6 octombrie

Felicitări pentru oamenii de naștere, cadouri

Sf. Raisa (Iraida) Alexandria, Antinopolis, martir

Durată scurtă de viață
Sfântul martir Iraida a trăit în Alexandria. Într-o zi, merge la sursa să scoată apă, a văzut nava de pe mal, pe care au existat o mulțime de bărbați, femei, preoți și călugări, prizonieri în lanțuri pentru mărturisirea sa de credință în Hristos. Aruncarea oală de apă, sfânt sa alăturat în mod voluntar prizonierii lui Hristos, și cătușele impuse. Când nava a ajuns în orașul egiptean Antipolo, sfânt Iraida a suferit prima tortură severă și a fost decapitat de sabie. Urmată de restul sângelui martirilor imprimat profesiunea de credință în Hristos.







rugăciune
Rugați-vă pentru mine, Dumnezeul sfânt ugodnitsa Raisa, Tu al sârguință asupra ta asistent ambulanță și molitvennitse pentru sufletul meu.

Tropar






Ewe miei dvs. Isus Raisa sună o voce tare: Tine O mea, iubire, și căutător stradalchestvuyu și sraspinayusya și botezul spogrebayusya vine și strazhdu Tine, căci Tu da împărăția în voi, și a murit pentru tine, și să trăiască cu Tine, dar Tu sacrificiu imaculată mă accept cu dragoste pozhershuyusya tine. Toya rugăciuni, ca milostiv, salva sufletele noastre.


Un cadou pentru fetița de naștere a lui Raisa - icoana Fecioarei "Unfading Color" sau o icoană scrisă de mână a Sfântului Raisa.

6 octombrie

Puteți prezenta bisericii dvs. o icoană a Sfântului Raisa, un astfel de dar va găsi întotdeauna locul potrivit.

Acest dar și alte cadouri în magazinul online de caritate Agios
agios-icon.ru/product/55023/55023/

De asemenea, puteți să comandați o copie a uneia dintre icoanele Sfântului Raisa, prezentată mai departe
agios-icon.ru/agios/muchenitsa_raisa_iraida_aleksandriyskaya_antinopolskaya/601/. realizat de pictorul nostru tradițional de pictograme din materiale tradiționale (plăci, aurire, vopsea) sau să comandăm o copie special pregătită, realizată în imprimarea grafică, pe o placă aurită de mărime potrivită și lăcuită.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: