Rusia - Israel

Echipa națională a Rusiei a câștigat la echipa "Petrovsky" din Israel - 3: 1. Echipa noastră sa întors pe primul loc în grup și rămâne doar să facă doi pași pentru a ajunge la Cupa Mondială din Brazilia. În meciul de astăzi, echipa rusă a avut doi căpitani. Igor Denisov nu a jucat cel mai de succes meci și a fost înlocuit la jumătatea timpului, iar în a doua jumătate bandajul sa mutat la mâna lui Roman Shirokov. Tsentrhav "Zenith" a luat parte la crearea primului gol, iar apoi nu a realizat o penalizare.

"Am câștigat, astfel încât impresiile jocului sunt cele mai bune", a spus Shirokov în zona mixtă. - Poate că prima jumătate nu a reușit, iar în al doilea a fost deja mai mult sau mai puțin. Înainte de pauză, echipa rusă nu sa putut mișca repede în atac, așa că au existat câteva momente la poarta adversarului. Dar noi

1: 0 - B. Berezutski - 49. 2: 0 - Kokorin - 52. 3: 0 - Glushakov - 74. 3: 1 - Zahavi - 90 +3

de protecție astăzi a jucat perfect. Singurul lucru - este un păcat că am ratat în cele din urmă. Și pentru restul timpului, mi se pare că israelienii nu au creat nici un singur moment. Când am marcat primul gol, Berezutsky a jucat la interceptare, a continuat, mi-a dat-o și l-am repetat. Mingea a mers bine la Vasya printr-un mic ricochet. Pedeapsă greșită? Nu eram foarte supărat, pentru că am marcat un gol. Aproape am primit trecerea de scor. Dar fiind căpitanul echipei este foarte plăcut. "

GLUSHAKOV nu vorbește la BENCH

Unul de unsprezece metri nerealizat Shirokovym transformat într-un gol datorită rapiditatea lui Denis Glushakov. Mijlocasul "Spartacus" a terminat mingea în poarta netă Dudu Avata. Într-un interviu cu jurnaliștii, Glushakov a cerut lui Zenit să-l ajute întotdeauna în acest fel:

"Shirokov a spus că lovitura de pedeapsă mi-a dat un ajutor? Lasă-l să facă întotdeauna așa! Deși este mai bine să începeți să înscrieți din punct de penalizare. Dar, în general, suntem întotdeauna obligați să mergem la finisare. Poate undeva, și noroc cu scopul, pentru că mingea mi-a zburat. "

Potrivit lui Glushakova, eliberând un înlocuitor în timpul pauzei și cu un scor de 2-0, Fabio Capello ia dat diverse sarcini tactice. În plus, Spartak a recunoscut că sprijinul real al standurilor de "Petrovsky" a simțit doar după ce echipa rusă a început să înscrie goluri.

"Toți au înțeles semnificația acestui meci. Antrenorul ne-a oferit o instalare pentru a juca agresiv, dar în prima jumătate nu a funcționat foarte bine, nu am marcat. În al doilea moment, ei au realizat momentele, de aceea au câștigat. În vestiar, Capello nu mi-a spus nimic special. Și înainte de a merge la câmp am specificat ce ar trebui să fac. După ce am marcat două goluri, antrenorul principal ma sunat și mi-a cerut să schimb ușor stilul jocului. El a arătat greșeli. În general, nimic neobișnuit.

Shirokov: "Nu sunt foarte supărat din cauza unei pedepse nerealizate, pentru că am marcat un gol. Aproape am primit trecerea de scor. Dar fiind căpitanul echipei este foarte plăcut. "

În ceea ce privește atmosfera din stand, am adormit sincer pe bancă în prima repriză. Deci, Volodya Gabulov râdea. El a spus că fanii probabil le-au stricat gâtul, pentru că nu au strigat deloc. A fost auzit slab. Dar când am început să înscriem, totul sa schimbat, ei au început să ne susțină ", Glushakov și-a împărtășit impresiile.

"Fericit astăzi victorie", - a spus despre emoțiile sale tineri Dynamo. - Echipa noastră sa întors pe primul loc în grup. Echipa națională a jucat o sută la sută? Cred că nu. Totuși, am petrecut două jumătăți diferite. După pauză pe teren a fost o echipă complet diferită din Rusia. Înainte de aceasta, concurentul a apărat competent, a coborât la obiectivul său, astfel încât atacurile au fost grele. Am înțeles că a fost necesar să înscrieți și să câștigați, iar după înlocuire a fost posibil să o faceți. Primul nostru gol a "deschis" jocul. În ceea ce privește accidentul meu exact, nu a fost atât de dificil să ieșim din acea poziție. În general, nu a fost ușor, pentru că apărătorul drept al echipei israeliene, așa cum o înțeleg, juca personal împotriva mea astăzi. Nu am luat mingea, dar ma bătut deja. Se pare că a primit o anumită instalare. Poți să spui că am fugit de el în centru, pentru că e greu să joci când te întorci mereu după tine.

SAMEDOV NU SE ÎNTREBĂ să înțeleagă Kozlova

În fața echipei naționale ruse și Zenit Alexander Kerzhakov, deși a părăsit terenul fără goluri, dar a jucat util. Am câștigat o ovație în picioare a fanilor. Kerzhakov crede că echipa noastră a păstrat firele jocului în mâinile lor de la primul minut până la fluierul final.

"Am jucat pentru a câștiga și am reușit să o realizăm", a spus Kerzhakov. - a controlat situația de pe teren în timpul meciului. Nu au dat aproape nimic de a crea la porțile lor, dacă nu numărarea golului, ratat în cele din urmă. Doar relaxat. Firește, două goluri de la începutul celei de-a doua jumătăți ne-au ridicat foarte mult starea de spirit și au afectat starea de spirit a adversarului. Dar chiar și în timpul pauzei nu eram nervoși. Cred că toată lumea a înțeles că, mai devreme sau mai târziu, vom înscrie. Antrenorul ne-a cerut să continuăm în același spirit. A jucat rolul cheie al substituției? Cred că da. Acum, echipa rusă are două meciuri foarte importante înainte.

Glushakov: "Sincer, aproape am adormit pe bancă în prima repriză. Deci, Volodya Gabulov râdea. El a spus că fanii probabil le-au stricat gâtul, pentru că nu au strigat deloc. "

Trebuie să obținem rezultatul pe care toți îl așteaptă de la noi. Vom încerca! Multe mulțumiri fanilor pentru faptul că nu au organizat provocări. Dimpotrivă, astăzi a existat o unitate de oameni. Ne-au ținut răcoroși.

Mijlocașul lui Lokomotiv, Alexander Samedov, la înlocuit în mod neașteptat pe Vladimir Bystrov în "baza". Și dacă în prima jumătate a lui Samedov părea că nu are înțelegere reciprocă cu coechipierii săi, în a doua jumătate el, împreună cu întreaga echipă, a prins curaj. Ca urmare, am înregistrat o asistență în contul meu.