Starea fabricii muamba nu sa schimbat în general

Pe site-ul oficial al "Bolton" a existat o actualizare a informațiilor despre ceea ce starea actuală a mijlocașului Fabrice Muamba, în sâmbătă seara, a supraviețuit atacului de cord.

„Fabrice rămâne într-o situație dificilă în unitatea de terapie intensiva. Conform practicii medicale existente, Muamba rămâne într-o stare indusă artificial de inconștiență timp de cel puțin timp de 24 ore. Condiția lui continuă să fie obiectul unor cercetări aprofundate și kardiospetsialistov observații.“
Antrenorul principal, „Bolton“, Owen Coyle: „Familia Fabrice mi-a cerut să-și exprime recunoștința față de numărul mare de fani de fotbal, inclusiv nu numai fanii,“ Bolton“, cu dorințele de recuperare Muamba gândurile și rugăciunile noastre sunt acum - despre Fabrice și familia lui ..

Mijlocașul Bolton Fabrice Muamba în meciul de finală al Cupei FA împotriva Tottenham Hotspur FC (1: 1) a înregistrat un stop cardiac, raportează site-ul oficial al clubului.
Muamba este încă în terapie intensivă la Spitalul de la Chest din Londra, unde a fost luat după ce și-a pierdut cunoștința cu puțin timp înainte de pauză în meciul cu Tottenham. În spital, inima lui a câștigat, dar mijlocașul continuă să fie în stare critică. Jucătorul va fi sub anestezie timp de cel puțin o altă zi. Medicii continuă să-și monitorizeze îndeaproape starea.

A avut un atac de cord.
Cel de 23 de ani era pe punctul de a muri. Acest lucru a fost anunțat de antrenorul principal al "Bolton" Owen Coyle. Potrivit lui, dacă Fabrice Muamba va supraviețui sau nu, va deveni clar în următoarele 24 de ore. Citat: "Este foarte serios, sper, cu ajutorul lui Dumnezeu, el va birui acest lucru". În prezent, jucătorul de fotbal se află în terapie intensivă într-un spital din Londra. Fabrice Muamba, jucătorul celebru al echipei de tineret din Anglia, iar acum mijlocașul lui Bolton sa îmbolnăvit peste noapte în timpul meciului din FA Cup. În cel de-al patruzeci și unu minut al întâlnirii cu "Tottenham" jucătorul a căzut brusc pe iarbă.

Starea stabilizată a jucătorului englez de 23 de ani FC Bolton Fabrice Muamba, în timpul meciului din Cupa FA, a suferit un atac de cord.
La sfârșitul primei reprize, jucătorul a căzut pe gazon și a pierdut capacitatea de a respira. Viața lui a fost salvată prin îmbrăcarea măștii de oxigen și prin utilizarea unui defibrilator. Apoi Muambu pe un targă a fost dus de pe câmp.
În acest moment el nu respira. Acum jucătorul aflat în stare critică se află în unitatea de terapie intensivă. Jocul a fost oprit. După șapte minute, judecătorul a respins echipa pentru o pauză. Jucătorii erau într-o stare de șoc sever.

Medicii se luptă pentru salvarea jucătorului de fotbal în terapie intensivă.
Mijlocașul englez "Bloton" Fabrice Muamba rămâne în îngrijirea intensivă a unui spital cardiac din Londra. Fanii echipei sunt în așteptare pentru știri despre sănătatea sa, dar până acum se știe doar că atletul este în stare critică, iar decisiv pentru el va fi prima zi după ce și-a pierdut conștiința.
În ajunul meciului cu Totenham, Muamba a suferit un atac de cord. În minutul 41 jucătorul de fotbal a căzut mort pe gazon. Doctorii ambelor echipe au încercat să ofere primul ajutor, dar nu au putut aduce atletului la conștiință. Chiar pe câmpul Muamba, ei au început să se reînvie cu ajutorul unui defibrilator.

În timpul meciului de sferturi de finală al Cupei FA între echipele de tovarăși "Tottenham" și "Bolton", Fabrice Muamba sa prăbușit brusc pe gazon.
Meciul a fost întrerupt la 41 de minute cu un scor de 1: 1, raportează Gazeta.ru. În acest moment, mijlocașul "Bolton" Muamba se află în unitatea de terapie intensivă a uneia dintre clinicile din Londra. Rețineți că jucătorul a pierdut conștiința nu ca rezultat al întâlnirii cu jocul.

"Nu conteaza pentru cine iti cedezi, nu e important daca esti bolnav deloc pentru o echipa de fotbal, indiferent daca crezi in Dumnezeu.

Mijlocașul în vârstă de 23 de ani a clubului de fotbal englez „Bolton“ Fabrice Muamba, care a avut un atac de cord in timpul meciului de sambata de la FA Cup cu Londra „Tottenham“, un purtător de cuvânt al spitalului câteva ore după ce jucătorul a fost dus la ea.
La sfârșitul primei jumătăți a meciului, jucătorul fără niciun impact din partea lui a căzut pe pajiște și, la un moment dat, și-a pierdut ocazia pe cont propriu
a respira. După cum sa menționat de către mass-media britanică, viața F.Muamby a salvat o intervenție chirurgicală de medici - imediat ce sa prăbușit pe teren pentru el echipe medicale au grabit ambelor cluburi, imediat pus pe masca de oxigen și a început resuscitarea cu ajutorul unui defibrilator.

Bolton „a venit cu informațiile oficiale despre starea echipei mijlocașul Fabrice Muamba, inconștient în finalul primei reprize, în sferturile de finală ale meciului FA Cup împotriva“ Tottenham“. Este raportat că, în vârstă de 23 de ani este în terapie intensivă în stare critică.
Clubul cere, de asemenea, mass-media să respecte confidențialitatea jucătorului de fotbal și a familiei sale în acest moment.
„Chempionat.com

Tottenham „pe site-ul oficial susținut mijlocașul său,“ Bolton „Fabrice Muamba, care sa prăbușit în meci de comandă în FA Cup.
"Toți reprezentanții" Tottenham "dau lui Fabrice Muamba și familiei sale cele mai bune urări", au declarat spursii într-o declarație.
Amintiți-vă, după ce sa întâmplat cu Muamba, arbitrul principal Howard Webb a condus echipa de pe teren și meciul a fost oprit.

Starea de Fabrice Muamba de 23 de ani, sâmbătă seara, se consideră stabilă
Muamba a fost dus la spital chiar de la meciul de fotbal al sferturilor de finală ale Cupei FA Tottenham v Bolton. Cu trei minute înainte de sfârșitul primei reprize, el sa prăbușit direct pe terenul de fotbal fără conștiință
Pentru el a fugit imediat personalul medical al ambelor echipe și a început să ofere asistență. După un timp, Muambu a fost pus pe o targă și direct de la White Hart Lane a fost trimis la spitalul London Chest. Arbitrul principal al întâlnirii Howard Webb a decis să nu termine prima repriză și a condus imediat echipa în camera podtribunno. După aceasta, sa decis anularea meciului.

FOTBAL - "Treci din străinătate"
"Bolton" a făcut o declarație oficială despre situația cu mijlocașul Fabrice Muamba, care a căzut brusc pe gazon la sfârșitul primei jumătăți a meciului cu "Tottenham". Clubul a spus că jucător de fotbal de 23 de ani a suferit un atac de cord, iar acum este în unitatea de terapie intensivă în stare critică. Amintiți-vă că, după o intervenție chirurgicală a medicilor ambelor cluburi direct pe teren, mijlocașul a fost dus la standuri pe o targă și dus la spital. Un reprezentant al instituției medicale a anunțat în câteva ore că statul Muamba era stabil.

Căzut într-un lesin in timpul meciului 1/4 FA Cup cu Londra „Tottenham“ fotbalistul „Bolton“ Fabrice Muamba a recăpătat cunoștința, starea lui este stabilă, a raportat Daily Mail.
Potrivit reprezentanților spitalului, ora 20.00 ora locală (ora Moscovei), starea jucătorului este stabilă. Mai mulți medici nu pot spune în acest moment
După cum ziarul a raportat VZGLYAD, Muamba a căzut la pământ cu 3 minute înainte de sfârșitul primei reprize, cu un scor de 1: 1. După aceea, personalul medical al ambelor echipe a venit la el și a început să ajute.

Starea doctorilor din Muamba este evaluată ca stabilă
Sasha Pyatnitskaya
A căzut într-un lăcătuș în timpul meciului în fotbalistul FA Cup, "Bolton" Fabrice Muamba și-a recăpătat conștiința. Medicii își evaluează starea stabilă, dar motivele leșinului brusc nu pot fi încă chemați.
Amintiți-vă, mijlocașul de 23 de ani, "Bolton" a pierdut conștiința în timpul sferturilor de finală ale Cupei FA cu Tottenham la Londra - cu trei minute înainte de sfârșitul primei reprize. Muambu a fost pus pe o targă și trimis într-un spital.
Din cauza urgenței, meciul trebuia anulat, notează RIA Novosti.

Medicii au trebuit să utilizeze un defibrilator pentru a lansa inima unui jucător de fotbal
Mijlocașul clubului de fotbal englez Bolton Wanderers Fabrice Muamba a căzut și a oprit respirația în timpul meciului de sâmbătă din Cupa FA împotriva Tottenham.
Sa intamplat cu cateva minute inainte de sfarsitul primei reprize.
În 10 minute, medicii care au fugit pe teren au încercat să reanimmeze jucătorul de fotbal de 23 de ani.
Echipa medicală a șase persoane a luat toate măsurile necesare pentru a începe inima, chiar și un defibrilator a fost pus la dispoziție.
Cu toate acestea, în ciuda eforturilor medicilor, atletul a fost dus la spital fără semne de îmbunătățire.
Când Fabrice Muambu a fost depășit în câmpul de fundași, Fanii ambelor echipe și-au cântat numele.