9 mai-volei - turneu de volei pentru copii în cinstea zilei de victorie

Irina Fedotova

Antrenorul principal al volei Școala Sportivă „olimpian“ (Kolomna), arbitrul șef al turneului

Nu este prima dată când studenții noștri participă la turneu de Ziua Victoriei. Aceste concursuri sunt foarte utile pentru tinerii sportivi care fac primii pași în volei, deoarece acestea permit să se simtă atmosfera de lupta cu un adversar pentru a obține experiență de concurență, pentru a vedea cum să joace omologii lor din alte orașe, este mai bine să se pregătească pentru jocurile din campionatul regiunii Moscova







9 mai-volei - turneu de volei pentru copii în cinstea zilei de victorie

Alexander Gartsev







Părintele SDYUSSHOR echipa de volei IVS (Dep. În Odintsovo)

Fiica mea a jucat volei pentru al doilea an și aceasta este una dintre primele concursuri oficiale în biografia ei sportivă. Este foarte important ca turneul să fie dedicat Zilei Mari a Victoriei. Aceasta duce la patriotism la copii. Iar jocurile în sine au fost foarte interesante. Toți părinții erau foarte îngrijorați de copiii lor, care, fără îndoială, vor beneficia de o atmosferă competitivă festivă

9 mai-volei - turneu de volei pentru copii în cinstea zilei de victorie

Daria Kopzhanova

Jucătorul echipei Școala de Tineret Sport "Olimpiets" (Kolomna)

Mă joacă pentru prima dată în acest turneu și, în general, nu am participat la aceste concursuri mari. Foarte interesant! Am încercat, deși nu totul a fost rezolvat în joc. Am văzut rivali, care vor juca în curând la Campionatul din regiune. Și noi, înainte de turneu, am pus flori la Memorialul Gloriei la Flacăra veșnică. Acest lucru este, de asemenea, foarte memorabil.







Trimiteți-le prietenilor: