7 Cel mai bun produs de frumusete de la mac conform experților - teritoriul stilului și creativității

MAC - aceasta este adevărata stea în lumea cosmeticelor, fără îndoială cea mai vii și iubită marcă a multor artiști de make-up, experți și noi, cumpărători obișnuiți. MAC-ul se ocupă de timp, lunar actualizându-și gama de produse și prezentând noi colecții și colaborări interesante, menținând în același timp farmecul principal - calitatea, diversitatea și pigmenții uimitori.







Cu siguranță avem toți "favorite" în sortimentul mărcii. De exemplu, ruj, pulbere minerală sau umbra de ochi. Personal, am unul dintre produsele mele preferate de la MAC - este un dulăpust drăguț Pro longwear, care, în opinia mea, se ocupă de sarcinile sale mai mult decât perfect. Și să vedem care dintre produsele mărcii ar adora artiștii MAC make-up. (Ei pot fi cu siguranță încredere, pentru că nu le trece un singur produs nou-nouț). Deci, amintiți-vă și eliberați locul în sacul cosmetic!

1. Luciu de buze de sticlă în umbra lui Fulfilled

"Această nuanță translucidă de coral crează efectul buzelor copilului și arată pur și simplu fermecător. În plus, se potrivește orice ton de piele și crește vizibil volumul buzelor ", - spune senior machiaj artist MAC John Stapleton.

2. Scrub pentru fata pe baza de Exfoliator de cenușă vulcanică de cenușă vulcanică

"Deși majoritatea oamenilor ca MAC pentru cosmetice decorative, este ceva de a privi din sortiment de cosmetice pentru produse cosmetice. Am studiat la un cosmetolog, iar îngrijirea pielii este foarte importantă pentru mine. Această cremă este un remediu minunat pentru imperfecțiunile pielii feței, spatelui și decolteului ", a declarat Fatima Thomas, un artist de make-up senior.







3. Emulsie pentru machiaj pentru piele cu pori dilatați Prep + Zone de rafinare a pielii

Această emulsie ușoară și non-grasă netezește porii și promite să controleze strălucirea feței pentru întreaga zi. "Îl suport întotdeauna cu mine", spune Thomas. - Pielea strălucitoare arată bine atunci când este construită pe un echilibru competent de strălucire și opacitate. "

4. Cremă rapidă pentru ochi Cremă rapidă de răspuns pentru ochi

Surpriză! Se pare că MAC are doar o cremă mare de ochi. "Acesta este unul dintre produsele mele preferate și necesare", spune artistul de make-up Keri Blair. - Această cremă înmoaie instantaneu pielea și îndepărtează umflarea. De asemenea, este foarte cool să curățați săgețile. "

5. Spray de fixare pentru machiaj Prep + Prime Fix + Mist de finisare

Aceasta este în machiajul fiecărui artist de make-up. "Îl puteți folosi înainte de machiaj pentru a vă umezi fața și, în timp, pentru a repara anumite elemente și după - pentru a vă reîmprospăta fața pe tot parcursul zilei", spune directorul de viziuni Gregory Arlt.

6. Luciu de buze lucioasă Lustreglass la umbra Nectarului de dragoste

"Este combinația perfectă de nuanțe de piersic, coral și roz, cu un luciu de perle", spune Arlt. - Textura luciului este mai cremoasă decât lucioasă, așa că pe buze este absolut confortabilă. În plus, umbra se potrivește oricărei culori. "

7. Liner pentru ochi Liner Liquidlast

Nu este nimic mai rău decât conductele substandard, așa că artistul de machiaj senior MAC Ashley Radder preferă doar acest lucru. "Acesta este singurul dermatograf care nu este imprimat pe pleoapa superioară și durează toată ziua".

Și care sunt produsele tale preferate de frumusețe de la MAC?







Trimiteți-le prietenilor: