7 Pierderea în greutate conștientă de chakră

Este general acceptat faptul că cele 7 chakre, care funcționează pe principiul unei pâlnii, dând și luând energie!

Cu mult timp în urmă, aveam nevoie de o singură expresie:







Și apoi m-am gândit.

Într-adevăr, viața cuiva este strălucitoare și curgătoare, iar cineva se mișcă în sărăcie și se înfurie de boală!

Cineva este fericit în fiecare zi, dar cineva supraviețuiește!

Cineva vede visele profetice și prezice viitorul, dar cineva este un realist complet!

Răspunsul meu nu a ezitat să vină la mine.

Înțeleg că multe dintre abilitățile și procesele vin la noi din genul, sau chiar karma (trecut încarnări), și ceva depinde de noi.

Desigur, activitatea chakrelor, nu este un panaceu pentru viața nefericită, dar lucrurile se schimbă atunci când vom începe să audă energia corpului tau!

Cu chakrele poți și ar trebui să lucrezi și vei vedea cu siguranță cum se schimbă calitatea vieții! Multe lucruri devin mai ușoare și mai ușor de înțeles, iar ceva va merge în mâinile tale!







Chakrele sunt de obicei considerate de jos în sus.

Cu cât este mai mare chakra, cu atât energia este mai rece.

Există chakre feminine și masculine.

Energia femeii merge de jos în sus și bărbatul de sus în jos.

Chakra din lumea noastră nu poate funcționa la 100% (nu am întâlnit).

În medie, o persoană lucrează 30-50%.

La 60% dintre oamenii iluminați și angajați, și deja există multe.

Fiecare chakra are o anumita energie, emotia, arhetip (I dau femeilor), și asigură succesul / eșecul de una sau alta sferă de activitate, pentru a fi mai ușor, atunci energia chakrelor ne ajută să supraviețuiască, să crească și să fie puse în aplicare!

1. Muladhara - roșu (coccis)

2. Svadhistana - portocalie (proiecția uterului nostru)

3. Manipura - galben (plexul solar)

4. Anahata - verde (cardiac, aproape de sân)

5. Vishudha - gri-albastru (gât)

6. Ajna - albastru (lângă cel de-al treilea ochi)

7. Sahasrara - violet (proiecția coroanei, situată în afara corpului)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: