5 Nu se poate reda (reportofonul nu citește unitatea flash USB)

Bună seara, ieri se confruntă cu o astfel de problemă la inserarea stick-ul în magnetofon a apărut nu poate reda eticheta formatate și conectați unitatea flash nu a ajutat, deși pe televizor, laptop, o unitate flash de calculator a lucrat perfect aici a găsit un articol care ma ajutat să gândesc și te voi ajuta!







1. Înregistratorul de casete radio "vede" o unitate flash (determină că este necesar să citească de pe USB), dar nu se joacă.
2. Pe computer, unitatea flash USB este detectată și funcționează fără erori (verificare standard în Windows 7)
3. Formatarea în FAT și FAT32 nu ajută.

De exemplu, scoateți unitatea flash USB Transcend la 4 GB. Pentru a restabili performanțele acestuia pe stereo-ul mașinii, trebuie mai întâi să efectuăm formatări la nivel scăzut. Pentru aceasta, programul HDD LLF Low Level Format Tool va merge perfect. Puteți descărca aici: făcând clic aici. De fapt, aceasta este plătită, dar în versiunea gratuită este limitată doar viteza (50 mb / s), iar cantitatea disponibilă pentru formatare este de 180 gigabiți pe oră, ceea ce pentru unitățile flash va fi suficient cu interes.







După instalare, executați programul, pe ecranul de întâmpinare, faceți clic pe Continuați gratuit:

În fereastra următoare, selectați discul pentru formatare, în cazul meu JetFlash Transcend și faceți clic pe Continuare:

În continuare, selectați fila LOW-LEVEL FORMAT și a pus o verificare pe elementul Perform rapid șterge (elimina doar partions și MBR) - Aceasta spune programul pe care dorim să eliminați toate partițiile (partions) și Master Boot Record (MBR). Apăsați FORMAT acest buton DISPOZITIV în fereastra și confirmă gravitatea butonului intențiile noastre îl YES.Hotya și ar trebui să fie clar, dar doar în cazul, scrie: Toate fișierele de pe mass-media vor fi distruse, astfel încât în ​​cazul în care conține informații valoroase, în prealabil, copiați-l pe hard-ul conduce.

După formatare este completă (pe mele 4 giga de unitate flash care a durat aproximativ 8-10 minute), puteți copia melodiile preferate de muzică și bucurați-vă de muzica preferată din nou în interiorul mașinii, în cazul în care veți petrece, probabil, cea mai mare din viata ta.

Eu am pe drumul de 8 gigovaya flash drive și ma ajutat să fac totul pe această instrucțiune.

Tot rezervorul bun și plin)))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: