5 Fraze feminine care nu pot fi ignorate - în lumea interesantă

Femeile sunt mai atrase de bărbații care observă detalii, nu se concentrează asupra lor. Bărbații și femeile sunt creaturi absolut diferite. Sexul mai slab are modalități complet diferite de a privi lumea din jur și de a interacționa cu ea. În contextul relațiilor, femeile au în primul rând valoare de comunicare. Este corect să spunem că femeile au nevoie de mai multă interacțiune în relații decât bărbații? În majoritatea cazurilor, da.







Iar femeile sunt capabile să pronunțe cinci dintre următoarele fraze, în care își dau propria lor semnificație aproape sacră. De ce este importantă valoarea? Deoarece aceste cinci fraze nu sunt compuse din cinci cuvinte, iar în spatele fiecăruia poate fi un subtext uriaș.

5 Fraze feminine care nu pot fi ignorate - în lumea interesantă

La nota pentru oameni: în nici un caz aceste fraze nu pot fi ignorate!

1. "Bun"

"Bine" este o versiune prescurtată a tiradei "Ceea ce faceți este dezgustător și mă supăr." Semnificația acestui singur cuvânt poate fi descifrată, fiind ghidată de intonația sa. De exemplu, dacă se întinde vocalele, atunci feriți-vă. Apropo, multe femei vor folosi acest cuvânt pentru a trasa o linie sub conversație - cel puțin pentru moment.

2. Cinci minute

"Dați-mi cinci minute", "Doar câteva secunde" și "Așteptați puțin" - toate acestea sunt opțiuni identice. Nu faceți stereotipuri: de fapt, femeile au un management bun al timpului și reușesc întotdeauna. Pe de altă parte (în multe cazuri), dacă spune: "Așteptați cinci minute" și intrați în baie, vă puteți relaxa - va trebui să așteptați mult mai mult.







3. "Nimic"

Când o femeie răspunde "Nimic", probabil că (a) nu i-ai acordat atenție sau (b) este reacția ei la întrebarea ta despre ceva evident. În orice caz, este corect să presupunem că este nefericită. Și, de asemenea: conversațiile sau argumentele începând cu "Nimic" se termină de obicei cu fraza "Bine". După încheierea conversației, probabil că este mai bine să dispari din câmpul de vedere scurt. Sau pregătiți-vă pentru o furtună mică.

4. "Eu o voi face eu"

Aici sunteți! Cineva (nu vom arăta un deget) este în mod clar înșelat. Ai uitat cu siguranță ceva, ceea ce era vital din punctul ei de vedere. Poate că încă mai aveți șansa de a face față acestei sarcini. În acest caz, ar trebui: să acționați repede, să vă cereți scuze, să finalizați sarcina și să vă cereți scuze. Dacă ea îndeplinește deja sarcina însăși, aveți două opțiuni: (a) să disparați sau (b) să faceți ceva pentru ai ajuta. (Rețineți că ignorarea și încercarea de a rămâne la o parte nu sunt opțiuni deloc!)

5. Lăsați-mă în pace!

Desigur, în toate acestea există o parte echitabilă de umor, și dacă vă trateze problema mai serios, de dragul relației dumneavoastră este de a acorda prioritate de comunicare eficientă. Experții psihologici menționează întotdeauna două acțiuni magice: ascultarea activă și dialogul deschis ca fiind cele mai importante elemente ale parteneriatului.

Flytothesky.ru acum în Instagram. Abonează-te!

5 Fraze feminine care nu pot fi ignorate - în lumea interesantă

Înscrieți-vă la chat-ul nostru public în Viber!

5 Fraze feminine care nu pot fi ignorate - în lumea interesantă







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: