5 Pași simpli pentru a crea un album foto

Facem clic pe sute de cadre pe lună, sunt stocate pe diferite dispozitive și în rețelele sociale. Câteva zile mai târziu, acestea sunt deja iremediabil pierdute pe bandă fotografică, iar două luni mai târziu nu le vom mai aminti. Până de curând, valoarea fotografiei era complet diferită. Cu siguranță ați păstrat albume, unde ați pus mai multe fotografii într-un an și reflectă cele mai semnificative evenimente din viața dvs. Iată o fotografie anuală dintr-o grădiniță - fetele au o păpușă în mâinile lor, un băiat are o mașină de scris. Necesită este o imagine "Mă duc la prima clasă" cu un buchet. Apoi o fotografie de la absolvire, ani de institut, o nuntă, nașterea copiilor. Toate evenimentele importante sunt marcate de câteva fotografii, dar ele reflectă reperele vieții tale.







În epoca tehnologiei digitale, crearea unei astfel de povestiri este mai ușoară și mai dificilă în același timp. Este mai ușor, deoarece este posibilă înregistrarea evenimentelor din fiecare zi. Este mult mai dificil, pentru că trebuie să selectăm cele mai bune fotografii și să colectăm împreună fotografiile.

Efectuați o sarcină și salvați povestea va ajuta la imprimarea unui album foto, unde vor fi plasate cele mai bune fotografii pentru o anumită perioadă de viață.

5 Pași simpli pentru a crea un album foto

5 Pași simpli pentru a crea un album foto

5 Pași simpli pentru a crea un album foto

Subiectele de albume pot fi oricare, pentru simplitate am identificat următoarele tipuri:

  1. Album despre călătorie.
  2. Albumele evenimentului festiv (nuntă, aniversare, concert, ani de școală etc.).
  3. Albume pentru copii pentru fiecare an de viață a copilului.
  4. Raport de fotografie anual.

Albumul foto anual necesită o abordare mai aprofundată, așadar o să mă ocup de pregătirea sa în detaliu.

5 pași pentru a crea un album foto

Pasul 1: determinați tema albumului și conceptul acestuia.
Mai întâi, decideți ce subiect doriți să creați un album, astfel încât să fie mai ușor și mai ușor pentru dvs. să colectați materiale pentru el.







Puteți include în album nu doar fotografii, ci și alte detalii. De exemplu, dacă colectați o poveste despre o excursie, puteți salva hărți, rute, bilete la un muzeu sau teatru și alte atribute care vă vor aminti de sărbători și de impresii plăcute.

Voi împărtăși cu dvs. cum colectez informații despre evenimente și fotografii pentru albumul anual:

Pasul 3: Alegeți un serviciu pentru a comanda și a imprima un album foto.
Acum, Internetul are un număr de produse care vă permit să creați propriile dvs. albume de fotografii și alte suveniruri. De regulă, vi se oferă un designer online sau offline, unde doriți să încărcați fotografii și unde este format albumul în sine.

5 Pași simpli pentru a crea un album foto

5 Pași simpli pentru a crea un album foto

5 Pași simpli pentru a crea un album foto

Pasul 4: creați și completați un album foto.
Aceasta este etapa cea mai intensă a forței de muncă, dar trecerea sa este inevitabilă pentru a obține rezultatul.

Pentru cei care fac un album pentru prima dată, vă recomand să folosiți un șablon tematic gata pentru a cunoaște serviciul și pentru a înțelege cum funcționează. Puteți crea propriul album cu un design și un caracter individual. Acest lucru este valabil atunci când nici un șablon nu este potrivit pentru subiectul dvs. sau doriți să creați un album în propriul stil. Crearea unui astfel de album va necesita mai mult timp, răbdare și abilități în lucrul cu designerul.

5 Pași simpli pentru a crea un album foto

În câteva zile veți primi un album proaspăt, imprimat doar.

Cum se utilizează albumul foto:

  1. Poate deveni un dar minunat pentru cei dragi și rude. În lumea unui număr mare de imagini digitale, este foarte interesant să te uiți printr-o carte live cu fotografii imprimate, realizate pe hârtie de înaltă calitate și cu un design bun.
  2. Pentru mine, un album foto este un mod de a înregistra evenimente simple, dar interesante, care se întâmplă cu mine și cu cei dragi, un fel de cronică a ființei. Raportul anual de fotografie reprezintă o confirmare a vieții active, interesante și umplutăte de la an la an. Crede-mă, chiar dacă ți se pare că nu există evenimente speciale, începe să înregistrezi întâlniri importante pentru tine, călătorii, vizite la teatru, expoziție sau cinema. Drumeții cu prietenii pe o călătorie sau un patinoar pot fi activități minunate. Dacă le scrieți un an, veți vedea că există multe astfel de evenimente și este important să nu le uitați.
  3. Dacă nu v-ați văzut de mult timp sau când rudele dvs. au sosit, în timp ce faceți ceai în bucătărie, ei vor arăta cu interes la albumele dvs. foto și vor învăța ceva mai mult despre acea perioadă în care nu v-ați întâlnit!

În plus față de albumul foto, am și eu calendare cadou și cărți poștale pentru rudele mele și credeți-mă, acestea sunt cele mai mult așteptate și iubite cadouri.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: