8 Motive pentru a face mizeria în casă

8 Motive pentru a face mizeria în casă

Nu veți testa stresul și nu veți pierde în greutate.

Studiile arată că femeile au niveluri mai ridicate de cortizol în organism, un hormon de stres atunci când casa nu este curățată. Printre altele, cortizolul promovează depunerile de grăsime în talie. Înainte de a începe "mai puțin de mâncare" - aruncați gunoiul din casă.







DEPOZITAREA "DRUMURILOR" MARE "INCLUDE STRESUL

Îți place fundul ăsta după un morcov, încerci în mod constant să faci un gol neatins. Stabiliți obiectivele reale - aruncați rochiile adolescente sau prenatale și priviți-vă calm și prietenos.

TREBUIEȚI FATIGUL

Creierul nostru nu se odihnește pe deplin, chiar și în timpul unui somn lung, dacă undeva în colțurile convoluțiilor se taie ideea "în casa unei mizerie". Acesta este din nou un fapt dovedit științific. Pentru a avea suficient somn, trebuie să te culci într-o casă curată, fără lucruri inutile.

ABILITĂȚILE GÂNDIRII VĂ REDUCEȚI

Exact același motiv - memoria creierului dvs. este distrasă de obiecte împrăștiate care se află în jurul tuturor colțurilor, pe canapea, în spatele dulapului. Ieșiți afară, iar apoi vă puteți gândi calm și judicios.

ACEASTĂ COSTĂ BANII TAU

Cu cât este mai mare mizeria, cu atât sunt mai mari șansele să uiți să cumperi ceea ce ai nevoie sau să plătești facturile. Poți cumpăra chiar și o cantitate excesivă de produse, pentru că uiți că te au deja. Serios, care dintre noi nu am arătat în congelator un pachet de pelmeni, cumpărat pentru ultimul An Nou?

MUD - RACE DE MICROBE ȘI PARAZITE

Chiar dacă nu puneți jetoane pe canapea, acarienii din praf care trăiesc în grămezi de haine vechi și cărți vechi nu adaugă sănătății tale. Mai mult decât atât, psihicul uman este aranjat astfel încât să nu observe murdăria acumulatoare, se familiarizează. Chiar și oamenii care și-au transformat casa într-un bombardier, încă mai cred că sunt în regulă. Dacă nu aveți astfel de cunoștințe pentru un exemplu, tastați cuvântul "hickey" în căutare. Veți învăța multe lucruri noi.







De aceea ești complet copleșit

Chiar și cinci minute de căutare a lucrurilor potrivite în fiecare zi se adaugă în ore, pe tot parcursul săptămânii. Acesta este timpul în care v-ați putea dedica, și nu închinarea expresiei "naibii naibii, jucați și dați".

La sfarsitul sfarsitului, aceasta este simpla

Doctorii-traumatologi știu de câte ori oamenii ajung la ei chiar de acasă, pentru că ei doar au atins piciorul pe o pereche suplimentară de pantofi pe hol.

Noi, femeile, în primul rând ar trebui să fie totul, și în special dressingul nostru! Voi încerca să descriu conținutul și ordinea dulapului meu în dormitor acum)). În partea de jos, am trei cutii speciale: una pentru lenjerie, a doua pentru șosete, a treia pentru chilot. Următoarele sunt două coșuri din plastic care se desprind cu întregul dulap. Într-una, stochez lucrurile pe care le port acasă și hainele de sport. În altă parte - tricotaje, tricouri și totul în acest spirit. Ei bine, poate ceva mai mult pe lucrurile mici. Următorul este regimentul, pe care-mi păstrez blugi, niște lucruri mai calde, cum ar fi jumpers, curele. Apoi urmează bara transversală, pe care atârnă pe umerase restul))). Rochii, costume, pantaloni, fuste, bluze. În partea de sus este o bucată de pungi și haine care nu ating senzația curentă. Îmbrăcămintea și încălțămintea exterioară sunt depozitate în cutii sau într-un dulap și un lift pe coridor. Totul este distribuit, de asemenea, în funcție de timpul anului. În ceea ce privește sezonalitatea, totul este corect menționat. Deci, mult mai ușor de navigat decât uita la întreaga gramada de lucruri diferite care nu le nadet.Kstati respectate pentru consiliere cu privire la o pre-existente, dulap pentru o săptămână. Apoi, vremea se poate schimba (și este ușor pentru noi în Rusia)), iar noi evenimente și evenimente vor apărea brusc. Deci prefer să mă gândesc la imagine în ajun, dacă totul este sigur sau dacă acționează în funcție de situație)). Eu folosesc sistemul de frejledi pentru comanda în casă - curăț în fiecare zi o zonă! În ceea ce privește umerii, îmi plac foarte mult umerase cu crestături speciale pentru a îmbrăca hainele pe jartiere. Mama îmi cuscă și mereu încearcă să mă coasă ca pe fuste și pantaloni))

În casa mea, ordinea este întotdeauna un obicei din copilărie. Nu pot atunci când lucrurile nu sunt în casă, nu mă simt confortabil. Îmi place când casa este curată. Sunt confortabil, am venit acasă și dau seama că modul în care se răcească să meargă acasă pe covor alb imaculat, care nu se află în chiuveta de vase murdare, și praful de pe rafturi. Bineînțeles că pot face o mizerie, dar mă voi plictisi foarte repede și vreau să o iau și să pun totul în locul ei.

Deci, afacere meticulos de influență asupra vieții haos Eu cu siguranță nu am avut, dar am știut întotdeauna că casa de putere moloz otravă, starea de spirit, și chiar înrăutăți bunăstarea financiară. Conștientizarea acestui fapt face ca curățenia să fie o plăcere plăcută! Despre depozitarea rochiei subțiri nu sunt destul de de acord, pentru unele dintre doamne este aceeași motivație, dar ce să faci cu rochii scumpe care au devenit mari. Problema :) Astfel, efectul negativ al blocajelor este atât de mestecat încât repetarea acestor puncte în mod sistematic, puteți transforma literalmente în chistyulyu excesiv :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: