6 Erori sau schimb schimbarea afacerii sponsorului, afacerea este reală și virtuală

6 Erori sau schimb schimbarea afacerii sponsorului, afacerea este reală și virtuală
Analizând noua experiență, am decis în acest articol să împărtășesc greșelile pe care antreprenorii MLM le permit și care nu ar trebui să fie permise în afaceri! Încă o dată repet: "NU trebuie să recunosc."







Marketingul de rețea este o afacere a relațiilor. Aceasta este o afacere de duplicare, copiere, imitație, dezvoltare individuală ... Ce faceți este făcut de partenerii dvs. Ce zici - spun partenerii dvs., etc.

Există statistici: 20% dintre persoanele care construiesc o afacere în MLM sunt gata să ia în considerare noi propuneri. Motivele pot fi masa: nici un sistem de formare, sau nu a fost stabilită, o piață saturată, competiția internă, problemele de produse (prețuri ridicate și de calitate scăzută), de management inadecvat, structură de conducere slabă, ... sponsor.

E vorba de sponsor și vor fi discutate. 6 erori:

1) Nici nu poate face o cifră de afaceri personală.

În marketingul de rețea, se plătește bani pentru cifra de afaceri creată. Despre ce fel de afaceri putem vorbi?

2) Având comanda prost, nu funcționează cu ea.

Sponsor, arată cum să faci contacte reci, să arăți cum să suni, cum să organizezi întâlniri ... - Nu vreau să fac asta!

3) viziune îngustă a afacerilor.

Dezvoltarea personală a stagnat după ce a obținut un rezultat concret, în principiu, de succes.

Absența la seminarii, evenimente ...

4) Metode învechite de muncă.

Metode de bază de lucru? Intrebarea, postarea de reclame si intalnirea persoanelor care ii pare rau sa ma uit.







5) Flux regulat de negativitate, lacomie.

6) O lungă perioadă de timp în afaceri și un rezultat mic.

Am 5 ani într-o companie minunată. Și care este rezultatul? 100 $ / lună

Din alegerea liniei de sponsor și sponsor depinde de succesul de la 10% la 40%. Și această alegere trebuie să fie conștientă.

Înregistrări similare:

Eu fara succes si am succes si rezultate. Sponsorul a oferit informații despre oportunități, iar afacerea noastră nu este de a lăsa aceste oportunități. Și sunt obișnuiți să-i dea vina pe Sponsori pentru toate păcatele lor.)) De ce nu câștigi? - Sponsorul este rău ... Cu o astfel de persoană, nu intervievez mai departe, dar trimite-mi ușor să lucrez ca încărcător.

În cazul în care sponsorul semnează clienții mei sub el, atunci cum să-l numească. Cum să susțin că am un sponsor bun sau "eu fără un sponsor obțin succese și rezultate!" :) :) :) :).
Lăsați-mi sponsorul să prospere clienților mei!
"Ce om seamănă - asta va culege" - așa că vorbiți în TianDe?
Recolta va fi în curând, draga mea SPONSOR!

Lesia: "Dacă sponsorul semnează clienții mei sub el, atunci cum să-l numească. "
Răspuns: Lesya, schimbați sponsorul! Rapid și decisiv! În caz contrar, veți petrece timp, veți crește câțiva directori, iar apoi unul dintre cei inferiori cu întreaga lor structură va fi în prima linie cu sponsorul dvs. Obiceiurile sponsorilor nu trebuie să ne schimbăm.

MULTUMESC pentru tine, galina pentru sfaturi. Numai tu singur m-ai susținut cu sinceritate, ceilalți frați în astfel de manifestări nesănătoase în companie nu-ți dau naibii (îmi pare rău). Dar cum să schimbați sponsorul, dacă vă puteți abona la companie numai odată?

Am luat o dată 20% dintre oameni au trecut, compania nu a fost îndeplinită în mai multe feluri, a fost necesar să se caute un nou kompaniyu.Predlozheny a avut câteva, dar m-am oprit la unul și este foarte mulțumit de a avea tot ce am nevoie.

Și în detrimentul sponsorului, părerea mea, aceasta este afacerea mea și viața mea, iar în răspunsul pentru aceasta doar eu sunt 100%, nu sponsorul meu.

Deci, clientul a fost invitat la SC. A ales bunurile pentru suma de 120 UAH. Prin urmare, el plătește 100 de grivne la prețul de catalog (deoarece centrul de servicii a stabilit valoarea primei achiziții - 100 UAH), iar pentru 20 de grivne el este dat o reducere de 35%. Asta este, el plătește: 100 UAH + (20 - 7 UAH). SO?

Pentru mine, sponsorul este cel care mă învață cu adevărat. În afacerea mea, sponsorul mă antrenează prin pas, Este Konstantin Kharchenko. Sunt mândru de sponsorul meu, pe baza experienței mele, pot spune că am fost foarte norocos. adesea văd oameni care nu au de gând să studieze și trebuie să cheltuie mulți bani pe diverse formări de la profesioniști.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: