10 fotografii misterioase care șochează

Cu mult înainte de apariția Internetului și a masteranzilor "Photoshop", marea majoritate a fotografiilor făcute au fost autentice. Tot ce a fost afișat pe film a fost într-adevăr în cadru. Uneori imaginile erau fenomene incredibile și misterioase, cum ar fi fantome, creaturi ciudate și chiar OZN-uri. Până acum, oamenii de știință nu pot explica cum au ajuns acolo.







Misterios fotograf

10 fotografii misterioase care șochează

Dacă vă uitați atent la acest lucru, la prima vedere, fotografia obișnuită, puteți vedea o persoană ciudată în ochelari de soare. Într-o fotografie făcută în anii '40 în Canada, el iese în evidență printre oamenii obișnuiți îmbrăcați în timpul lor. În primul rând, hainele sale sunt mai potrivite pentru timpul nostru. În al doilea rând, în mâinile sale puteți vedea o cameră modernă. Deci cine este acesta - o persoană obișnuită în haine ciudate sau un călător în timp? Și ce anume va fotografia cu o cameră neobișnuită? Nu există încă răspunsuri la aceste întrebări.

Misterioasă siluetă pe fund

10 fotografii misterioase care șochează

În 1964, francezul Robert Serrek din statul australian de la Queensland a capturat ceva inexplicabil pe fundul mării pe cameră. Imaginea arată clar o siluetă imensă serpentină, ascunsă sub apă. Această imagine a agitat mințile multor oameni de știință timp de o jumătate de secol, dar nu există o explicație convingătoare.

Un monstru sau o maimuță?

10 fotografii misterioase care șochează

Cu câteva decenii în urmă, teoria existenței "omului de zăpadă" a devenit foarte populară. Puțin mai târziu l-au găsit chiar și o rudă - o maimuță murdară. Această fotografie a fost făcută de un rezident din Florida în curtea ei. De asemenea, ea a susținut că a fost mușcată de o creatură incomprehensibilă, asemănătoare cu o maimuță. Cercetătorii au sugerat că această fiară ar putea fi un urs. Dar majoritatea sunt siguri că a fost într-adevăr o maimuță asemănătoare skunk.

O fotografie minunată a familiei Cooper

10 fotografii misterioase care șochează

După ce sa mutat într-o locuință nouă, cooperii au fost invitați la rudele lor și au decis să facă o fotografie de familie. Dar în loc de amintiri plăcute această imagine este capabilă să insufle doar frică. Pe ea, în plus față de membrii familiei, există un corp de neînțeles atârnat de tavan. Până în prezent, nimeni nu poate explica dacă a fost un defect simplu al filmului sau dacă există alte forțe străine în casă accidental prinse în cadru.

Misterul existenței unor giganți

10 fotografii misterioase care șochează






Puțini oameni cred acum că Pământul a trăit cândva giganți, pentru că nu s-au găsit dovezi semnificative despre acest lucru. Cu toate acestea, o fotografie făcută de Gregor Speary în 1985 în Egipt prezintă un deget mumificat de aproximativ o jumătate de metru în lungime. În mărime, este egal cu antebrațul unui adult. Este dificil chiar să ne imaginăm creșterea unei persoane cu astfel de unghii.

Conversație pe mobil cu aproape o sută de ani în urmă

10 fotografii misterioase care șochează

OZN în pictura

10 fotografii misterioase care șochează

De data aceasta, un fenomen inexplicabil nu a fost văzut în imagine, ci în imagine. În imaginea "Madonna cu Saint Giovannino", făcută acum 700 de ani, un obiect de neînțeles este văzut pe umărul stâng al Madonei. Dacă vă uitați bine la ea, este foarte asemănătoare cu o farfurie zburătoare.

Cum caracterizează forma nasului persoana?

Care este diferența dintre ouăle albe și cele brune?

Ce spune despre tine o formă de persoană?

Lumini pe cer

Lupta cu străinii

10 fotografii misterioase care șochează

Misterios Pământ Companion

10 fotografii misterioase care șochează

Pe orbita Pamantului exista un obiect misterios, numit adesea "insotitorul negru cavaler". Oamenii de știință sugerează că el este acolo de cel puțin 13 mii de ani. Cu toate acestea, nimeni nu poate răspunde la ce este făcut și cum a ajuns acolo. Până în prezent, puteți să-i vizionați fotografia și să exprimați diferite ipoteze.

Fotograful misterios nu este din viitor, este un mod real din trecut! firma Kodak modelul 1936 problema de pulover super-ikonta, probabil, nu cu emblema imprimate, cusute cu litera „m“, ochelari negri apoi doar Venirea în vogă, dar model similar a fost deja imprimat pe imaginile de alte celebritati.
Pe fotografia cu fluor - desigur maimuța. Dacă vreun animal este fotografiat în întuneric, acesta va arăta ca un monstru, ars ochi, rânjet, etc.
Foto Kupper de familie prea este nimic misterios, fotografiat anterior pe film, dar sa întâmplat și schimburi, sau când există un cadru de impunere, crearea de imagini interesante, o astfel de tehnică a fost că știe.
degetul mumificat, în cazul în care este garanția că tocmai a cărei lungime este disponibil aici, chiar și dacă da, giganții au existat într-adevăr, au fost numite dinozauri, unele specii au fost degete, la fel ca în multe animale chiar acum. Ce e în neregulă cu asta?
Doamna cu "mobil" - ar putea îndrepta pălăria ei.
Madonna, imaginea descrie o cometă, în opinia oamenilor, cometa a fost întotdeauna ceva neobișnuit, înspăimântător și legat de lumea superioară.
În ceea ce privește luminile din cer. Aici pot spune că ea însăși a văzut ceva asemănător în cerul de noapte, stând pe balcon. Încă nu știu ce a fost, încă îmi amintesc că m-am ciupit - nu văd dacă dorm.
Black Knight este un fragment de material termoizolant care a zburat pe orbită în timpul instalării în spațiu deschis. Și faptul că a stat acolo de mii de ani - mituri inventate în secolul al XX-lea.

în detrimentul unui deget. chiar și atunci când ultimii perdanți fac o astfel de fotografie, apoi pun lângă obiectul a cărui dimensiune sunt cunoscute de toată lumea, o brichetă, un pachet de țigări etc. și așa mai departe, pentru a determina amploarea fotografiei mai târziu în fotografie!

Nu știu, nu știu despre toate informațiile. Dar de câteva ori în fotografie au ieșit cu adevărat niște obiecte ciudate. Două - chiar și în copilărie, pe o cameră de filmat. Ultima dată - acum un an pe feribotul din Kerch - a făcut poze cu fiul meu și a fost îngrozită când am văzut fotografia - nu a fost nimeni în afara ferestrei mele, cu excepția fiului meu. Fotografie de numărul.

10 fotografii misterioase care șochează

10 fotografii misterioase care șochează







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: