12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...

Fiecare reprezentant al sexului mai slab este foarte sensibil la garderoba ei. Femeile visează că lucrurile tale preferate stau în stare perfectă cât mai mult timp posibil. Dar, uneori, hainele și încălțămintea sunt destul de murdare sau chiar rupte. Astăzi vom împărtăși cu cititorii noștri dragi metodele dovedite care vor ajuta la păstrarea aspectului elegant







Cum să aibă grijă de haine

1. Scoateți petele galbene din transpirație pe haine va ajuta la detergentul obișnuit de spălat vase!

  1. 12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  1. Dacă observați că butonul sau butonul de pe haine este pe punctul de a cădea, fixați-l cu un lac incolor.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  2. Dacă ați vărsat vinul roșu în hainele dvs. - nu vă disperați! Luați puțină sare și amestecați-o cu puțină apă. Gruelul rezultat se aplică în zona contaminată și freacă ușor pata. După această procedură, spălați produsul adăugând amoniac (1 linguriță pe litru de apă).
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  1. Adesea, produsele din lână naturală sunt foarte stricate. Pentru a înmuia lucrurile care cauzează disconfort, umeziți-l cu apă, înfășurați-l într-o pungă de celofan și puneți-l în frigider pentru noapte. Dimineața este necesar să se dezghețe produsul din lână, apoi este necesar să se clătească bine și să se usuce.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  2. Pentru a elimina petele de pe antiperspirant, este suficient să frecați zona contaminată cu o șosete de bumbac.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...






  1. Pentru a osului de la sutien nu provoacă disconfort, utilizați un ajutor convențional bandă. Pentru fiabilitate, o bandă de adeziv poate fi cusută.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  2. Îndepărtarea zgârieturilor din pantofii din piele de brevet va ajuta la jeleu de petrol! Aplicați o sumă mică de fonduri cu un tampon de bumbac pe zgârieturi și frecați ușor locul zgâriat.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  3. Utilizați autocolante pentru haine pentru a arăta strălucit, chiar și în cele mai deschiși haine.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  4. O piatra speciala pentru haine va ajuta sa scapati de pelete enervante. Merită să cumpărați un lucru atât de util!
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  5. Aplicați ușor pantofii de piele de cătină cu un fișier de unghii.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  6. Pentru a neutraliza mirosul neplăcut în adidași, trebuie să utilizați pungi de ceai uscat. Doar pune-le pe un timp în pantofi umedi.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...
  7. Îndepărtați pata de pe ruj pentru a ajuta sprayul de păr. Doar puneți niște bani în zona murdară și apoi spălați mașina în mașina de spălat.
    12 trucuri de acasă care vor economisi haine rasfatate! Eu folosesc pe fiecare dintre ei ...

Sperăm că aceste sfaturi vor fi utile nu numai pentru dvs., ci și pentru prietenii dvs. Nu uitați să împărtășiți cu ei un articol!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: