2 Jackdaw - părinți autoritari

Răspunsul la întrebarea dvs. - lupta de mai jos va fi pierdut:

Cred că nu ar trebui să mergi la extrem →

Fac asta. Eu conduc într-un singur loc, apoi în →

În oraș "drag" este acceptat, iar părinții "trag" de multe ori nu pentru că ei cred cu tărie în ea, ci pentru că toți cei din jur o fac. ) Și apoi, ce să facem mai ales pentru copilul din oraș? Și este greu de făcut și o plimbare - este doar periculos pentru un copil să renunțe la o plimbare și cât de mult poate o mamă să stea cu un copil pe stradă?







În sat și doar mijlocii orașe, cani, etc, de asemenea, (Apropo, de multe ori este mult mai interesant decât în ​​același standard de Moscova, pentru că munca astfel de entuziaști, purtat de oameni, iar în cazul în care nu sunt pasionați de afaceri, și nu este de lucru pentru o lungă perioadă de timp) dar, de obicei, nu există de mult părinții sunt preocupați de astfel de lucruri, în altă parte pentru a transporta un copil, vrea sa - el merge - „o plimbare de 15 minute - chiar conduce“

Megapolis este un megalopolis, nu consider că Moscova este un loc "mic".

Nu mă lupt. Dar nu mă lupt deloc cu mine - chiar și în copilărie am crezut că faimosul citat este foarte prost :-) și sa oprit. În această lume, este suficient să vă luptați, să vă răniți în continuare, să vă călcați în gât și să vă stoarceți.

Suntem toți părinți. Care sunt. Singurul lucru care ne ajută este conștiința de sine. Mi se pare că acei copii ai căror părinți se aud și se înțeleg se înmulțesc mai ușor. Orice dispozitive de relații pot avea succes, reușesc dacă știu.

Ceva în acest spirit și din lateral este vizibil. A →







Ceva în acest spirit și din lateral este vizibil. Și schkole nu mi-am dat seama cât de diferiți suntem cu toții avem părinți, și pentru că cei mai mulți colegi de clasă poluprezirala (acest lucru este de liceu, înainte de îmbarcare). Ei se uită în ochii mei lingușitori, lent, open-minded și durakovato, îmi pare rău (nu uitați este înaintea 9-11 ani fete vechi). Acum, cred că nici nu ar putea sta până la profesori, nici nu inventa ceva ca o activitate de creație pentru ei sau interesați :-) interesantă numai din cauza sufletului au fost ocupate 99% cu planurile altora, dureri de minim dezamăgirea părintească și care este mai rău.

Când am luat examenele de admitere la internat și am plecat acolo, cei mai buni studenți ai clasei noastre nu au putut înțelege - de ce? Acolo este mai dificil de studiat, nu veți avea note atât de bune ca aici, certificatul va fi mai rău și va fi mai greu să intri. În mod special, aici nu vi se va da un cadru didactic sub 4 ani, deși nu faceți nimic și acolo, spun ei, nu trebuie să luăm lecții de la manuale.

Dacă partidul a spus "Există un contact", atunci. )))

Ați descris direct ceea ce nu am putut (eu →

Și am trecut la tine, de trei ori :))
Poate e inconfortabil fără nume? Numele meu este Julia.

Copilul meu știe foarte bine ce dorește și el a știut mereu. Nu are nevoie să învețe acest lucru și cred că ar fi foarte greu să-l întrerupi. Acest lucru sa născut :)) Dar, din păcate, nu-mi imaginez cum să-l învăț să ia în considerare nevoile celorlalți. Câteodată, atât de activ, violent, nerăbdător și emoțional își declară "dorința" că este mai ușor să recunosc decât să înțeleg. Va fi necesar să susțină un subiect separat, deși a fost deja spus și negociat.

agresiune față de copil; apatie; un număr mare de boli psihosomatice, în special vulnerabile spate, picioare, capul Cum să scapi de gânduri neplăcute? Zâmbiți, respirați și ieșiți.

Punerea copiilor la culcare a fost, de asemenea, un mare test pentru mama. Ceasul a lovit miezul nopții, iar copiii încă se culcau. "Soția ta încearcă să-și pună trei copii", i-am spus lui Leonid.

Cine a reușit să scape de sentimentele de gelozie față de copil în legătură cu soacra sa? Descrieți pe scurt situația. Înainte de nașterea fiicei mele, soacra mea era cel mai bun prieten al meu, nu aveam prieteni, îmi petreceam tot timpul liber cu soacra mea.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: