7 Motive pentru scăderea căștilor în timpul antrenamentului

Tren în fiecare zi, ca și cum ar fi o zi de început. Din ce în ce mai mult, organizatorii de curse interzic ascultarea muzicii la distanță, deci atunci când puneți căștile în timpul antrenamentului, vă puneți un dezavantaj în timpul începerii. Dacă doriți să reușiți și să conduceți un maraton sau un semifinal maraton, pe care îl pregătiți, încercați să aduceți condițiile de antrenament pentru a lupta cât mai aproape posibil, inclusiv ceea ce auzii urechile voastre.







2. Securitatea mai presus de toate

3. Ascultați-vă corpul

Ascultați-vă uneori în timp ce faceți jogging și veți descoperi că corpul vostru poate spune foarte mult și că este distras de muzică, doar că vă lipsiți de aceste semnale. Respirația, cadența sau chiar durerea pot indica faptul că ceva nu este în regulă, dar nu veți înțelege acest lucru până când nu ați terminat antrenamentul. Dacă doriți să obțineți cel mai mult de la antrenamentele dvs., ascultați corpul. Pentru a face acest lucru, trebuie să utilizați toate cele cinci simțuri, inclusiv auzul.

4. Tren în zona dreaptă

În timpul instruirii, trebuie să urmați planul. Crede-mă, un antrenor sau un plan de antrenament nu te face să fugi încet. Fiecare tip de formare are propriul scop, iar dacă nu respectați exact instrucțiunile, cu greu puteți obține rezultate optime. Muzica vă poate face să alergați mai repede sau mai încet, sau unul sau altul. Este posibil să nu auziți semnalele de la monitorul cardiac pe care ați lăsat zona dorită, pur și simplu pentru că sunteți prea dornici de muzica preferată. Concentrați-vă pe scopul instruirii și nu permiteți nimic să vă distragă atenția.

5. Respirați corespunzător

6. Nu există scuze

7. Bucurați-vă de antrenament.

Înțeleg că poate părea ridicol, și la început va fi dificil, dar în câteva săptămâni veți începe să primiți din fiecare antrenament mult mai distractiv decât înainte. Veți începe să auziți lumea din jurul vostru și să interacționați cu ea.







Convins? Sper că da. Și dacă doriți să continuați să rulați cu muzică, încercați să ridicați piese cu un ritm de 90 bpm sau puțin mai repede. Aceasta, cel puțin, va contribui la dezvoltarea unei cadențe corecte. Dar vă sfătuiesc să încercați să scăpați căștile pentru o perioadă scurtă de timp - poate vă place și acest lucru va fi cel mai bun lucru pe care l-ați făcut pentru a vă îmbunătăți rezultatele.

Acolo nu se ridică atât de mult încât să se poată vorbi despre consecințe negative. Sam a încercat să ruleze fără căști și cu siguranță există și altceva în această privință. Rularea mai mult meditativă este obținută, dar personal nu pot să o fac, pentru că atunci când capul nu este ventilat prin muzică, atunci există prea multe gânduri care sunt gândite și distras de la proces. Apoi încep să-mi pierd ritmul și mă gândesc la ceva vital, încep să alerg foarte încet. Fără muzică, este bine să alergați pe o banda de alergare (curs ananim, dar încă).

3. Practica mea arată că fie asculți corpul sau asculți muzică. În primele câteva săptămâni până când tehnica este pusă, muzica nu este cel mai bun asistent. 4. Dacă ai o antrenament de intervale, ascultând muzică, poți sări peste semnalul ceasului tău (de exemplu, nu am vibra pe ele). 5. Mi se pare că este o chestiune individuală. Nu pot asculta muzica si nu respira. 7. În timpul run-ului mă opresc și mă bucur de procesul în sine. Eu aleg cele mai izolate rute din parc pentru a exclude orice stimul extern și pentru a rămâne singur cu natura :) Muzica pentru mine este inutilă în acest moment. Și aici, cred, exclusiv în mod individual.

Nu vă întindeți genunchiul și, dacă aterizați piciorul în mod incorect, cauzează colapsul articulației. Prin urmare, stabilirea tehnicii corecte este mai importantă decât încălzirea. Dacă ajungeți să ascultați muzică și să vă puneți echipamentul, este foarte bun. Eu, de exemplu, sunt monofilamente. Mașinile sunt un exemplu și nu merg numai la tine pentru o întâlnire. Există, de asemenea, câini și bicicliști în parcuri.

A alerga în locuri de congestie a autoturismelor care merg nu doar pentru a vă întâlni, este periculos în căști și fără ele.

Fug de parc, există doar un pericol pentru câini și biciclete. Dar traseul din parc până la casă durează încă 10 minute și trece prin intersecții și curți. În acest moment întâlnirile cu mașinile sunt destul de reale.

Siguranța conducerii în căști pe o declarație controversată. Deja de 5 ani merg cu „prize“ căști și cele mai aglomerate autostrăzi, drumuri urbane și, ocazional, se întâmplă, trotuare, dar în situații de urgență nu afectează ceva ce nu ai putea auzi, și că - care nu este văzut sau nu ați văzut. Un sunet ascuțit al unui corn, întotdeauna am auzit, și nu faptul că acesta este semnalul meu. Dar oglinda de pe volan vă ajută să vedeți vagonul care se apropie. Când obosit de răsucire de muzică, întotdeauna o plăcere pentru a asculta banda de rulare dimensionale fosnetul pe trotuar :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: