1 Care sunt conceptele idealizării idealiste, idealiste

№1
Care sunt conceptele: ideal, idealist, idealizare.
№2
Enumerați trăsăturile despre care credeți că ar trebui să aibă o persoană ideală. Justificați alegerea dvs.






№3
Cum înțelegeți expresia CÂND ÎN TIMPUL LUI EROI?

  • 1.
    Idealul este un model la care o persoană urmează în activitatea sa, cel mai înalt grad de perfecțiune;
    Idealistul este o persoană care aderă la orice idealuri din viața lui, nu se abate de la ei;
    Idealizarea este un concept atunci când cineva este prezentat într-o formă mai perfectă decât există, de fapt, un ideal.
    2.
    În opinia mea, barbatul ideal ar trebui să posede astfel de trăsături de caracter ca bunatate, onestitate, nu de conflict, ordonat, prietenos, dar cu o anumită tijă în interior, și cum ar trebui să fie politicos și proactiv. Mi se pare că aceste calități ar trebui să posede o persoană, pe care o pot numi perfectă. Asemenea calități, în primul rând, sunt inerente în multe persoane, numai lumea modernă nu le permite să fie dezvăluite. În al doilea rând, sunt destul de sigur că (e) că o astfel de persoană va fi capabil să supraviețuiască în lumea noastră, precum și faptul că nu este doar în mintea mea. De aceea am ales aceste trăsături caracteristice.
    3.
    Mi se pare că această expresie implică faptul că, la momente diferite, cauzele și consecințele acțiunilor erau diferite. Și ceea ce noi numim acum un feat, dar un om care a comis-o, prin urmare, un erou, în urmă cu câțiva ani ar putea fi considerate ordinare sau, dimpotrivă, un lucru imposibil. Aceasta înseamnă că pentru fiecare act și persoana care o comite, există un timp și un loc.












Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: