5 stele neașteptate cu dreadlocks

Ei au urmat, de asemenea, moda anilor '90.

5 stele neașteptate cu dreadlocks

La început de zero, noi toți am crezut că moda pentru dreadlocks a fost introdusă de un băiat care a cântat despre "petrecerea de la casa lui". Decl, dacă îți amintești de asta. Dar nu a fost primul. Miscarea dreadlock-urilor la muzica de hip-hop a inceput rapperii americani inapoi la sfarsitul anilor '80. Această coafură a vechilor triburi africane a afectat într-adevăr muzicienii de stradă, reflectând stilul lor și imaginea îndrăzneață.







Am decis să ne amintim stelele, pe care toată lumea le-a surprins în diferitele ani, apărute în public cu dreadlock-uri.

Angelina Jolie

Angelina Jolie. Foto: eastnews.ru

Este greu de imaginat acum, dar odată ce o femeie și mamă, filantrop și pur și simplu frumos Angelina Jolie (pe care noi toți să empatizeze în legătură cu divorțul) a fost promiscuu, sa revoltat și a schimbat dramatic imaginea. Pentru filmul „Gone in 60 de secunde“ stilisti actrita a oferit pentru a face dreadlocks, ea a acceptat cu bucurie. Adevărat, era mai mult o imitație de coafură. Actrita a fost pusa pe ceara de par sau pe gel, iar firul a fost invartit.







Justin Bieber

5 stele neașteptate cu dreadlocks
Justin Bieber. Fotografie: globallookpress.com

Băiatul bun, Justin sa transformat într-un idol de milioane și. El a fost acoperit de o boală stelară, care a coincis cu perioada de pubertate. Cantaretul aruncă dintr-o parte în alta, aceasta se referă nu numai la comportamentul ciudat al lui Bieber, ci și la imagine. El schimba adesea culoarea parului, optiunile de tunsoare - nu e de mirare ca intr-o zi Justin a decis sa faca dreadlock-uri. Dar de mult timp nu m-am întins cu ei și mi-am ras părul. Capul lui Justin este împodobit cu un arici.

5 stele neașteptate cu dreadlocks
Shakira. Fotografie: globallookpress.com

Roz. Foto: eastnews.ru

Mulți au ratat acest moment, dar între ariciul tunsoare și colorarea în culori nebunești, cântăreața purta drăguțe de nuanță roz. În fiecare interviu, ea a cerut să nu o comparăm cu Barbie și cu Britney Spears. Aparent, Pink a crezut că această culoare dispune de culoare roz.

5 stele neașteptate cu dreadlocks
Lady Gaga. Fotografie: globallookpress.com

De la regina monștrilor se poate aștepta la ceva, se pare că, după multe ieșiri scandaloase, nu mai poate surprinde. Dar nu. Dreads, cu care a completat imaginea pentru unul dintre Jingle Bell Ball, a reușit încă o dată să atragă atenția asupra lui Gaga.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: