6 Greșelile tipice ale machiajului în timpul zilei sunt corectate urgent, revista cosmopolită

Cu toții voprăm în aceeași zi de zi. și rareori îndrăznim să experimentăm. De aceea, Cosmo a decis să facă greșelile tipice ale fetelor. pe care le permit în machiaj. Și artistul de make-up Chanel ne-a ajutat cu asta.







6 Greșelile tipice ale machiajului în timpul zilei sunt corectate urgent, revista cosmopolită

Trimiteți-vă prietenilor

La eroina noastră Natalia am fost rugați să facem așa. cum face aceasta in fiecare zi inainte de munca. Sa dovedit. că modelul. precum și la multe fete. există un set standard de produse cosmetice de bază - umbre preferate. Rouge. Cerneală indiană. Ruj de buze. Artistul de machiaj Chanel Ernest a apreciat eforturile Natashei și a efectuat lucrări detaliate asupra greșelilor. Și asta sa întâmplat:

6 Greșelile tipice ale machiajului în timpul zilei sunt corectate urgent, revista cosmopolită

Producătorul de machiaj principal, Chanel, în Rusia și CSI

6 Greșelile tipice ale machiajului în timpul zilei sunt corectate urgent, revista cosmopolită

Steeper suites: 10 produse bugetare pentru machiaj. care adoră artiști de machiaj

  • Vârsta de îmbătrânire: machiaj. care este bătrân și tânăr

    Eroare 1: formă neregulată a sprâncenelor

    Eroina noastră atrage sprâncene deja pe linia dată. în timp ce corecția nu a fost perfectă. Linia este ușor ruptă: colțul este în mijlocul sprâncenelor. și o coadă prea lungă, deoarece "scade" linia.

    Cum ar fi trebuit: am înmuiat această înclinație. Am lucrat linia sprâncenelor cu umbre. acordând o atenție deosebită conturului superior. Este foarte important să vă întoarceți de la marginea interioară a sprancenei - nu trebuie să faceți acest lucru. altfel vom obține efectul de șablon.







    Greseala 2: Culoarea umbrei

    În opinia mea. schema de culori nu a fost aleasă foarte bine. Verdele nu pare critică. și este foarte relevant. dar, de asemenea, nu subliniază culoarea ochilor eroinei noastre.

    Cum ar trebui: mi se pare. că modelul nostru este mai potrivit pentru umbra maro-burgundă a umbrelor. Este destul de rece și bine în armonie cu culoarea pielii. În plus. Ochii cenușii ai fetei dau acestei umbre un fel de albastru. ele par deja mai degrabă albastre. decât gri.

    Greseala 3: aplicarea necorespunzătoare a umbrelor

    Eroina noastră a aplicat incorect umbrele ei verzi. Arată așa. ca și cum nu ar fi fost chiar o umbră. și un creion. trase de o linie groasă. Există două opțiuni aici: era necesar sau nu să se umbrească atât de mult umbrele. după ce a lucrat o margine subțire cu o margine ciliară. sau umpleți umbrele cu întreaga suprafață a vârstei mobile. La același model sa dovedit ceva obișnuit. și pare puțin neglijent. În plus. perlele de umbre în spațiul frunzelor sunt folosite în mod necorespunzător. ele dau o strălucire inutilă.

    Cum este necesar: Înainte. decât să pună o umbră. Am lucrat linia de creștere a genelor cu un creion maro. acordând mai multă atenție colțului exterior al ochiului. Apoi a fost aplicat în colțul exterior și umbrit. De asemenea, se realizează și o vârstă mobilă - de la mijlocul ochiului până la colțul exterior. Cel mai important lucru este să alegeți în mod clar linia de pene. pentru a nu coborî pleoapa. În plus. Am selectat ușor pleoapa inferioară. Atingerea finală: cu o singură atingere, puneți un accent pe colțul interior al ochiului - accentul ar trebui să fie absolut natural. evita mama-de-perla alba.

    Apropo. dacă acest machiaj de ochi pur și simplu adaugă o culoare neagră - va fi deja seara. Este foarte convenabil!

    Greșeală 4: gene nevopsite

    Genele sunt vopsite în mod obișnuit. nu există practic nici un volum. În plus. modelul nu atinge deloc cilia inferioară. Și în zadar!

    După cum este necesar: am acordat o atenție deosebită genelor. cu grijă pictura din colțul interior spre exterior. O cantitate mare de rimel a fost aplicată la baza genelor. astfel încât atunci când ochiul este deschis. a existat un sentiment de studiu activ al marjei ciliare. De fapt, nu este - acest efect este atins doar prin carcasă! În plus. Am colorat cu atenție genele inferioare - chiar în partea de jos. De ce? Dacă vopsea mai mult și vârfurile genelor inferioare. vederea va deveni grea. și make-up-ul va fi ca și "lupta în jos".

    Greșeală 5: aplicarea necorespunzătoare a blushului

    De obicei, eroina noastră face aproape vertical. încercând să obțină efectul obrajilor scufundați. În plus. ea alege o fard de piersică care nu este prea potrivită pentru tonul rece al pielii ei.

    Cum este necesar: înainte. decât să impună roșu. Este necesar să se contureze relieful de-a lungul liniei obrazului cu pudra de corecție. Cel mai important lucru. nu accentuați pomeții prea mici. Atunci aplicăm blush. retragerea pasului de pe obraji de mere. se deplasează la podul nasului. Amintiți-vă. că este rouge. dar nu și un corector: nu trebuie să ajungă la linia de creștere a părului. la urechi.

    Greșeală 6: Culoarea buzelor

    Pentru fiecare zi este aleasă o nuanță caldă de luciu de buze cu un portocaliu. În plus. conturul pare prea vag.

    Cum ar trebui: mi se pare. acel machiaj de zi este mai bun pentru vin. ton rustic de culoare roșie. Ce este această culoare bună? Este în armonie perfectă cu nuanța rece a pielii. În plus. această nuanță de vin - de la o scară naturală. Seara, puteți face cu ușurință umbra mai romantică. doar acoperind buzele sale cu un luciu transparent.







    Trimiteți-le prietenilor: