72 Cât de minunat este harul tău

Zidul dvs. Cu câțiva ani în urmă, în televiziunea franceză, am văzut o emisiune de telepatie. Ca de obicei, gazda a invitat diferiți participanți. Au fost oameni de știință, magicieni, șarlatani și averi. A fost discutată problema telekinezei. Cine? Atunci a acționat "pentru", cine? Este "împotriva". Desigur, cel mai puternic







„Nu voia mea, ci voia Ta.“ Nu este posibil să se precizeze modul în care de multe ori se face referire la cunoașterea Providenței Divine în cartea „imitarea lui Hristos“ și despre ceea ce se întâmplă pe această comuniune sfântă a lui Dumnezeu și voința umană. După numeroase instrucțiuni pentru viața creștinului,

74 Isus, dragostea Ta Isus, lyubovSerdtsu ta mai scump decât toate darurile, sfânt și drept -Clothes moya.V ta glorioasă zi când te întorci, cred că - Tu mă duci la ea, voi merge, fără datorii, în regiunea dvs. lumi unfading. moarte, nu ține de praf I -Vstanu

197 Your Love, My Love Mântuitorul tău, Mântuitorul meu, sufletul meu dă pokoy.Moy minte, spirit și viață mâinile moyuV tale m-otdayu.Primi Gospod.Ty lumină strălucitoare zasvetiMoy torta fading în modul în care, speranța, credința, să consolideze, Prin obiectivul binecuvântat mă privedi.Vedi Gospod.O, cruce,

352: mila ta mila Ta peste cer, mila Ta este câmp mai larg, milă mare Ta mai adânc, Grace Tvoya.Lyubov ta deasupra cerului, iubirea ta câmp larg Your Love mare mai profundă, Dragoste Tvoya.Radost dvs. de mai sus pe cer, mai mare decât bucuria câmpului tău, Joy Mai adânc decât marea, Joy

"Voia ta se va face ..." Big City Petersburg ... După o viață țărănească măsurată, nu era ușor pentru Vasily să se obișnuiască cu vârtejul vieții capitalei. Cu toate acestea, abilitățile înnăscute, oferite de Domnul, l-au ajutat. Cu ajutorul binefăcătorului său, copilul a primit un loc de muncă







MUNICIPIILE SLAVERIEI SLAVEIREII TALE, VIRGIN. Am multe momente importante din viața mea legate de Icoana Icoană a Maicii Domnului. Și nu numai propria mea, ci și întreaga mea familie! O bunică - mama tatălui meu - a fost foarte dificilă în războiul cu tatăl meu

16. Și de la plinătatea Lui am primit cu toții și harul pentru har și de la plinătatea Lui am primit toți. Din nou, evanghelistul continuă discursul său despre Hristos. Acum, însă, el nu se referă numai la ceea ce apostolii contemplă (comparați articolul 14), ci spune că toți credincioșii

3. Voi tăbărî în jurul tău, și te voi împresura cu, și să ridice forturi împotriva ta. 4. Și vei fi adus în jos, pământul se va vorbi, iar surd va discursul dumneavoastră din țărână și vocea ta va fi ca vocea ventriloc, și din cenușa vorbirii se soptesc

3. Dar când faci milostenii, nu lăsați mâna stângă să știe ce are dreptate, 4. pentru ca alimentele tale să fie secrete; și Tatăl tău care vede în ascuns te va răsplăti în mod deschis. Pentru a explica aceste versete, trebuie să ne amintim că Mântuitorul nu face prescripții și nu dă nici un cuvânt

8. De aceea, dacă mâna ta sau piciorul tău te jignesc, taie-l și aruncă-l de la tine este mai bine pentru tine să intri în viață, fără o mână sau un picior decât să ai două mâini și două picioare, și să fie aruncat în focul veșnic; (Marcu 9: 43-45). La propriu. este bine pentru tine să intri în viață pentru cei răniți sau șchiopi (.).

18. Faraon a chemat pe Avram și a zis: "Ce mi-ai făcut? De ce nu mi-ai spus că e soția ta? 19. De ce ai spus: este sora mea? și am luat-o la soția mea. Și acum aceasta este soția ta; ia-o (ea) și du-te "Și am luat-o la soția mea". De aici puteți concluziona

Capitolul 4 "Viața ta este a mea"

VI «Case mama ta nu-i așa“ am fumat loden și răsfoia în Brockhaus politipazhah frumos [190]: costumele de mult apuse sute și mii de ani. Soția mea a repara cârpe acasă. Amândoi ne - am cunoscut - o tăcere premoniție, că este vorba despre o perelom.Dushi mare care vin în viața noastră au fost clare și







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: