16 Exemple inutile de a complimenta un bărbat, prima femeie

16 Exemple inutile de a complimenta un bărbat, prima femeie

Îți amintești când ai complimentează ultima dată un bărbat? Și care a fost reacția lui?

Cred că complimentele pe care le spunem femeilor (de exemplu, "ești cea mai frumoasă, draga mea, arăți așa de bine"), sunt eficiente și eficiente ...







Oamenii îi plac, de asemenea, atunci când spun cuvinte plăcute. Aceasta este natura noastră - o iubim când suntem lăudați. Dar, întotdeauna sunt acele cuvinte dulci pe care o femeie le spune bărbatului ei, într-adevăr sunt un compliment? Veți afla despre aceasta mai târziu.

Și, ca de obicei, vă voi da exemple de fraze pe care un bărbat vrea să le audă. Dar mai întâi vreau să explic de ce am decis să scriu acest articol pentru dvs.

Crede-mă, mai întâi trebuie să te străduiești să-l înțelegi pe omul tău și numai atunci să fii înțeles. În această ordine. Vreau să subliniez - nu înseamnă că ai pus interesele tale pe al doilea plan. Dimpotrivă, ca rezultat - ambele sunt satisfăcute.

16 Exemple inutile de a complimenta un bărbat, prima femeie

Ce au în comun complimentele dintre o femeie și un bărbat și cum diferă acestea?

Complimentele pe care le facem unul altuia urmăresc același scop - pentru a arăta valoarea iubitului sau iubitului pentru noi. Deci, să începem în ordine. În primul rând, vreau să vă transmit importanța complimentelor unui om.

Complimentele pentru un om sunt necesare pentru a-i da putere, pentru ai da sprijin. Cuvintele tale, atunci când poartă îngrijire sinceră, pot să-i convingă pe iubit că este un "erou". Vrea să audă despre asta, dar să nu ghicească. Lăudând calitățile sale masculine - întăriți încrederea omului în el însuși.

Trebuie să știe că este puternic, că are influență, că are, de exemplu, darul de convingere. Lasă-l să știe că ai găsit în el "eroul său".

Scopul de a face complimente unui bărbat este de a păstra o legătură emoțională într-o relație.

Mai întâi să ne amintim ce este - conexiunea emoțională? În lumea modernă, există opinia că relațiile de succes și funcționale într-un cuplu căsătorit sunt construite pe un respect reciproc și o încredere necondiționată. Și dragostea, pasiunea și alte "romantism" nu este o chestiune de primă importanță, "este posibil fără ea".

Dacă în relația ta cu un bărbat există un loc pentru acea "poveste de dragoste", atunci își întărește "conexiunea emoțională". Acest lucru este important pentru comunicarea dvs. Și voi explica de ce.
Îmbinarea emoțională, într-un cuplu căsătorit, este fundația pe care este construită Casa voastră. O casă unde vrei să te întorci curând. Știi sentimentul când vrei cu adevărat să te întorci acasă după o "zi rea", în care întregul negativ al zilei nu va prevala peste tine. Acesta este un loc în care problemele își pierd greutatea, devin nesemnificative.

Asigurați-vă că, dacă, ca un cuplu căsătorit, nu creați o astfel de atmosferă unul pentru altul, atunci nimeni nu o va face pentru tine. O astfel de situație este necesară. La urma urmei, cazul poate ajunge chiar înainte de decizia de a divorța, desființarea relațiilor.

Întrebați-vă: Vreau să comunic cu omul meu să creeze condiții pentru "securitate în interiorul Casei mele"? Dacă "da", atunci o metodă foarte eficientă este de a face complimente omului tău. Și face bine.

De ce este atât de important? Citiți mai departe.

Efect asupra unui om care poate fi complimentat

16 Exemple inutile de a complimenta un bărbat, prima femeie






Și acesta este un aspect deosebit de important. Cum de ai ideea asta: poți "programa" acțiunile oamenilor cu ajutorul "complimentelor corecte".

Este de remarcat că, cu ajutorul lor simplu, se poate obține de la un om .... Da, orice! Poți să faci un compliment unui bărbat pentru a-ți stabili dorința de a face ceva. De asemenea, puteți seduce un om, făcându-i complimente.

Vreau să înțelegi corect. Pentru aceasta voi cita o declarație a lui Muse V.V. Mayakovsky - Lily Brick. Această idee exprimă cu exactitate esența. Ea a spus: "... Este necesar să se inspire omul că este minunat și chiar strălucit, doar alții nu înțeleg acest lucru. Și pentru a permite ceea ce este interzis să-l acasă, și apoi vă veți crea omul ideal ... ".

Înainte de a umple mintea soțului tău - asta în el și "crește". Un om, vai, va începe să-și urmeze frumusețea, dacă îi spui că este "frumos, ca Apollo".

Dar ai fi putut face un compliment "potrivit" unui om. Spuneți că nici unul dintre oamenii pe care îi cunoașteți nu are astfel de abilități mintale extraordinare. Crede-mă, motivul pentru realizări. Mecanismul funcționează și omul, încrezător în abilitățile sale, începe să acționeze.

Cum să complimentezi în mod corespunzător un bărbat?

Deci, dorința de a aduce înapoi zâmbetul pe fața iubitului tău, dorința de al înveseli - este lăudabil și absolut adevărat. Dar, în majoritatea cazurilor, femeile folosesc metode "presupuse a fi încercate și dovedite", care aduc rezultatele opuse.

De exemplu: încercați să-l aduceți la "inima de conversație la inimă". Aici, captura este că bărbații suferă de fapt dificultăți "în interiorul lor". Și, prin urmare, pentru el "pronunțarea problemelor lor" nu este în nici un caz o încurajare. Dimpotrivă, el se va deplasa mai departe.

Amintiți-vă, ați avut vreodată un astfel de lucru: într-o încercare sinceră de ai ajuta pe iubitul său, a reacționat astfel încât el sa închis și mai mult în sine?

Vreau să vă spun că cel mai bun compliment pentru un bărbat este o frază care va caracteriza starea dvs. de lângă el, va clarifica faptul că sunteți fericit și recunoscător pentru el fiind cu voi. Un bărbat vrea să înțeleagă că ești mulțumit de modul în care se îngrijește de tine. Vrea să știe că te simți fericit alături de el, apreciezi ce face el pentru tine. Prin urmare, vreau să vă prezint o metodă foarte ușoară, dar eficientă.

Acordați atenție acestor 16 fraze, "denunțate" în complimente unui om. Puteți să le folosiți cu succes pentru a le dezvolta, pentru a îmbunătăți acele calități pentru care le apreciați - curaj, putere și trăsături de caracter similare.

16 fraze, condamnate în complimente unui om ...

  • Zâmbetul tău mă face să-mi faci să-mi pierd răbdarea
  • Pierd timp de timp când sunt alături de tine
  • Mă tot gândesc la tine când ești în jur
  • Îmi place zambetul tău. Dimineața, când o văd, ea mă motivează să fiu chiar mai bună pentru tine.
  • Ia mâna, hai să mergem pe jos. Vreau ca toată lumea să vadă cât de minunat este omul meu!
  • Privind în ochii tăi, vreau să mă desfac în ele. Vă doresc. Îți hrănești vitalitatea mai mult decât aerul pe care-l respir
  • Vreau să mă îmbrățișezi cu tot corpul tău. Chiar și între noi, chiar și vântul nu va aluneca
  • Nu mă pot gândi la nimic altceva când ești lângă mine
  • Dacă ați fost băutură, v-aș bea vale / sau invers - savurat, cu un zâmbet fericit pe față
  • Ați atins lumea într-o zi, am fost concediat de dorința de a fi întotdeauna parte
  • Îmi place când te uiți la mine așa. Ma simt iubit
  • Când spui, pot auzi chiar și respirația ta caldă
  • Nu există o astfel de persoană în întreaga lume. Ar fi de o asemenea valoare pentru mine
  • A fost aproape de tine că am înțeles esența declarației "femeile iubesc cu urechi". Când spui, atenția mea se concentrează pe fiecare cuvânt pe care-l spui. Vocea voastră este un adevărat magnet
  • Vă admir capacitatea de a face ...... / abilitatea dumneavoastră
  • Cel mai bun loc de pe pământ, unde pot fi, sunt brațele tale puternice. Mă simt protejat alături de tine

Complimentele unui om sunt arme

Deci, în mâinile tale fragile - un instrument pe care îl poți crea un om de vise.

Veți fi surprins de cât de ușor este să aveți un bărbat alături de el care să vă satisfacă toate nevoile. Principalul lucru este să nu-l privești de libertate, pentru că el vrea el însuși - să fie cel mai bun pentru tine. Amintește-i că te simți în siguranță lângă el și vei simți din ce în ce mai mult.

Învățați-i că, cu un asemenea nivel de dezvoltare intelectuală, nu poate exista nici un "cap" în munca sa, că nu are concurenți acolo. În fiecare zi care trece, această încredere va deveni mai puternică. Umple mintea alesului tău cu această certitudine.

Și din nou, despre armonie. Nu întotdeauna cuvintele tale pot atinge scopul final și îl pot înveseli pe om. Aceste cuvinte pot părea falsificate și le va lua ca lingușitor. Credeți ce spuneți, făcând complimente unui om.

În plus, bărbații nu pot fi lăudați. Este îngrozit! Acest lucru nu este testat de o femeie și nu de un singur om.

Marilyn Monroe a spus: "Sunt de acord să trăiesc într-o lume condusă de bărbați până când voi fi femeie în această lume". Ai putere, folosește-l. Acesta este modul în care funcționează lumea.

Dar vreau să vă reamintesc: doresc ca familiile fericite să fie construite. Și este pentru femei, urmărind un scop nobil - de a crea o familie, relații sănătoase, și eu dau experiența acumulată. Și această experiență nu este destinată să seducă un bărbat și să se bucure de "cumpărarea unei jucării".

Amintiți-vă, când spuneți complimentele corecte unui om, faceți alegerea potrivită!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: