2 masculi și 2 femele într-o cușcă, poate arhiva - chinchilla forum chinclub

Vreau să mă consult, poate cineva să-mi spună. Am inceput recent chinchilele si m-am indragostit deja de ele. M-am îndrăgostit atât de mult încât vreau să-i fac fericit acea fericire: D Am un băiat și o fată. De asemenea, vreau să le adaug prieteni în mintea unui băiat sau a unei fete, sau ambelor. Vreau să aflu dacă mai multe chinchile de același sex trăiesc în aceeași cușcă dintr-o dată. Să spunem cum să ajungeți împreună cu DMD sau MMDD.






M-băiat, d-fetiță. dans:

Bună ziua Malina57!
Shinshu același sex va concura întotdeauna cu fiecare femele drugom.Prichem luptă pe smert.Luchshe să nu experimenteze, și să cumpere o altă celulă și o pereche de chinchilla (băiat și fată) .Și celule pot fi puse unul lângă altul ar putea comunica.







Am adesea chinchilla 1 băiat și 2-3 fete. Problemele nu au apărut niciodată, deși, depinde foarte mult de natura chinchililor specifici, unii nu se pot întâlni împreună. Dar cei doi băieți, în prezența unei fete, vor lupta până la moarte. În plus, dacă ai pus într-o celulă de două fete și doi băieți, și ei în mod miraculos nu se devoră, care este foarte puțin probabil, cum va determina de la care dintre ele femele gestante?

Apropo, dacă chinchillele din casă sunt mai multe, nu veți putea oricum să faceți o celulă, deoarece femela trebuie să fie scoasă din bărbat înainte de naștere.

Mulțumesc foarte mult. Desigur, totul depinde de temperamentul masikovului. ca am calm, dar băiatul este, în general, un gentleman, asta e încă. Dacă există un băiat și două fete, cred că va Halas))) și celulele sunt recoltate pentru a comanda de a face bolshuuuuuyu în cazul în care cele două ramuri vor fi. Puteți lua o femeie însărcinată și, dacă dintr-o dată nu se înțelege, plante. Mai întâi o cușcă, apoi un shushiki nou, astfel încât, fără daune și traume mintale inutile să treacă. Vă mulțumim pentru răspunsuri.







Trimiteți-le prietenilor: