32 de răspunsuri pentru Palatul Sheremetevsky la adresa St. Petersburg, Embankment Kutuzov, 4

Am vizitat cu plăcere acest palat, palatele din Petersburg, în general, fac o impresie de neșters pe mine. Unde altundeva te poți simți o doamnă atât de bogată, elegantă și inteligentă? Din nefericire, imaginația începe să deseneze tot felul de imagini, imagini și modul în care oamenii locuiau aici, cum au fost aranjate conversațiile aici. Este foarte interesant să vă simțiți apartenența la istorie!







Doar un loc minunat. Această clădire este foarte bine executată, arhitectură minunată. Și ce un gard uimitor de frumos aici, doar poate fi luat în considerare ore întregi. Doar o operă de artă.

Este un palat foarte frumos, uimitor cu istoria și numele său. A fost aici cu un prieten pe o excursie. În interior este foarte frumos și neobișnuit, mi-a plăcut foarte mult. Apropo, el nu este departe de centru, ceea ce este convenabil)

Am fost acolo odată cu un turneu și m-am bucurat foarte mult. Este un palat foarte frumos, în interiorul său este un muzeu uimit. Ghidul a fost foarte interesant de spus. Îi sfătuiesc pe toți să viziteze acest loc minunat.

Un palat imens, cu un muzeu uimit înăuntru. Este păcat că muzeul nu a fost permis în toate încăperile, iar turul a fost foarte scurt (tocmai m-aș plimba prin camere, holuri, înconjurate de acea atmosferă.

Cu adevărat Palatul. Cel mai real și mai elegant. Cladire arhitecturala foarte frumoasa. În interiorul acestui minunat loc este un muzeu elegant. Și în interior este foarte frumoasă și uluitoare, toate în același stil.

Deși nu chiar un raid, ci un raid). Palatul în sine este foarte luxos, toate cu rufe aurite, porți din fier forjat cu stema aurită de Sheremetevs. Totul vorbește despre bogăția și influența oamenilor care au trăit odinioară aici. În palatul în sine există numeroase muzee și expoziții diferite. Mai ales vreau să evidențiez muzeul Anna Akhmatova (poezia ei este divină!). Au rămas doar cele mai plăcute amintiri.

Arată ca o clădire neatractivă, de partea mea, dar merită să intrăm înăuntru și impresia se schimbă radical. Decorarea camerelor, eleganta, chic si o multime de detalii muzeale frumoase! Ghidurile sunt plăcute, răspundeți la orice întrebare. Mare, du-te.







Am vizitat acest muzeu cu mare plăcere pentru a doua oară, deoarece mi-a impresionat inițial frumusețea și eleganța. Aici am străbătut din nou prin multitudinea de camere, fiind transportat în acele vremuri, admirând priveliștea frumoasă din ferestrele palatului.

Palatul Sheremetyevsky este frumos cu arhitectura sa, a fost o excursie foarte interesantă, m-am mutat împreună cu ghidul trecutului. De asemenea, Palatul Sheremetev ma multumit ca exista un muzeu al poetei mele preferate A. Akhmatova.

Un palat minunat, întruparea măreției, redevența, în cele din urmă, întruparea Marii Rusii într-un palat. Ce sculptură minunată la fântâni, totul era plăcut, în plus, se întâlneau cu prietenii, și ei erau admirați).

Palatul Sheremetevsky arată foarte impresionant și grandios! O clădire maiestuoasă cu arhitectură frumoasă! A vizitat și palatul în sine, precum și muzeul lui Anna Akhmatova, care a locuit aici de ceva timp. Vă recomand.

Sankt Petersburg este un oraș al palatelor și al frumuseților arhitectonice în general. Palatul Sheremetyevsky este unul dintre cele mai izbitoare exemple de delicii arhitecturale. Totul pare a fi încă într-o epocă diferită, iar noi, intrăm în interior, la fel ajungem și în trecut, vedeți interioarele frumoase și obiectele diferite ale situației antice. Și ne simțim ca niște descendenți ai unui grafic.

Pur și simplu magnific. Amintirile de a vizita acest loc vor ramane cu mine mult timp, totul este atat de frumos in interior, precum si in afara, arhitectura este magnifica, iar decorarea halelor este chic, in jur de o multime de verdeata.

Plimbându-vă în centru, trebuie să ajungeți aici pentru a vă uita la acest minunat palat. În seara luminii, el este deosebit de frumos, arată atât de misterios, chiar și puțin înspăimântător. Există un pătrat în fața palatului, puteți merge la plimbare.

Palatul Fântânesc Frumoasă este situat pe malul râului, în zona centrală, în frumosul parc. Este o plăcere să vizitați aici acest muzeu, simplitate și mistere. Ce părere aveți, sunteți în secolul trecut, acest lucru trebuie văzut cu ochii voștri.

Frumos palat, foarte bine întreținut, totul este limpede, palatul în sine este aproape standard, pentru palatele din acea vreme în Rusia, dar totuși are propriile caracteristici, vrei să te uiți la el fără să-ți iei ochii departe. Palatul în sine este destul de decent.

Acest gard și poarta mă uimi. Da, și uneori o plimbare este, de asemenea, o vânătoare, și nu este nevoie să mergeți nicăieri. Totul este aproape în centru. Foarte aproape de a da. Și mai ales el a admirat palatul cu o varietate de exponate și frumusețea lui de neuitat.

Aceasta este una dintre cele mai renumite și frumoase obiective turistice din Sankt Petersburg. El impresioneaza cu frumusetea sa, atat in interior cat si in afara. În interior sunt diverse expoziții. Frumos și parcul adiacent palatului.

Casa de fântână rafinată!)) Palatul lovește cu frumusețea sa, foarte ușoară, bogată cu o mulțime de ferestre). Imagini magnifice sunt obținute pe fundalul acestui palat))). Asigurați-vă că o vizitați în sezonul de vară).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: