Match minerworker miner - Premier League 2018

Cea de-a șaptea rundă a UPL deschide confruntarea dintre Harkov și Donetsk

Până recent, confruntarea dintre "Metalist" și "Șahtiar" a fost considerată nu doar evenimentele cheie ale turneului, ci și una dintre principalele meciuri din întregul campionat. În unele jocuri între slobozani și mineri, sa decis chiar și soarta premiilor în ULP. În sezonul curent totul este diferit, a devenit deja evident că clubul de la Kharkov va fi greu să concureze cu marii și selecția jucătorilor nu va permite echipei lui Sevidov să intre în lupta pentru medalii.

Cu toate acestea, locuitorii Donetsk o plimbare ușoară nu contează în Kharkiv „Metalist“ a pierdut încă doar un joc, și apoi la ultimul minut „Vorskla“ a scos o victorie mai mult din cauza noroc. În plus, "portocaliu-negru" are o serie de probleme destul de grave de personal.

Match minerworker miner - Premier League 2015

Liga Pari-Match. Cea de-a șaptea rundă

Arbitru: Evgeny Aranovski (Kiev)

Asistenți: Natalia Rachinskaya (Kiev), Alexander Voytyuk (Zaporozhye)

Al patrulea oficial: Serghei Boiko (regiunea Kiev)

Director de meci: Alexander Degtyar (Poltava)

Observatorul judecătorului: Igor Khiblin (Khmelnytsky)

Victoria lui "Metalist" - 11.00, remiză - 5.50, victoria "Șahțar" - 1.24

Meteo în joc de zi: +19, însorit, fără precipitații

Transmisiunea TV - canalul "Fotbal 1"

Nu există nici o îndoială că Lucescu va lua în considerare meciul cu „Metallist“ ca o repetiție înainte de confruntare din faza grupelor Ligii Campionilor împotriva Madrid „Real“. Și în meciul din etapa a saptea a minerilor din Premier League va trebui să testeze disponibilitatea lor pentru luptele de la un nivel mai înalt, pentru a stabili pachete de jocuri de noroc și sa întors de jucătorii echipei naționale ucrainene, după un meci dur cu Slovacia și Belarus, să se adapteze la clubul său.

O intriga suplimentară a meciului a fost întrebarea personalului. Mai ales acest meci va fi pentru minerii Azevedo, Marlos și Tyson, pentru care cariera de fotbal din Ucraina a început exact în clubul de la Harkov. Și, de asemenea, Alexander Gladky, care a început să se angajeze profesionist în fotbalul Metalist, și Vasily Kobin, care a jucat anul trecut în Harkov. De asemenea, este sigur să se constate că slobozhan sunt probleme semnificative cu selecția de jucători - Edward Sobol, Vyacheslav Churko Alexei Polyansky, Rustam Khudzhamov și Valery Grishin nu va ajuta echipa mea, pentru că într-un contract de închiriere prevede că împotriva „Miner“, acești jucători nu vor fi în măsură să joace . Deși Sevidov nu face o tragedie și spune că era pregătit pentru un astfel de scenariu.

Antrenorul principal al Harkov, cu un număr limitat de interpreți este necesar să se facă tot posibilul pentru a sparge dâră de 21 de minute de joc, în care „Metallist“ Șahtior ratat de 47 de goluri (o medie de 2,23 pe meci). Și poate o serie completă de pierdere-pierdere împotriva mineri, care este de șapte jocuri. Doar trei dintre ei, "Metalist" a adus o remiză și a pierdut în patru.

Interesant, „Metallist“ pentru toate campionatele independente de timp nu numai că bate „Șahtior“, în domeniul său, dar, de asemenea, în toate cele șase jocuri terminat la egalitate. Dar, de multe ori aceste mineri de costuri globale prea scumpe, cum ar fi ultimul sezon, în cazul în care „Miner“, în etapa a 16-a dintr-o dată în ultimul minut a ratat victoria asupra slobozhanami, în spatele „Dynamo“ și în cele din urmă a pierdut titlul.

În ultimul campionat în criză Harkov a fost în plină desfășurare și trei meciuri la rând cu „portocaliu-negru“ (poansonul a adus apoi echipa Rahaeva cu mineri, de asemenea, în Cupa Ucrainei) abordare „Metallist“ în mai multe dezasamblat. Și dacă în meciurile Cupei secțiile Lucescu sa întâlnit nici o rezistență din partea echipei Harkov în campionat pentru a bate adversarul, „Șahtior“ nu a putut. Deja în minutul 18 Dovgy șut superb din afara suprafeței de pedeapsă a deschis scorul. Numai în finalul primei reprize echipa Donețk a revenit cu o penalizare de gol marcat Srna și Ryzhuk pentru „fault ultima speranță“ a primit un cartonaș roșu.

Avantajul total al lui Shakhtar sa încheiat cu un gol în mijlocul a doua jumătate, când Gladky și Adriano au jucat o bună combinație. Alexander a împușcat brazilianul, care a izbucnit din pedeapsă și nu a lăsat o șansă lui Pogorelen. Dar cel mai interesant sa întâmplat la al treilea minut compensat al întâlnirii, minerii au pierdut concentrarea lor pentru un moment, iar Slobozhansii au reușit să recupereze. Bobko, cu lovituri libere, a fost atins pe Priemov, iar capul lui Vladimir a transferat mingea în poartă.

Total jucat 41 meci: +3 = 11 -21; contul total este 29:84

În campionatele din Ucraina există treizeci și șase de meciuri: +2 = 10-24; goluri - 27:78

La etapa "Metalist" optsprezece meciuri: +0 = 6 -12; goluri - 14:35