7 Consilii profesionale în stilul de fotografie de modă

7 Consilii profesionale în stilul de fotografie de modă

7 sfaturi profesionale în stilul de fotografie de moda vă va ajuta să vă testați puterea în această direcție interesantă, încă cunoscută de termenul "fotografie de modă".







În opinia mea, acesta este cel mai important sfat pe care îl pot oferi. De fapt, nu doar pregateste-te, ci pregateste-te cu atentie! Nu lucrez niciodată pe scenă fără o reprezentare concretă a ceea ce vreau să obțin. Am cărți alcătuite din culegeri de fotografii de iluminat, machiaj, coafuri, stil, scenografie, editare etc. Este ușor pentru a rupe psihologic în jos ca un fotograf, dar dacă aveți aceste cărți cu inspirat fotografii la îndemână, eu pot cu mare probabilitate să se asigure că ochiul ceva se oprește, iar imaginea sau povestea va începe să se dezvolte.

Lucrând în modă, lucrez cu o echipă de stiliști de păr, machiaj și stiliști, fac treaba lor, și totuși eu sunt implicat în ea totul de la A la Z. Sunt mereu deschis la sugestii, idei, și îmi place să văd că le pot oferi în jurul meu oameni, dar niciodată nu trec rudele guvernului în mâinile greșite. Nu puteți permite altcuiva să vă adopte viziunea. Dacă permiteți, va fi văzut în fotografii. Aveți nevoie de o implementare foarte clară a ideii dvs. pentru a câștiga publicul, așa că asigurați-vă că totul este sub control.







3. Mutați și mutați din nou

Experimentez cu fotografiere la orice unghi posibil. Trag și mă mișc, trag și mișc. Nu poți să aștepți o lovitură bună să vină la tine, trebuie să o găsești singur.

4. Fii director

Sunt responsabil, multe. Există modele care practic nu trebuie să fie îndemnate și îndreptate, și îmi place inspirația naturalității, dar nu-mi pierd viziunea asupra direcției mele. Din nou, nu trebuie să așteptați un instantaneu de succes, dar trebuie să îl creați.

Trebuie să crezi în tine și în munca ta! Cel mai bun mod de a învăța este să vă plimbați în proces cu capul. Nu vă fie frică să stricați totul! Realitatea situației este că veți strica în mod inevitabil ceva! Dar acest lucru este în ordinea lucrurilor și chiar bun, pentru că astfel se dobândește experiența. De fiecare dată când fac o greșeală pe set, studiez, iar data viitoare mă voi face mai bine. La primul meu film comercial, aproape că am fugit de pe set, pentru că nu m-am crezut în mine, mi-a fost frică să fac o greșeală și m-am înșelat constant. M-am așezat și am început să mă gândesc la tot ceea ce putea merge prost și apoi mi-a aruncat gândurile din cap. Mi-am dat seama că, dacă nu încep să trag acum, nu aș începe niciodată. Și fotografiile făcute în acel moment sunt una dintre favoritele mele până acum!

Informații împrumutate de la artdm.ru







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: