5 Pași pentru a crea o imagine individuală

5 Pași pentru a crea o imagine individuală
Fiecare dintre voi are o individualitate - modul dvs. unic de exprimare. Și fiecare dintre voi are un stil - modul de a îmbrăca, de a vorbi și de a acționa. Cu toate acestea, imaginea este mai mult decât stilul individualității +.






Această atitudine față de tine și de viață, este oa doua piele, este ceva atât de aproape încât noi de multe ori chiar nu isi dau seama. Și dacă da, nu-i dau să arate adevărata lui natură, să crească în vigoare, și în mod clar exprimă ei înșiși.

  • Imaginea ta nu are legătură cu hainele. Cine ești tu? Ce te inspiră?
  • Uită-te la fața - culoarea și liniile. Cum să înțelegem ce se întâmplă în realitate și să accentuăm frumusețea țesăturilor și modelelor.
  • Ce spun proporțiile și silueta ta. Cât de corect să corectezi defectele unei figuri?
  • Principiile alegerii și introducerii pe corp a accesoriilor și ornamentelor.
  • Strategia de cumpărături în magazin. Cel mai important lucru este fără grabă, deși vom vorbi și despre crearea unei scheme de dulap pentru capsule







5 Pași pentru a crea o imagine individuală

Menține o clasă de master
Un designer profesionist de imagine și un psiholog
Anna Charlay

Pentru Educație Anna - haine de designer (Central Saint Martins Colegiul de Artă și Design "Menswear styling, design și accesorii"). A fost creată o colecție pentru compania de producție Tom Farr (Rusia și China), Baon (Rusia), O'Stin (Rusia), Depeche Mode (Rusia și India). Psiholog profesionist (Institutul de Psihologie Practică la Școala Superioară de Economie).

Început la 19-00
Încheiat la 21-00

Irina: Lecția lui A. Sharlay despre crearea imaginii era ca și cum. Am reușit să-mi văd hainele prin ochii oamenilor din jurul nostru. Au fost multe informații, dar nu fiecare oaspete a putut să analizeze cu un profesionist particularitățile constituției sale. Am vrut să plec cu recomandări specifice pentru mine, dar timpul a fost scurt. Impresiile sunt foarte bune. Îmi iau sfatul cu plăcere. Cu siguranță voi merge din nou.

Julia: M-am dus la seminar doar din curiozitate, dar în cele din urmă am fost mulțumit de tot ce era de 200%! Anna a explicat totul intr-un mod extrem de accesibil, descris in detaliu ce criterii ar trebui folosite pentru a-si alege hainele pentru a arata armonios. În general, timpul nu a fost petrecut în zadar, iar compania fetelor a fost foarte drăguță.

Fotografii din clasa de master:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: