20 Lucrurile pe care ma învățat mama mea

Nimeni nu ne înțelege mai bine decât mama. Și chiar dacă ne certa, în cuvintele ei - înțelepciunea reală a lumii. Acest lucru este amintit prin râsete și lacrimi, dar cu mare recunoștință. Mai ales dacă aveți un bun simț al umorului.

20 lucruri pe care ma învățat mama mea:

Mama ma învățat să respect lucrul altcuiva. - Dacă te vei omorî, ieși afară, tocmai am spălat podelele.

Mama ma învățat să cred în Dumnezeu. "Rugați-vă ca acest mucegai să fie spălat!"

Mama ma învățat să gândesc logic. "Pentru că am spus așa, de-aia!"

Mama ma învățat să mă gândesc la consecințe. "Acum vei cădea afară din fereastră, nu te voi lua cu mine la magazin!"

Mama mi-a explicat relațiile cauză-efect. - Dacă nu opriți plânsul, te voi sparge.

Mama ma învățat să depășesc imposibilul. "Închide gura și mănâncă supă!"

Mama mi-a învățat rezistență. "Nu vei ieși din masă, până nu se termină totul!"

Mama ma învățat să arăt cu îndrăzneală în viitor. "O, așteaptă, o să vorbesc cu tine acasă!"

Mama mi-a învățat elementele de bază ale auto-tratamentului. "Dacă nu vă opriți cu ochii, veți rămâne așa pentru tot restul vieții voastre".

Mama ma învățat să fiu flexibil. "Uite, care este gâtul tău în spatele murdar!"

Mama ma învățat psihic. "Puneți un pulover, știu că sunteți rece!"

Mama ma învățat cum să devin adult. "Dacă nu mâncați legume, nu veți crește niciodată".

Mama mi-a învățat elementele de bază ale geneticii. "Acesta este totul de la tatăl tău!"

Mama mi-a explicat cum să mă comport. "Nu mai acționa ca un tată acum!"

Mama ma învățat să cred în imposibilul. "Văd bine prin tine."

Mama ma învățat să văd totul bine. Din nou, el a aranjat o porcărie în cameră.

Mama mi-a explicat de unde vine înțelepciunea. "Și tu trăiești cu a mea, și apoi argumentează!"

Mama ma învățat "să glumesc". "Când ți-ai tăiat picioarele cu o mașină de tuns iarba, nu îndrăzni să vii la mine cu lacrimi!"

Mama ma învățat să trăiesc în realitate. "V-am spus deja de un milion de ori - nu mai exagerezi totul!"

Mama ma învățat să nu fiu gelos. "Sunt milioane de copii săraci în lume care nu au părinți minunați ca tine!"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: