13 Motive pentru care este necesar să citiți cărți, de la partea de jos până la partea de sus a succesului

Bună ziua, dragă prietenă.

13 Motive pentru care este necesar să citiți cărți, de la partea de jos până la partea de sus a succesului
În postul anterior am vorbit despre cartea pe care am citit-o. Și, de asemenea, a pus întrebarea: "Când a fost ultima dată când ați citit?"







Este mult mai plăcut să vorbești cu o persoană care își declară în mod corect și clar gândurile. Și dacă doriți să reușiți în afaceri, în politică, în poziții de conducere, atunci trebuie să fiți foarte bine citiți pentru a negocia, a fi lider și a conduce oamenii.

2. Cultura dvs. nu depinde de un număr mare de cărți, ci de numărul cărților pe care le înțelegeți.

Nu mă credeți? Citiți cartea și apoi uitați-vă la adaptarea filmului acestei cărți și veți fi dezamăgiți în film. Nu există un director și un director mai bun decât imaginația ta.







5. Cu cât citești mai mult, cu atât mai puțin te asemăiești cu alții, mai puțin îi imiți pe ceilalți.

9. Dacă nu ați atins citirea cărților timp de 90 de zile, atunci acest lucru este rău. Dar este mult mai rău dacă, în ciuda acestui lucru, credem că este normal.

Am văzut oameni acasă având biblioteci mari cu cărți foarte bune care nu erau onorate. Ei se aflau pentru frumusete si soliditate. De asemenea, am văzut prieteni care nu erau mari biblioteci, dar aceste cărți au fost citite până la găuri și citate și paragrafe înconjurate de markeri.

11. Pentru a deveni inteligenți, spun ei, este suficient să citiți între 10 și 15 cărți. Dar pentru a găsi aceste cărți, trebuie să citiți mii.

12. Puteți compara cărțile cu navele de gândire, care poartă cu atenție o încărcătură prețioasă de cunoștințe despre valurile timpului de la o generație la alta.

13. Amintiți-vă: ceea ce reprezentați este determinat de ceea ce citiți.

Pentru tine, Vladimir Yatsyuk.

Pasha, sunt de acord cu argumentele tale. Dar, dacă vă uitați în general, atunci numărul minim de persoane cumpără un televizor pentru a viziona canale sau programe științifice cognitive într-o limbă străină. În aceste scopuri, este mai convenabil să folosiți un computer.

Dar nu poți spune că unul lucrează, iar celălalt nu. Cel mai bun este o abordare integrată.

Vă mulțumesc pentru articol, aș dori, de asemenea, să adaug că cărțile pot servi ca o motivație excelentă pentru acțiune. Uneori citește cărți bune, începi să înțelegi cât de plictisitor trăiești. Cartea potrivită poate deveni acea lovitură, care îți poate schimba viața.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: