Regulile turneului pe portalul cs sursă - joc

CS: Reguli privind turneele sursă

1. Aceste reguli sunt regulile oficiale ale Campionatului online CSSBYM.RU 5x5 și sunt obligatorii pentru toți participanții.

2. Sistemul turneului variază în funcție de numărul de echipe înregistrate.

3. Echipele joacă pentru 15 runde pe atac și apărare. Jocul merge la 16 victorii de către una dintre echipe.

4. Fiecare rundă durează 1 minut 45 secunde. Încălziți-vă înainte de joc - 5 minute.

5. Cartele de turneu:

6. Cardurile pentru joc sunt selectate de către echipele de capitale cu o rundă de cuțite a doi căpitani ai echipei.

7. Alegerea laturilor are loc la începutul jocului în timpul rundei cuțitului. Partea câștigătoare alege ce parte să înceapă.

8. Prima jumătate a jocului începe când toți jucătorii intră pe server pentru părțile lor și își confirmă disponibilitatea pentru joc. După 15 runde, jucătorii își schimbă părțile, își confirmă disponibilitatea și începe a doua jumătate a jocului.

9. În timpul meciului este interzis să folosiți returul comenzii consolei.

10. Este interzisă intrarea spectatorilor în timpul unui meci.

11. Jucătorii sunt obligați să trateze adversarii și arbitrii cu respect, abuz și alte acțiuni nepotrivite sunt pedepsiți cu runde de penalizare, până la acordarea înfrângerii.

12. Pauzele pot fi stabilite în cazul în care jucătorii echipei au probleme tehnice, în cazul deconectării unuia dintre jucători din motive tehnice, în caz de necesitate de înlocuire a jucătorului (jucătorilor)

Pauza este plasată numai după cererea căpitanului echipei, nu mai mult de 10 minute și numai la sfârșitul / începutul rundei

permis:
- Aruncați grenade, străpungeți și fumați peste pereți.
- Urcați pe pervazuri, cutii, butoaie, tovarăși etc.
- Utilizați mici fisuri între cutii pentru a vedea / trage la inamic.

- Pentru a fi în interiorul obiectelor pe care designerii de cărți nu le-au intenționat să le utilizeze în astfel de scopuri (cum ar fi dulapurile din Italia)
- Este interzisă neutralizarea bombei prin pereți și alte obstacole (ar trebui să vedeți, cel puțin, o parte din bomba deminată)
- Instalați o bomba în apă
- Utilizați bug-ul Crouch. Pauza între păsări nu trebuie să fie mai mică de o secundă.

13. Meciul începe nu mai târziu de 10 minute după ora stabilită. În cazul în care doi sau mai mulți participanți ai uneia dintre echipe nu apar în acest moment, se consideră ca o înfrângere tehnică. În cazul absenței unui participant - echipa are dreptul să joace în cadrul a 4 jucători sau să recunoască TP.

14. Transferul meciului de la ora stabilită este posibil la cererea uneia dintre echipe, depusă cel târziu cu două zile înainte de meci. Transferul meciului este posibil numai ulterior.

Configurați serverul pentru a ajusta rata jocului.