9 Obiceiuri dezgustătoare de care trebuie să renunți urgent

  • 9 Obiceiuri dezgustătoare de care trebuie să renunți urgent
    James Bolivar di Gris


Dacă credeți că rudele și oamenii apropiați ar trebui să vă iubească în orice, indiferent de ce, vă greșiți. Există o serie de obiceiuri proaste care sunt de dorit să renunțe, deoarece ele irită mai mult de 90% dintre oamenii din întreaga lume. Cineva vede în ele o lipsă de respect față de persoana lor, el doar infuriează pe cineva în mod echitabil, iar unii oameni sunt plictisiți. Pe scurt, frate, pentru aceste obiceiuri pe care nu trebuie nu numai să le țineți, ci și invers: trebuie evitate în orice mod posibil. Ele nu sunt un indicator al personalității tale strălucitoare, sunt doar un balast inutil.







1. Nu mai plângeți, atrăgând atenția asupra persoanei voastre

Există niște bujori, care doar nu hrănesc cu pâine - permiteți-mi să mă plâng. Le întrebați despre aspectele pozitive ale vieții și ei spun rapid despre ei - și din nou se plâng. Și se plâng de lucruri absolut triviale, pe care unii oameni le au de cinci ori pe zi. Desigur, împărtășirea problemelor cu familia și prietenii este un lucru normal, dar nu trebuie să transformi acest lucru într-un obicei și să începi să te plâng de tot felul de trivia. Este o modalitate foarte bună de a atrage atenția, dar o modalitate abominabilă de ao păstra.







2. Concentrați-vă pe monologul dvs. intern în loc să vă concentrați pe dialogul cu o persoană

3. Multitasking în conversație

4. Nu acordați o atenție deosebită rudelor

Dacă credeți că oamenii apropiați știu deja că îi iubești, atunci greșești. Fiecare persoană trebuie să arate constant că este draga pentru tine, altfel el va crede că tocmai i-ai câștigat încrederea și acum stai pe lauri. E dezordonat. Dacă o persoană apropiată vă freacă ceva și practic nu o ascultați, întrerupeți-o și mai târziu spuneți ceva care nu este deloc legat de subiectul conversației, căci el este ca un sâmbure în bile. Foarte insultă, pe scurt. de a iubi sau de a fi prieteni este, de asemenea, de a asculta.

5. Solicitați complimente

Destul de ciudat, fratele le place să ceară complimente în spirit: "Mi se pare că stomacul meu a scăzut ușor, da? Da? DA!" Arată groaznic, nu o faceți vreodată.

6. Reacția incompletă la complimente

Aici, fie răspundeți la complimentele unui uscat "Ei bine, vă mulțumesc", fie vă dor de ureche. Este neplacut pentru orice persoană și te face un snob. Apropo, o simplă "mulțumire" înseamnă întotdeauna că v-ați apreciat atenția și merită.

7. Înlăturați oamenii în mijloc

Ciudat cum pare, toată lumea știe că este rău, că toată lumea este înfuriată, dar totuși ei fac totul! Și este îngrozitor, dezgustător și de moarte! De ce? Pentru că atunci când tăiați oamenii în mijlocul propoziției, le arătați că gândurile și cuvintele dvs. sunt de o sută de ori mai dragi pentru dumneavoastră. Și micul ăsta nu e înfuriat.

8. Atitudinea indiferentă

Dacă fratele tău face ceva stupid, nu fi timid și spune-i despre asta. Dacă mingea are ceva bun în viață - îl felicită din partea de jos a inimii. Acest lucru este mult mai bine decât dacă reacționați la totul în spirit: "Ei bine, bine, bine, bine făcut!" Vrei să păstrezi relațiile cu tipii și să le sprijini - să menții un interes sincer față de subiect.

9. Încercarea de a mulțumi tuturor







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: