113 comentarii de la Universitatea de Stat de Turism și Servicii din Rusia (RGUTIS) la Cherkizovo

Voi spune despre sucursala din Lyubertsy. Primul curs nu pare să fie nimic. Dar de acolo, atunci există cozi în subiecte care nu sunt chiar în program. Atitudinea față de studenți este dezgustătoare. În biroul decanului stai, îmi pare rău, adevărați juninci. Care numai și știu cum să cereți plata și lăsați ceaiul să plece. Ei își pierd cardurile de studenți și cardurile studenților atunci când le luați pentru cec. Odnogruppnitse din primul an nu a lipit încă o fotografie în carnetul studentului (acum deja pe cursul 5). Sunați biroul decanului pentru toate numerele absolut. Data viitoare ›







Nu știu cum, în general, universitatea, dar filiala din Lyubertsy este un iad total. Profesorii se schimba ca mănuși, plata este mare, pentru astfel de Sharaga. Cunoașterea nu dă niciunul. În departamentul de formare stai grymzy, care nu știe cum să vorbească normal cu oamenii. Notele din carnetul elevului și din diplomă nu vor coincide și nu veți dovedi nimic, singura cale de ieșire este cu dvs. să aveți o copie a cărții de înregistrare a elevului. Dacă nervii tăi sunt scumpi, fugi de îndată ce îl auzi pe Rogis.

Băieți, nu veniți și nu mergeți la această universitate. A studiat la departamentul de corespondență al Universității de Stat de Medicină, Departamentul de Economie. Cei care stau acolo sunt rude, batjocoresc elevi. Lucrarea dată este pierdută, își ridică vocea, ei au dreptul să strige, să scoată ușa, să lovească ușa, să nu vină la ore. Când a venit gosul, căldura a început. Tehnicile dau vechi. Aduceți un raport privind metodologia, spun că această metodă nu a fost dată. Programul nu coincide niciodată și se petrece cu o zi înainte de cursuri. Data viitoare ›

Ei bine, studenții care încearcă să învețe acolo cel mai adesea studiază, încearcă să cumpere profesori, dar e greu de făcut, dar creierii lor au dispărut. Instituția nu este pentru WIMP și shashury și decente și mormoloc. Eu niciodată în viața mea nu am văzut grup mut, așa cum avem 09 FHI, jumătate nu a putut merge la diploma, există încă un an)) oameni din alte orașe, nu pierde timpul, să învețe de la mai bine! Nervii sunt singurii.

Sucursala din Cherkizovo, Mytischi doar groază. Studiem pe spate. Am studiat la colegiu la această universitate și a trebuit să ne transferăm la un curs redus de studii în universitate. Dar au pus-o într-un grup cu antrenament complet! Și refuză să traducă. La ce, în general, la alte specialități. Pierdem un an întreg și cel puțin 70.000 de ruble! NICIODATĂ! Nu alege această universitate. Pe toata tamburul, dupa cum veti afla acolo.

Doar un capac. Acum există o reducere a cadrelor didactice, există oameni foarte grei. Cum să studiezi, nu este clar. Nu alegeți RGUTIS drept primul! Iar cei care scriu atât de cool și de cool, aceștia sunt aceiași activiști. Da, toate sunt dulci, eliberarea aburului și sesiunea automată. Rezolva-te.

În RGUTIS a venit pur și simplu din întâmplare, nu a fost visul meu. Cămine nu sunt cele mai bune (((Organizația nu În primul an - curatorii au Pervakov și „abur curatorială“ după perechile lor, tu stai pe locul 4 cu curator pentru a juca profesor -.! Această problemă dureroasă, există ași reale ale lui de afaceri, și nu se cunosc cu adevărat subiect (pentru că acum profesorii sunt multidisciplinare) și necesită o universitate foarte mult. Practica nu va da! si este un mare MINUS de grăsime! Uita-te pentru tine, și nu veți găsi, apoi. Urmatorul ›

Solicitanții! Dacă doriți să studiați în mod normal, obțineți cunoștințe, educație orientată spre practică - atunci NU SUNTEM AICI! IMHO! Dacă veniți brusc aici, regretați amar! Aflați de la greșelile altor persoane, nu ale dvs.!







Nu trimiteți niciodată documente acestei instituții! Timp de 4 ani nu au învățat și au condus ultimul an înainte de diplomă, nu dau nici o cunoștință, dar ei o scutură pe deplin! Acestea măresc plata pentru școlarizare și nu furnizează documente pentru aceasta. Nu există servicii gratuite în institut pentru a imprima nimic, a trebuit să glisați imprimanta, hârtia și laptopul! Dacă nu aveți acest lucru cu dvs., trebuie să mergeți și să tipăriți pentru o mulțime de bani! Niciodată în viața ta nu alege un lider științific Bogachev TV Nu ajută absolut. Data viitoare ›

Ilkevich Serghei Viktorovici le oferă studenților posibilitatea de a rezolva toate problemele cu o întâlnire informală sau, în cel mai bun caz, va pune trei puncte pentru a vă scrie lucrarea dvs. de teză!

Nu te duce acolo, întreabă pe cineva, răspunsul va fi unul, după acest Sharaga nu vei ajunge nicăieri! De îndată ce apelați la ce universitate absolvați, ei vă spun imediat la revedere! Universitatea se mândrește cu titlul său "rus", dar numai noi am trecut cu toții această acreditare și știm că totul este rigidizat, cunoașterea la eliberarea de zero.

Ei bine, eu spun, în general, toate profesorul nu a predat nimic. Cei care nu erau în perechi, în acest lucru există + și nu puteți merge la perechi)), încă nu învățați nimic. Există un lector (cei care studiază în Podolsk, știu), odată ce ne-am așezat pe perechea ei, unul dintre colegii noștri râs un pic, atunci când ea a vorbit la o prelegere. Și ea a lansat creta elev în fața lui cu amenințarea că va zbura din uni. Și plătim 68 mii de ruble pentru antrenament. pe an. Există și Dean, pur și simplu nu vorbește. Data viitoare ›

Apropo, a uitat să scrie, pe site-ul universității nu poate lăsa o revizuire, totul este închis))) Și apoi pseudo-reputația se va deteriora. Am studiat la noua universitate timp de 2 săptămâni, am învățat mai mult de 2 ani la Rgutis.

Eu scriu în special despre sucursala din Podolsk. Primul curs, veniți la subiect pentru prima dată, iar profesorul vă spune că avem unul independent pe un astfel de subiect. Cu privire la întrebarea că acesta este, în principiu, primul cuplu pe această temă. Profesorul răspunde că nu-i pasă, are un "test" în program. Aceasta este politica întregii universități. Nu se dă literatură, nu o învață, doar banii rămân în sesiune. Și odată cu sosirea noului rector, universitatea și institutul sunt pur și simplu degradante. Vă sfătuiesc cu tărie să nu mergeți acolo. Data viitoare ›

Bine! În cazul în care un feedback pozitiv cu privire la proprietatea sub controlul unui maestru al colapsului și pentru a reduce nivelul de educație în Rusia? Tovarăș din echipa Fursenko. El vrea să obțină pentru ei înșiși un monopol asupra formării personalului din turism în întreaga regiune centrală, fără a fi nevoie să facă nimic altceva decât resurse administrative în persoana președintelui Academiei Naționale de Turism Vlasova Tamara Ilinichny, care este recunoscut ca fiind unul dintre cei mai buni profesori din Rusia. Este păcat că acesta este cel mai inteligent și mai profesionist. Data viitoare ›

Și, în sfârșit, cei care laudă universitate, oameni cu orizont limitat, care ar putea ceda cu ușurință la fluxul global și impactul linisteste lor doar faptul că acestea nu sunt singuri „înota în rahat“, din păcate, în acest moment astfel de studenți - jumătate din întreaga sumă! O altă parte N-lea a tuturor studenților - l vizitatori, în principal, din Uzbekistan, Turkmenistan, Cecenia, Daghestan, etc, care duce la universitate cu onoruri, în același timp, în limba rusă, unii dintre ei spun așa, și nu .. Data viitoare ›

Bine! În cazul în care un feedback pozitiv cu privire la proprietatea sub controlul unui maestru al colapsului și pentru a reduce nivelul de educație în Rusia? Tovarăș din echipa Fursenko. El vrea să obțină pentru ei înșiși un monopol asupra formării personalului din turism în întreaga regiune centrală, fără a fi nevoie să facă nimic altceva decât resurse administrative în persoana președintelui Academiei Naționale de Turism Vlasova Tamara Ilinichny, care este recunoscut ca fiind unul dintre cei mai buni profesori din Rusia. Este păcat că acesta este cel mai inteligent și mai profesionist. Data viitoare ›

Și, în sfârșit, cei care laudă universitate, oameni cu orizont limitat, care ar putea ceda cu ușurință la fluxul global și impactul linisteste lor doar faptul că acestea nu sunt singuri „înota în rahat“, din păcate, în acest moment astfel de studenți - jumătate din întreaga sumă! O altă parte N-lea a tuturor studenților - l vizitatori, în principal, din Uzbekistan, Turkmenistan, Cecenia, Daghestan, etc, care duce la universitate cu onoruri, în același timp, în limba rusă, unii dintre ei spun așa, și nu .. Data viitoare ›

Cât costă sesiunea pentru departamentul de corespondență? Băieți, spune-mi, te rog.

Zdravstvuete! Eu, Eloyan Artur Albertovich, student al 5-lea an de la RSUT & S (sucursala din Erevan). Sunt cetățean al Georgiei și trebuie să pun în aplicare procedura de nostrificare a certificatului la Moscova. Nu pot veni pentru că am un pașaport georgian și nu am rude în Moscova. Spune-mi ce să fac! Mulțumesc. Contactați-mă, vă rog, [email protected].







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: