2) Start rău pe fierbinte - singura soluție adevărată este înlocuirea tnvd)))

A observat ca fiind faptul că, separat, este necesar să se vândă sau să se vândă cine nu dorește, precum și de sus. Acest lucru este foarte surprinzător și mulțumit, și anume, deoarece motoarele BMW BMW M51 și partea de jos și de sus separat separat ca plăcinte fierbinți, tk. pe M51 adesea proastă șeful MUCT. Iar faptul că pe VW dezasamblați pompa sau cine nu a vrut să spună în mod indirect că MUKT nu este în cerere - atunci nu păcăliți prea mult ca în BMW.







Puțin despre procesul de înlocuire a pompei. Cea mai dificilă pentru mine era să scoatem roata pompei de injecție din arbore. El sta pe un con.

pentru că spec. Desigur, nu am avut o mașină de împingere, în garaj am găsit un dispozitiv de împingere pe care l-am făcut odată pentru a scoate volanul în poziția 410. Pulverizatorul a fost ușor întărit și pus în funcțiune.








Cu care a reușit:

și 3 în față, de fapt pentru a le accesa și trebuie să scoateți scripetele:

Și asta e tot. Pompa în mâini.

Acum, despre diferențele dintre ce a fost și ce a cumpărat.
Ei bine, în mod natural numere diferite. Stood 0 460 415 996, cumpărat 0 460 415 990

Pe jetoane unul câte unul, dar a lovit imediat diferența în diferența de lungime a firului de la MUKT la chips-uri. La pompa de acasă, firul este mai lung de 2 ori.După cum sa dovedit că nu există nici o problemă, partea de împerechere a cipului a fost scos din consola sa în timpul instalării și a ajuns la mufa de la MKTT fără probleme.

Diferite lungimi ale firului - nu contează.

Firește, conexiunea de alimentare cu carburant și canalele de retur diferă. Pompele sunt încă din motoare cu structuri diferite. Aceasta nu este deloc o problemă. Am scos echipamentul de la cel vechi și l-am înșurubat pe unul nou. Toate firele sunt aceleași.

Diferența dintre fitinguri nu reprezintă o problemă.


Totul altcineva cum se spune "înșurubă-l", în față și în spatele pompelor ca gemeni:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: