8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Fiecare mama vrea copilul ei a crescut de o persoană fericită, dar cel mai adesea auzit sfatul pe care un copil ar trebui să fie adus un pragmatic și realist, că el a fost pregătit pentru lumea noastră crudă. Acest lucru este parțial adevărat, dar aș vrea să văd fiica mea doar un copil fără griji și vesel în funcție de vârsta ei. Cel mai probabil, chiar am exprimat opt ​​este ca lucrurile nu destul de adevărate și nu se simt vinovată, pentru că ei doresc sincer o copilărie minunată, fabulos și memorabil.







1. Există un loc în lume pentru magie

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Copiii adoră basme și lucruri magice. Ei vor să creadă că viețile noastre nu sunt atât de plictisitoare și să-i lase să creadă cât mai mult timp posibil. Chiar dacă noi, adulții, știm că toată magia este o iluzie, nu distrugeți credința în basme în copilul dumneavoastră. Va veni timpul și ei vor ști totul în sine, dar cu siguranță voi spune fiicei mele că magia este reală.

2. Moș Crăciun există

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Anul Nou este cel mai fericit moment pentru fiecare copil. Cel puțin, până când nu sunt de acord că Mos Craciun nu este de fapt real. După aceea, Anul Nou este doar o sărbătoare obișnuită. Bineînțeles, atmosfera familială și prietenoasă ne face totuși fericiți, dar aceasta nu este sărbătoarea când așteptați cadourile de la o persoană veche și bună, cu o barbă albă lungă.

3. Baietii prefera frumusetea naturala a fetelor.

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Eu nu sunt un susținător de produse cosmetice pentru fete tinere, pentru că eu cu siguranță fiica exprimat crezut că cei mai mulți tipi sunt suporteri ca un aspect natural, iar fetele se încadrează în dragoste cu ei în frumusețe și ochii strălucitori, și nu în cerneală, ruj și fard de obraz.

4. Esti cea mai frumoasa fata din lume

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume






În mod clar înțeleg cât de important este pentru o fată să audă că este uimitor de frumoasă. Într-adevăr, e greu să apelezi cuvinte greșite. Poate că nu este caracteristicile cele mai obișnuite, ea e prea subțire sau dolofan, dar copilul meu este întotdeauna cel mai frumos și cel mai atractiv, și admirând cuvintele mele contribui cu siguranță la o stima de sine și încrederea în ei irezistibil.

5. Fii tu însuți încât nimeni nu îndrăznește să te judece

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Oamenii se judecă întotdeauna. Indiferent dacă sunteți sau nu voi, în orice caz vor fi șoptiți în spatele dvs. Și dacă nu există nicio diferență, o să sfătuiesc fiicei mele să fie ea însăși ca toate femeile puternice și independente. Fiind unic și fără teamă de ceva nou în această lume este cheia unei vieți interesante pline de emoții pozitive.

6. Vei deveni neapărat ceea ce vrei

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Deși există șomaj în lume, fiica mea este prea devreme să știe despre asta. Voi încuraja cu tărie interesele ei, argumentând că în viitor va deveni ceea ce dorește. O voi inspira, spunând că își va alege propria carieră și va reuși cu ușurință să obțină succesul ei. Atunci când copiii primesc o motivație puternică de la părinții lor, sunt pregătiți pentru mai mult și depun eforturi mari pentru a-și atinge obiectivele, cel puțin până când află ce este lenea umană.

7. Dragostea reală în viață este doar una

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Poate că această afirmație este adevărată, dar nu voi spune că poate face multe greșeli în căutarea iubirii ei adevărate. O să-i spun că dragostea adevărată și veșnică este dată doar o singură dată pentru ao proteja de relațiile nesănătoase cu bărbați diferiți. Va ajuta sau nu, dar voi încerca.

8. Banii nu sunt nimic.

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Banii nu sunt nimic, deși ei conduc astăzi lumea. Cu toate acestea, în timp ce fiica mea este mică, nu are nevoie să se îngrijoreze de unde să obțină acești bani și nu vreau ca ea să fie obsedată de ei în viitor. Mai bine îi voi îndrepta atenția spre valori mai necesare, cum ar fi bunătatea, recunoștința și gândirea pozitivă. Și chiar vreau să înțeleagă de la o vârstă fragedă ceea ce este cu adevărat important, necesar și neprețuit în viață.

Flytothesky.ru acum în Instagram. Abonează-te!

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume

Înscrieți-vă la chat-ul nostru public în Viber!

8 Nu chiar lucrurile veridice pe care le voi spune cu siguranță fiicei mele în creștere - în lume







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: