8 Semnează că dragostea ta a mâncat viața

8 Semnează că dragostea ta a mâncat viața

Ce afectează negativ relațiile de familie și ce trebuie să faceți dacă:

1. Se pare că petreceți prea mult timp împreună.

Ori de câte ori apare o problemă, este util să vă puneți întrebarea: "Cum este problema pentru mine o problemă? Ce anume nu mă convine? "Te-ai plictisit cu un partener? Nu vă permiteți să vă întâlniți cu vechii prieteni dintr-un sentiment de datorie sau de vină? Vrei mai mult timp pentru singurătate?







După ce răspundeți la această întrebare, întrebați următoarele: "Cum vreau să schimb acest lucru? Ce situație aș dori? "Apoi, reflectați asupra a ceea ce vă împiedică să creați situația dorită, cum se poate remedia aceasta. Adesea, dragostea este asociată cu dizolvarea completă a partenerului, a intereselor și dorințelor sale. Dacă ați limitat domeniul intereselor dvs., puteți să-l extindeți din nou. În plus, fiecare persoană este unică, ceea ce înseamnă că impresiile din experiențele împărtășite vor fi, de asemenea, diferite. Amintiți-vă că dragostea este nu numai povesti interesante unul pentru celălalt, ci adesea o tăcere confortabilă, înțelegându-se fără cuvinte.

2. Există iritări unele pe altele.

De regulă, iritarea altei persoane se datorează propriului stres acumulat. Obiceiurile unui iubit sunt doar o scuză, datorită căreia ieșea iritarea suprimată. În momentul în care vă simțiți iritat, întrebați-vă o întrebare simplă: "Ce sunt cu adevărat iritat acum? Ce îmi place cu adevărat / neplăcut? "Uită-te la tine, probabil obiceiuri similare pe care le ai și partenerul este pentru tine o" oglindă ". Găsiți motivul în sine, poate doriți să discutați acest motiv cu cel iubit și să găsiți o cale de ieșire împreună. Dar rețineți că nu este necesară o persoană apropiată să joace rolul psihologului dvs. și să înțeleagă conflictele voastre interne.

3. Ați încetat să vă înțelegeți cu jumătate de cuvânt.

Relațiile - ca orice proiect serios, au nevoie de o bază calitativă: înțelegerea de ce sunt necesare aceste relații, care sunt semnificațiile lor, obiectivele, ce principii vor fi construite. Ar putea părea ciudat în stadiul de a cădea în dragoste și de încredere absolută într-un viitor fericit. Dar oamenii maturi psihologici sunt diferiți prin faptul că știu cum să gândească strategic, deci alocați timp pentru a discuta cu cei dragi aceste întrebări. Scrieți așteptările dvs. Ce doriți și vă puteți da reciproc și ce să primiți. Să aveți documentul familiei, care, în momente de dezacord, vă va întoarce în scopurile unirii. Vorbiți, întrebați, puneți întrebări, nu creați ipoteze, nu aflați ce nu puteți înțelege imediat, fără a vă dezactiva.

4. Întârzierile la locul de muncă au devenit mai frecvente în detrimentul timpului comun.

5. Încetează să mai încerci să fii perfect în ochii celuilalt.







Una dintre diferențele dintre dragoste și dragoste este că iubirea idealizează partenerul, fiind fascinat de fațetele individuale ale personalității și de completarea tuturor celorlalte fațete. Iubirea include acceptarea persoanei în ansamblu, în toate manifestările și stările ei. În relațiile pe termen lung, se dezvăluie din ce în ce mai multe fețe necunoscute, timpul elimină măștile - este naiv să crezi că poți fi întotdeauna în imaginea celor ideali pe care i-ai întâlnit unul pe celălalt. De aceea, deja în stadiul cunoașterii, este important să fii natural și sincer. Dacă nu vă place partenerul "natural", aveți două opțiuni: fie vă remirați să vă bucurați de o altă persoană, fie să vă salvați și să căutați dragostea adevărată. Pasiunea iubirii poate într-adevăr să se estompeze, pasiunea iubirii va fi mai puternică, cu atât mai mult vă veți recunoaște reciproc.

6. Există dorința de a remodela partenerul.

7. A fost o dorință de a te surprinde.

Este greu să surprinzi pe cineva care nu este gata să fie surprins. Dacă încetați să percepeți tot ceea ce face un partener pentru dvs., atunci bucuria și plăcerea vor deveni cei mai buni prieteni. Amintește-ți că bucuria sinceră este în tine și nu poate fi chemată din afară. Dezvoltați-vă abilitatea de a vă bucura de fleacurile de zi cu zi, de a vă mulțumi partenerului în timpul zilei pentru ceea ce vă place. Amintiți-vă, suntem atrași pentru a comunica și a face o persoană plăcut recunoscătoare, și nu o persoană care este întotdeauna mici și greu de vă rugăm.

8. Există conflicte despre bani.

Problemele prosperității materiale ar trebui să fie relatate încă de la începutul vieții. Este necesar să înțelegeți dacă aveți obiective financiare comune, un buget comun sau separat, ceea ce faceți cu fonduri gratuite - cheltuiți sau economisiți. Aceste întrebări nu sunt rezolvate de la sine și nu există nimic învinuiri în discuția lor. Trebuie să negociați pe țărm, până când barca dvs. a intrat în apele oceanului lumii furtunoase. O echipă solidă, mergând la obiectivele dorite în comun, este capabilă să depășească orice dificultate, păstrând iubirea și respectul reciproc.

Subiecte populare ale experiențelor femeilor în relații:

"El este rar acasă"
Prima întrebare care merită să mă întreb, „Cum este o provocare personală pentru mine,“ E trist, plictisit, singur, nimeni să vorbească - atunci ar trebui să se ocupe cu siguranta cu singuratatea, singur sau cu ajutorul unui psiholog. O femei adulte autosuficiente nu se plictisesc de ea însăși, amintiți-vă, ce-ai făcut înainte de începerea relației dumneavoastră, pentru a reînnoi contactele cu prietenii, răcoritor hobby-ul tau.

Nu ai încredere, gelos, frică? Prin urmare, probleme cu stima de sine. Ele pot trage din copilărie, dacă părinții nu sunt cinstiți unul cu celălalt și ați fost acel martor. Este necesar să se renunțe la plângeri și pretenții față de părinți, permițându-se să trăiască diferit, încrezându-se în oamenii lor: în sinceritate și sinceritate.

Simțiți inutilitate, insignifiant, inutilitatea - din nou, uita-te pentru rădăcinile unui copil, pentru a corecta setarea, știind că cealaltă persoană nu se poate face o dorit și semnificativă, dacă tu nu cred eu

"El nu-mi dă daruri"
Dacă a fost inițial, atunci ați fost de acord cu regulile sale. Poate că nu consideră cadouri ca ceva important și valoros. Apoi puteți să întrebați direct despre punctul său de vedere în acest punct și să trageți concluzii.

Dacă am mai făcut-o, dar acum m-am oprit - este probabil un mod de manipulare, pentru a sugera ceva ce nu vă place și de aceea sunteți lipsiți de dar. Dacă există astfel de suspiciuni, atunci este mai bine să descoperiți manipularea prin întrebări directe.

Dacă acest punct este foarte, din nou mult te-a rănit și jignit de același lucru - să caute cauzele în trecut, probabil, în copilărie a fost un timp, atunci când într-adevăr așteptat și sperat pentru un cadou, dar nu-l primesc. Și durerea copiilor vine în tine cu fiecare ocazie, Fanning din molehills.

"El nu mă aude și nu înțelege"
Un om nu este perfect, ca tine. Are experiențe interioare, gânduri, temeri. Adesea bărbații se pierd, se confruntă cu emoțiile femeilor, nu sunt întotdeauna capabili să digere întregul spectru de experiențe născute într-o femeie. Bărbații din copilărie sunt învățați să trateze evenimente rațional, fără emoție, și în acest caz nu au nici o vină. Dacă vreți să vă revărsați sufletul și un om este ocupat cu gândurile sale, nu vă jigniți, dar amintiți-vă de prietenii apropiați - vor vorbi de bună voie cu voi despre emoții. Este important să se protejeze spațiul emoțional al familiei, protejându-se reciproc de tremuratul inutil.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: