5 Femeile de vârste diferite au pus machiaj pe jumătate din fața pentru a-și arăta puterile în diferite etape

tendință de moda make-up aplicat doar la jumătate a feței este literalmente a explodat pe Internet și a atras atenția a milioane de utilizatori. Ca parte a acestei tendințe de fete tinere dornici de a arăta modul în care acestea privesc cu machiaj și fără, pentru a arăta puterea. Din păcate, tineretul nu este etern, astfel încât cinci femei de vârste diferite au decis să nu aplice pur și simplu machiaj pe partea feței sale pentru a arăta puterea lui, dar, de asemenea, pentru a arăta ce înseamnă pentru femei în diferite etape ale vieții lor.







5 Femeile de vârste diferite au pus machiaj pe jumătate din fața pentru a-și arăta puterile în diferite etape

"M-am născut cu o piele gălbuie nord-irlandeză, așa că rar merg fără machiaj. Fără machiaj, fața mi se pare goală.

Antonia Hoyle, 37 de ani

5 Femeile de vârste diferite au pus machiaj pe jumătate din fața pentru a-și arăta puterea în diferite etape






„Știu că nu sunt un supermodel - nasul meu e prea lung, ochiul stâng este puțin mai mică decât dreapta, și am o maxilarul pătrat -., Dar n-am deranjat greșelile mele, astfel încât am căutat srkyt machiaj lor“

Sarah Chalmers, 46 de ani

5 Femeile de vârste diferite au pus machiaj pe jumătate din fața pentru a-și arăta puterea în diferite etape

"Întotdeauna am avut o piele bună, dar odată cu vârsta, am început să am riduri adânci în jurul gurii, obrajii, buzele mele au devenit mai subțiri. Mă uit încețoșată fără machiaj, așa că niciodată nu părăsesc casa fără creion pentru ochi, rimel și luciu de buze. "

Alice Hart-Davis, 52 de ani

5 Femeile de vârste diferite au pus machiaj pe jumătate din fața pentru a-și arăta puterile în diferite etape

"Eu port foarte puțin machiaj. Dar când o aplic, fac o linie groasă cu un dermatograf neagră pe pleoapa superioară, de asemenea, folosesc rimelul și rujul de portocale. "

Patty Parfitt, 64 de ani

5 Femeile de vârste diferite au pus machiaj pe jumătate din fața pentru a-și arăta puterea în diferite etape

"Machiajul a fost întotdeauna o necesitate pentru mine. Chiar și acasă, am pus mascara pentru a mări ochii, și ruj pentru a străluci fața. Mă voi simți gol fără ea.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: