Real "-" Bavaria "- 4 2 dv

0: 1 - Lewandowski - 53 (pix). 1: 1 - Ronaldo - 76. 1: 2 - Ramos - 77 (gol propriu). 2: 2 - Ronaldo - 105. 3: 2 - Ronaldo - 109. 4: 2 - Asensio - 112

Îndepărtarea: nu - Vidal, 84

De ce "real" etichetate

Știi exact truc corona Arjen Robben - obține mingea de pe flancul drept, se lasă mai aproape de centru, pentru a câștiga sub stânga, pa-aa-ay! - dar nu-mi amintiți cu greu cine și unde primii l-au obișnuit pe Robben la compensări care pot fi brevetate. Chiar înainte de eșecul de la CSKA Juande Ramos a trebuit să antreneze Madrid „Real“, care odată pus Robben la dreapta, în special la adversar, „Valencia“ Emery: pe stânga, apoi de obicei Arjen, olandezul a așteptat Miguel, care Robben a remarcat ca adversarii cei mai incomode în spaniolă carieră, pe dreapta - familiară cu "Chelsea" Asier Del Horno. Apoi, pe „Santiago Bernabeu“ Robben a trimis mingea în sus Higuain, a creat câteva șanse, și apoi a început să aducă deplasarea lor la automatism.

Nostalgia pentru Madrid de la Robben a dispărut, setea de răzbunare este, de asemenea, deși olandezul a considerat transferul său în Bayern drept nedreptate și politică. Dar astăzi, înainte de a fi cunoscut familia Robben Robben a emis un meci foarte puternic, cu care se confruntă punctul de atac, chiar mai des decât Levandovsky. La începutul lui desyatiminutke a avut o poziție de șoc la distanță, după ce flancul drept a fost răpus și transferul rapid al lui Ribery, dar a intrat în plasă din exterior. La începutul celei de-a doua reprize, a fost singur în centrul zonei de pedeapsă, dar a lovit-o pe Marcelo. Apoi a terminat schimbarea tradițională cu un teren clasic la Vidal, care a rupt chiar deasupra bara transversală.

Și a fost datorită lui Robben, "Bayern" a revenit la joc. Greu, predispus la erori, oferind mult spațiu liber Madridului, ea a găsit speranță din cauza unei schimbări neobișnuite a lui Robben. Olandezul a apărut cu mingea pe marginea din stânga a zonei de pedeapsă, a alergat pe urmele lui Kasemiro - o pedeapsă dificil de provocat. Este deja timp pentru Lewandowski dovedit - când este pe teren, este greu să ai încredere în oameni de 11 metri altora.

Caracter asupra caracterului

Cu toate acestea „Bavaria“ a petrecut primele 45 de minute de foarte nervos: Lewandowski în caseta înainte ca mingea a ajuns aproape, polul în jurul perimetrului de paza Nacho și întinde de apărare a „reale“ în detrimentul deplasărilor Ribery și Robben în centru nu a reușit. Insula a fost Madrid - 13-8 peste denivelări, îndepărtarea o plasă de gol după ce a lovit Sergio Ramos, Ronaldo a distrus de ieșire 2 în 1, o mulțime de fotografii cu selecție Kroos ... Sub presiunea de la „Real“ nervos si Hummels, bate mingea sus Benzema în pedeapsa, și chiar Neuer, care bate mingea direct la piciorul lui Ramos.

"Real" tocmai nu știe ce sunt nervii. După golul „Bavaria“ Zidane a continuat să joace în apărare, compact inferior, apărat de toate celelalte decât Cristiano fielders, așteptând șansa de dreptul de a contraatac ... și am așteptat. Carlo Ancelotti a fost înlocuit. a căror capacitate de a controla jocul a fost considerat una dintre cheile de la victoria „Bavaria“ în confruntarea: doar venind pe teren, Muller a pierdut lupta pentru minge în zona centrală Kasemiro nu a împiedicat brazilian să prezinte la suprafața de pedeapsă, în cazul în care Ronaldo a fost încercarea de a preveni de la „etajul al doilea“ Philipp Lahm scorul . Arată ca sur. Probabil, „real“ ar fi adus în liniște meciul la 1: 1, dar un blitzkrieg rapid „Bavaria“ a prezentat echipa în mare parte gol aleatoriu. Același Muller a făcut o reducere la Levandovsky, sa dovedit a fi nereușită, dar Sergio Ramos. încercând să scoată balonul, l-a tăiat jenat în propriul său scop.

Cheia în perechea "Real" și "Bavaria", mulți vor lua în considerare deciziile de judecată. Victor Kashshai. a lucrat la meciul dintre echipele de pe „Santiago Bernabeu“, în urmă cu patru ani și a văzut lansarea live a unui satelit spațiu de Sergio Ramos. a spart jocul cu un cartonaș roșu de Arturo Vidal. Pentru tot temperamentul cald Vidal, lovind mingea din picioarele lui Marco Asensio. lovit mingea, dar nu în picior. Teoretic Kashshai Vidal ar putea trimite-l la duș Samuraiul Tackle lui, cu atât mai mult, care este deja înainte ca arbitrul maghiar poate acorda galben Arturo doilea - minute, dar câteva înainte de a scoate al doilea galben și nu a fost opornik „Real“ Kasemiro.

Real

Nacho a pus. Tot ce trebuie să știți despre meciurile de întoarcere ale Ligii Campionilor

Ghidul dvs. scurt pe meciurile de întoarcere de la sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

În tradițional de 30 de minute mikromatche la eroare „Bavaria“ a început foarte puternic, a prins un adversar pe un contraatac rapid, a organizat un moment rece pentru Douglas Costa - pentru primele două jocuri ale brazilian a primit spațiu, dar nu a primit o poziție letală în colțul de departe. Dar la sfârșitul primelor 15 minute, "Real" și-a marcat golul ... care nu a putut fi luat în calcul. Sergio Ramos a găsit o diagonală frumoasă în penalty-ul Cristiano Ronaldo. și portughezul a alungat din nou Neuer, dar la momentul depunerii a fost ofsaid.

Acesta a fost scopul care nu a putut fi luat în considerare, în cele din urmă a terminat "Bavaria". Ronaldo a marcat mai mult și a stabilit un nou record - 100 de goluri în Liga Campionilor. Membru supleant Asencio uns protecție „Bavaria“, ulei pe gazon, realizat preponderenta „Real“, în cele trei goluri, iar jocul a putut duce la acest lucru: o intrigă în restul de minute de cel mai bun spune un zâmbet fără speranță Arjen Robben după o altă pierdere.

... și cel mai important, ce trebuie să extragi

Deja tradițional pentru povestea acestui sezon: "Real" a fost un personaj mai puternic, a predominat oponentul, a zdrobit la momentul potrivit. Nimeni nu ar fi surprins dacă, în minutul 90 + 4, banda Kroos-Ramos a inventat un alt gol de la colț, chiar s-au găsit aproape de el; Dar Ramos a influențat în continuare rezultatul jocului cu diagonala din adâncime. Caracterul nesfârșit al căpitanului, care nu a crăpat după un scop propriu ofensiv.

Ca și Lucas Vasquez. ale căror calități mentale la Madrid depășesc în mod tradițional jocul. Ca și în Nacho, "mâncat" de Robert Lewandowski. Ca și în întreaga "Reală". Victoria lui este o altă dovadă: în această Liga Campionilor, numai cei mai persistenți din spirit merg mai departe.