentru perdele, mama nu mi-a plăcut.

6. Ariel cântă sub apă ca un înger.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

Ca un copil, am cântat destul de bine, pentru copii este destul de tolerabil. Dar când am încercat să facem asta sub apă, s-au dovedit doar bul-bul-boules. Cum a făcut-o Ariel?

7. Ariel poate vorbi cu pește.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

8. Ariel nu trebuia să poarte pantofi, în timp ce era o sirenă.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

În copilărie, pentru fiecare copil vine un moment în care el învață să cravată dantele însuși. Ariel nu trebuia să se ocupe de asta, pentru că avea întotdeauna aripioare. Este mult mai ușor. Încă mai credem că micul siren ar trebui să înțeleagă mai bine ce pantofi practice sunt, deoarece doar ea știe argumentele pro și contra de a deține picioarele, spre deosebire de aripioare.

9. Ariel are un vocabular mare.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

Da, în copilăria noastră am fost vizitați de dorințe și de gânduri destul de ciudate. Și acum, îmi pare rău, nu ne putem gândi decât la plajă și la mare.

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel

9 Motive pentru care în copilărie am visat să devenim Ariel







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: