Șahtior - meci de revizuire Dnipro a campionatului Ucrainei 2018-17

Șahtior - Analiza Dnipro a meciului din campionatul Ucrainei 2016-17

Șahtiar la învins pe Dnipro FC Șahtior Donețk

Donetsk Shakhtar a continuat seria câștigătoare în actualul campionat ucrainean, învingându-l pe cel mai inconfortabil adversar Dnipro cu un scor de 4: 0.

Cu toate acestea, acum Dnipro are o echipă complet diferită - nu atât de tânără, de lipsită de experiență. Acest lucru a jucat un rol deja în deschiderea meciului, când Shakhtar a marcat de două ori după minut după ce a făcut un colț. În primul caz Rakitskiy de livrare completat de pavilion colț, dincolo de pedeapsă Srna, căpitanul „mineri“ de jos în zona de pedeapsă în cazul în care Ordets „împușcat“ Shelikhova câțiva metri. Un minut mai târziu, după o depunere cu un colț, Dentinho a câștigat lupta în aer și a trimis mingea în plasă.

De fapt, la acest joc a fost "făcut". Miner într-un ritm calm, controlat jocul, economisind putere pentru Cupa Europeană împotriva opoziției Istanbul și Dnipro au încercat să ia inițiativa, dar, în plus față de crearea mai multor polumomentov nu-și amintește atacul.

Dar Șahtir, chiar și în acest ritm, a prins de două ori pe Nipru greșelile din a doua jumătate. La mijlocul reprizei a doua datorită metri Marloes Shelikhova de eroare cu 23 lovit colțul de departe de jos a obiectivului de Nipru, și înainte de fluierul final cu capul de Ferreira încuia vărsat de pe flancul Srna.

Win 4: 0 Dynamo permite Șahtior prinderea în clasamentul de notare înainte de Kiev, pe diferența de gol / goluri primite.

Obiective: Ordz, 13, Dentinho, 14, Marlos, 71, Ferreira, 89

Miner: Pjatov - Srna Ordets, Rakytskyy Ismail - Copii, Fred - Dentina (Ferreira, 77), Kovalenko (L 66) Marlos - Eduardo (Stepanenko, 80)

Dnipro: Shelikhov - Valeriy Luchkevych, Oleksandr Svatok, Cheberyachko, Field - Kravchenko, Kohut (Kochergin, 46) - Vakulko, Polito, Bliznichenko (Nazarenko, 76) - Balanyuk (Dovbyk, 46)

andrew_cooper (seo-manager Andrey Bondar)