12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povești din viața ta

Să vedem pentru moment cum să facem față sarcinilor dificile pentru a arăta ce nu se întâmplă în ultimul deceniu.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografiile și branhiile lui Potter au fost făcute de artiști de make-up sub conducerea lui Mark Coulier. Au fost fixate o oră și jumătate: partea exterioară a ghirlandelor era din silicon, iar partea interioară era din mătase. Prin urmare, se mișcă frumos în apă.







12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii

Volan de Mort

Rafa Fiennes a fost pus pe machiajul lui Volan de Mort de 60-70 de ori pentru întreaga perioadă de filmare. trei persoane de fiecare dată timp de două ore, cu pori mari, peste moda: autocolante pe sprancene, ochi întunecare, piese venoase, deasupra capului Zoubi și unghiile și, în general, după toate aparențele pal.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povești din viața ta

Warner Bros. Poze Și aici pe un nas pune markere speciale și-l curăță deja într-o etapă postproducție.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii

Mătușa Marge

Pentru a face un balon de la mătușa Marge a trebuit să recurgă la ajutorul unui make-up plastic, camere mari și pompe gonflabile. „Am făcut fața camerei, pe care suntem orbi, astfel încât a fost ca fata ei, a pus pe un balon gonflabil pe fața ei și înșelat. Atunci vedeți cum începe să se umfle. Am făcut a doua etapă, în care am ștergit partea umflată și i-am umflat-o și mai mult. Apoi am făcut a treia etapă, unde este deja complet umflată ", spune Mark Coulier.







12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii

Corpul păianjenului gigant Aragog a făcut o echipă de 20 de persoane timp de șase luni. A cântărit aproximativ o tonă și a fost de dimensiunea unei mașini mici, așa că a fost nevoie de o macara pentru ao livra la set.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii

Aberforth Dumbledore

Pentru ultimele filme trebuiau să se joace cu Kieran Hynds, care a interpretat rolul lui Aberforth Dumbledore. Trebuia să fie făcut ca și fratele său, Albus Dumbledore.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii

Profesorul Snape

Apropo, Alan Rickman ca profesorul Snape, de asemenea, a luat un facturile câteva nas, dar a decis să nu chinuiasca actor - și el și familia sa a avut un nas excelent.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii

Gaura de memorie

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii

Lucruri magice

Pentru a crea magia a trebuit să treacă la multe trucuri. Aceasta este o tava de auto-curatare.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. ImaginiA sunt cărți care sunt puse în aplicare.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Imagini Flying pe mături. Trebuie să aveți o capacitate de a acționa în astfel de situații.

12 Shots despre cum să facă magie în filme Harry Potter - cele mai bune povesti din viața ta

Warner Bros. Fotografii







Trimiteți-le prietenilor: