30 Fraze comune de sex feminin și ce înseamnă acestea

Femeile sunt creaturi complexe care sunt obișnuiți să joace jocuri, făcând sugestii și vorbește complet diferit de ceea ce înseamnă. Uneori, ceea ce spune o femeie are un înțeles mult mai profund sau nu are sens deloc.







Bărbații sunt adesea înșelătoare și, uneori, conduc nebuni.

Vezi de asemenea: 7 lucruri pe care fiecare femeie le dorește unui om

Mai rău de toate, femeile se așteaptă ca bărbații înșiși să rezolve toate nuanțele și să răspundă corect. Astfel de așteptări nerealiste duc adesea la neînțelegeri și la distrugerea relațiilor.

Da, este greu să înțelegi femeile, pentru că uneori nu se înțeleg.

Pentru a evita confuzia, am compilat o listă care îi va ajuta pe bărbați să interpreteze corect frazele comune pronunțate de femei în viața de zi cu zi.

Asta spun femeile și ce înseamnă cu adevărat.

Traducerea expresiilor feminine

Traducere. Nu deloc bine. Aceasta înseamnă că conversația sa încheiat.

2. "Fă ce vrei"

Traducere. Acesta este un test. Nu vă voi spune dacă trebuie să faceți acest lucru sau nu. Ar fi trebuit să mă cunoști suficient pentru a înțelege dacă aprob acest lucru. Care, de altfel, nu aprob. Dacă o faci, vor apărea probleme.

3. "Am nevoie de o pauză"

Traducere. Ieși afară. Poate că ne vom despărți curând.

4. "Te întâlnești cu cineva?"

Traducere. Voi fi gata când voi fi gata. Poate în 10 minute, poate într-o oră. Fă ceva.

6. "Nu trebuie să faci asta, dar ..."

Traducere. Dacă nu, vei fi în curând singur.

7. "Trebuie să vorbim"

Traducere. Trebuie să vorbesc. Trebuie să asculți.

8. "Vom vorbi despre asta mai târziu"

Traducere. Sunt atât de furios încât nu pot să cred. Am nevoie de mai mult timp pentru a-mi aduna argumente și a te gândi de ce sunt încă cu tine.

9. "Nu vreau să-mi strice prietenia"







Traducere. Nu mă vei vedea niciodată gol.

Traducere. Mulțumesc pentru cadou. Important nu este un dar, ci o atenție. Dar o voi schimba pentru ceva ce îmi place cel mai bine.

Traducere. Voi întrebați serios "Ce este problema?". Ca și cum nu știi. Totul e rău. Asta e tot. Ar trebui să vă fie frică.

12. "Nu-mi pasă"

Traducere. Ați câștigat în această dispută, dar refuz să recunosc înfrângerea. Vă resping ultimul argument și nu vom mai vorbi despre el.

13. "Te-am iertat"

Traducere. Am decis că aș putea trăi cu ceea ce ai făcut. Dar știu că o voi folosi împotriva ta pentru tot restul vieții tale.

14. Mă uit așa la acest gras?

Traducere. Dacă spui da, ești un idiot. Doar spune-mi că arăt frumos.

15. "Nu mi-e foame"

Traducere. Puteți să comandați tot ce doriți, știți că voi mânca de pe farfurie și nu vreau să vă plângeți.

16. "Acest tip este atât de sexy"

Traducere: Cred că mă acceptați ca o chestiune de curs sau că te-ai oprit privindu-te, așa că am decis să te împing în acțiune.

17. "Sensul umorului este mai important pentru mine"

Traducere: Dar o să mă întâlnesc cu tipul ăla pompat.

18. "Să nu ne grăbim"

Traducere. Am cel puțin în minte altcineva și nu am decis care dintre ele îmi place mai mult.

Traducere. Simt cu ce ați trecut. Asta nu înseamnă că îmi recunosc vinovăția.

Traducere. Nu vreau să mă pese astăzi. Mă voi culca în curând. După asta, puteți merge undeva. Lasă-mă în pace.

21. "Ce-ai spus?"

Traducere. Vă dau șansa să parafrazeze prostia pe care tocmai ați spus-o pentru a evita o ceartă.

22. "Sunt puțin ocupat acum."

Traducere. Nu vreau să te întâlnesc cu tine. Nu mă mai suni.

Traducere. Sunt furios.

24. "Considerați-o frumoasă?"

Traducere. Spune-mi că sunt frumoasă. Chiar mai bine, dacă nici măcar nu te uiți la el înainte să răspunzi.

25. "Să luăm un câine"

Traducere. Vreau un copil, dar nu vreau să te sperii. În funcție de răspunsul dvs., voi ști seriozitatea intențiilor voastre.

Citește și: 5 lucruri pe care bărbații ar dori ca femeile să le înțeleagă

26. "Nu vă faceți griji"

Traducere. Te-am întrebat de o sută de ori pentru a repara chiuveta și nu ai făcut-o încă? Nu te mai pot baza pe tine.

Traducere. Da. Sau poate. Dar cel mai probabil nu.

Traducere. Interpretare gratuită. Întotdeauna presupune că, dacă auziți acest cuvânt, înseamnă doar asta. Dacă înțelegi greșit totul, nu e vina ta, este ea.

Traducere: Filipenko L.V.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: