5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare

5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare
5 Secretele de frumusețe Sophia Loren Foto: Știri Splash / Toate peste presă
5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare
Sophia Loren recomandă evitarea stresului și mai puțin îngrijorare Foto: Splash News / All Over Press







Atitudine pozitivă

5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare
Sophia Loren este sigură că unul dintre principalele secrete ale atractivității femeilor este autodisciplina. Foto: Splash News / All Over Press
5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare
Potrivit lui Sophia Loren, cu vârsta, trebuie să vă ajustați atenția și să acordați o atenție deosebită diferitelor proceduri cosmetice Foto: Splash News / All Over Press

Auto-disciplina și îngrijirea de sine

"Este greu să devii irezistibil dacă ești leneș" - această frază Sophia Loren a devenit mult timp un aforism care a fost trecut de la gură la gură timp de mulți ani. Actrița este sigură că unul dintre principalele secrete ale atractivității feminine este auto-disciplina. "Dacă o tânără are o expresie expresivă, dar nu are auto-disciplină, atunci în timp frumusețea ei nu va fi nimic. Și dacă o femeie cu un aspect complet normal va avea grijă de tine, apoi, în timp, va deveni cu siguranță și mai atractive“, - a spus actrița. Unul dintre ei favorit frumusete-means este uleiul de măsline extra virgin: l-l folosește în produsele alimentare, precum și adaugă la baie, și aplicat pe piele. Potrivit stele, cu vârsta trebuie să se adapteze îngrijirea lor și să acorde o atenție deosebită la o varietate de proceduri cosmetice care ajuta femeile sa fie frumoase, dar în machiaj ar trebui să urmeze principiul „mai puțin este mai mult“: „Când îmbătrânești, trebuie să utilizați mai puțin machiaj . Aceasta este o regulă simplă. Întotdeauna vizibile atunci când femeia în vârstă încearcă să compenseze pentru varsta cu un strat gros de make-up, dar nu le face mai atractive. "







5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare
Sophia Loren își începe ziua destul de devreme - la 5-6 dimineața, și cade în același timp la 8-9 Foto: Splash News / All Over Press
5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare
Sophia Loren nu crede viata ei fara munca ei favorita Fotografii: Splash News / All Over Press

Modul activ de viață

Potrivit starului, ea își începe ziua destul de devreme - la 5-6 dimineața, și se culcă în același timp, la ora 8-9. De data aceasta este suficientă să se simtă veselă și să arate atractivă. În fiecare dimineață ea face o încălzire ușoară și se plimbă în aer proaspăt o oră, forțându-se să respecte întotdeauna aceste principii. "Intotdeauna ma trezesc devreme si sar din pat, chiar daca nu vreau sa o fac. Nu este nevoie să căutați scuze pentru a nu antrena. Mă duc foarte mult și sfătuiesc pe toată lumea - este foarte util pentru inima și figura ", - spune actrita. Sophia Loren își petrece mult timp în natură împreună cu familia și, de asemenea, nu se gândește la viața ei fără munca preferată: "Cred că m-am născut pentru asta. Când am avut pauze lungi în filmare, literalmente n-am putut găsi un loc și am început să mănânc.

5 Secretele frumuseții sunt liniștitoare
Sophia Loren admite că nu se așează pe diete și nu moare de foame, dar mereu ține evidența a ceea ce constă din dieta ei. Foto: Splash News / All Over Press

Nutriția corectă

Ați găsit o greșeală? Spuneți-ne: selectați eroarea și apăsați CTRL + Enter

Nu ați înregistrat încă? Formular de înregistrare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: