10 Ofertă care vă va face să vă ridicați de pe canapea și să mergeți pentru o alergare - portalul de sex masculin

Participanții la proiectul DREAM Challenge au spus cum să învingă lenea și să înceapă să ruleze de 3-4 ori pe săptămână.

10 Ofertă care vă va face să vă ridicați de pe canapea și să mergeți pentru o alergare - portalul de sex masculin

Un tip simplu din Alabama, numit Forrest Gump, a fost un atlet genial care a fugit peste America. "Fugiți, pădure, fugiți!" - i-au spus. - Voiam doar să fug, spuse el.







Ideea este ca eroul lui Tom Hanks - un om considerat inferior din cauza paraliziei cerebrale, de mult timp nu a putut merge fara proteza. Dar într-o zi, fugind de la colegii săi, el a alergat brusc, uitând de tabu. De atunci, Gump se execută. De la colegii de clasă, până la mingea de pe terenul de rugby, sub focul din Vietnam, de-a lungul continentului.

Este o poveste pe care o poți întotdeauna deveni cea mai bună versiune a ta. Dacă provocați și faceți primul pas.

Căutarea unui traseu individual către un frumos corp sănătos, spre energie și armonie poate dura ani. Sau poate o descoperire dinamică asupra valului de energie al oamenilor simțitori și motivației abrupte.

Pentru mai mult de o lună, noii veniți la sportul celor celebri din proiectul DREAM Challenge arată eficacitatea fantastică a antrenamentului. Ei învață să ruleze de trei ori pe săptămână sub îndrumarea formatorului de proiect, câștigătorul premiului olimpic de argint Irina Lishchinskaya.

Am strâns citate de motivare TOP-10 din partea participanților la proiect, ceea ce vă va forța cu siguranță să vă ridicați de pe canapea.

Irina Lishchinskaya, campion olimpic de argint în atletism de teren și de teren, antrenor al proiectului SOMNENIEChallenge

10 Ofertă care vă va face să vă ridicați de pe canapea și să mergeți pentru o alergare - portalul de sex masculin

"Motivația începe cu acțiune, cu acțiune. După ei vine dorința de a merge mai departe. Nu așteptați inspirația - nu vă lăsați păcăliți. Și totuși - nu puneți scopuri imaginare. De exemplu, odată ce am vrut să pompez presa la zaruri. Nu a funcționat pentru mine, pentru că am nevoie de o voință grozavă pentru a pompa cuburile pentru nimic. Dar când am stabilit obiectivul de a trece Ironman și a început să se antreneze, un an mai târziu cuburile s-au prezentat. Cu obiectivele potrivite, pot exista multe astfel de efecte secundare pozitive. "

Vyacheslav Sukhomlinov, cofonderer al proiectului, expert în aplicarea practică a metodologiei GTD (Getting Things Done), se bucură de triatlon, finisher al competiției Half Ironman, care a trecut recent Bosforul.

10 Ofertă care vă va face să vă ridicați de pe canapea și să mergeți pentru o alergare - portalul de sex masculin






"Nu-mi place să fug, dar datorită proiectului, am avut o idee care să arate că alergarea nu este la fel de complicată și complexă cum pare. Și prin exemplul său, pentru a atrage oamenii într-un stil de viață sănătos. Viitorul este pentru o națiune sănătoasă. Este important să lucrăm pe noi înșine, să popularizăm sportul în toate modurile și prin exemplul personal. Este interesant faptul că am fost deja atras și nu simt dezgust față de alergare. Mai mult, îmi place. Și aici este în multe privințe în echipa noastră uimitoare! Ei chiar motiva! Sfatul meu: companii care rulează - acest proces facilitează și mobilizează. "

Borislav Bereza, deputat al Ucrainei, participant la proiect

10 Ofertă care vă va face să vă ridicați de pe canapea și să mergeți pentru o alergare - portalul de sex masculin

"Este important să începeți ceva, și cu atât mai dificil este, în compania unor oameni care au aceleași minți și aceia care, de asemenea, se provoacă și se învinge. Am avut noroc cu băieții care s-au implicat în această aventură. Desigur, suntem cu toții la un nivel diferit de pregătire: cineva a alergat deja și cineva începe. Dar umorul și sprijinul lor sunt încurajate și clarificate - o vom face! ".

10 Ofertă care vă va face să vă ridicați de pe canapea și să mergeți pentru o alergare - portalul de sex masculin

Lipsa începe din cap, nu din corp. Există o opinie că lenea ca atare nu există deloc - există o stare de absență sau scădere a energiei vitale. Dacă nu avem destule, nu ne mișcăm. Sportul poate umple această energie. "

- Stabiliți un scop pentru dvs. Formarea de dragul instruirii nu funcționează. Trebuie să înțelegeți de ce faceți acest lucru și ce doriți să obțineți. Această claritate și ucide lenea

- Găsiți un cerc de persoane cu obiective similare și vă va fi mai ușor să nu părăsiți cursa

- Promiți public că vei face ceva, vei realiza ceva. Poate că refuzul de a sparge promisiunea va fi un factor împotriva leneții.

Vyacheslav Sukhomlinov, cofondator al proiectului

"Pentru ca lenea să nu preia, este bine când există un grup de oameni cu aceeași minte. Activitatea generală planificată este foarte disciplinată. Pentru mine este cu siguranță mai bine să fugi cu cineva, mai ales într-o companie plăcută de oameni minunați "

Svetlana Panyushkina, participant la proiect

Victoria de sine

"Nu-ți pare rău pentru tine și gândește-te:" Nu pot. " Cu cât antrenezi mai mult, cu atât este mai ușor să iei noi bariere de fiecare dată. Am început să mă respect, ceea ce este important, mai ales când nu mai credeți în tine și nu intrați în depresie. Înțeleg că nu am renunțat, dar lucrez la mine. Și este mult mai greu decât să lucrezi cu creierul. Vreau să merg mai departe, să punem în ordine nu numai creierul, corpul, sănătatea, ci spațiul. "

Svetlana Panyushkina, participant la proiect

"Fuga este lupta cu sine. Câteodată ne punem un cadru pentru care ne este frică să privim. Dacă îți spui "totul, nu pot", atunci nu poți. Și dacă te lupți, atunci să te depășești pe tine însuți și toate dificultățile. De asemenea, trebuie să fiți pregătiți fizic, deoarece nici o atitudine psihologică nu vă va ajuta, dacă nu ați fi practicat. Pentru a rula - trebuie să rulați. "

Irina Lischinskaya, antrenorul proiectului SOMNENIEChallenge

"Du-te la prima fugă și magia schimbării va începe! Acceptând provocarea din sport, vă veți îmbunătăți viața: va începe relansarea relațiilor și a proiectelor, vor veni noi idei, se vor deschide oportunități absolut neașteptate. Merită!

Oksana Sokolova, curator al proiectului SOMNENIEChallenge

Despre beneficiile pentru sănătate

"După 30-40 de minute de antrenament aerobic, fluxul de sânge în creier crește, a cărui suprafață este asociată cu atenție, concentrare, planificare în perspectivă, stabilirea obiectivelor, gestionarea timpului și reglarea emoțiilor. Este paradoxal, dar după antrenament și oboseală apar energii și emoții pozitive. Toți oamenii alergați notează îmbunătățirea sănătății, starea de spirit, apariția energiei vitale, autoorganizarea și disciplina, care afectează în mod pozitiv viața unei persoane, inclusiv cele sexuale ".







Trimiteți-le prietenilor: