În Europa League, cluburile ruse Ufa au redus toate cele trei partide într-un egal - i regnum

Prima dată, "Locomotiva" a petrecut în încercări continue de a profita de minge. Oponenții nu sunt permise nimic substanțial pentru a crea la porțile lor, dar înainte chiar mingea nu a putut ține.

Se pare că nimic bun "Loco" în acest meci nu așteaptă. Antrenorii au înțeles de asemenea că nu ar putea continua meciul. În a doua jumătate, feroviarii au ieșit cu o atitudine diferită. În primele câteva minute, Lokomotiv a creat câteva momente foarte bune, dar nu a înscris.

A fost minutul 64. Se pare că turcii nu vor fi descurajați. Dar moscoviți le-au păstrat. Meciul sa încheiat cu o egalitate de 1: 1. Rivalii din grup, "Sporting" și "Skenderbau", au jucat la Lisabona 5: 1. Acum, situația din grupul "H" este: "Locomotiva" - 7 puncte, "Besiktas" - 5 puncte, "Sporting" - 4 puncte, "Skenderbou" nu are puncte. Următorul meci "Lokomotiv" va avea loc la Istanbul. Șansele de a ajunge la playoff la Lokomotiv sunt reale, dar vor trebui să concureze pentru ele

"Krasnodar" a avut un meci în Grecia cu PAOK. După cum era de așteptat, Krasnodar a fost gazdele întregului meci, dar, din nefericire, nu și-a putut realiza avantajul în ceea ce privește jocurile. Jocul indistinct în campionatul Rusiei a afectat și performanța Cupei Europei. Desenați 0: 0. Dortmund "Borussia" a bătut "Gabala" 3: 1. Poziția în grupa "C": "Borussia" - 7 puncte, "Krasnodar" - 4 puncte, PAOK - 3 puncte, "Gabala" - 1 punct. "Krasnodar" are șanse excelente de a ajunge la playoff.

Cel mai „fără speranță“ partea rusă „Rubin“ Europa League a călătorit la Liverpool la limba engleză „Liverpool“. Probabil, pentru a da trei puncte și a uita de concurența europeană, și acest și anul viitor. Trebuie să ne gândim la menținerea unui permis de ședere în liga superioară a fotbalului rus, apoi rivali, de asemenea, nu cel mai ușor. Se pare. Dar, de fapt, nu cu mult timp în urmă, "Ruby" a bătut "Barcelona" însuși. Acesta este un fapt. Acum pentru meci. CSKA abia reținut „Manchester United“, ca o „locomotivă“ „a suferit“ cravată cu „Besiktas“ și „Ruby“, a câștigat o remiză la Liverpool. Dar, spre deosebire de alte klubov- rus „terpeltsev“ „Ruby“ sunt amenințate în mod regulat porțile „Liverpool“ în contraatac ascuțit, cu deja 15 minute, a mers mai departe. Scorul a marcat Marco Devic. Cu toate acestea, înainte de sfârșitul primei reprize, în 37 minute de joc, „Liverpool“ a egalat, dar mai mulți proprietari nu a reușit să realizeze. Desenați 1: 1. Situația în grupa «B» este: "Sion" - 7 puncte, "Liverpool" - 3 puncte, "Ruby" si "Bordeaux" - 2 puncte. Elveția "Sion" are șanse mai mari să ajungă la playoff, dar toată lumea are o șansă.